لیپوساکشن بازو

سبک زندگی ماشینی و کم تحرک، جوامع مختلف را با بحران چاقی مواجه کرده است. این موضوع همیشه پزشکان را به تحقیق درباره روش‌های جدید لاغری وادار می‌کند. یکی از معضلاتی که معمولا خانم‌ها با آن مواجه هستند، زیبایی ناحیه بازو است. کسانی که در جریان رژیم و کاهش وزن هستند از شُلی و افتادگی پوست بازو شکایت دارند.

 پزشکان فعال در زمینه لاغری، معمولا لیپوساکشن ناحیه بازو را برای مشکلاتی چون شلی و افتادگی پوست بازو توصیه می‌کنند. آیا درباره این جراحی اطلاعاتی دارید؟

در این مقاله قرار است درباره اینکه لیپوساکشن بازو چیست، برای چه افرادی مناسب‌تر است، چه فواید و عوارضی دارد و… صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

جراحی لیپوساکشن بازو چیست؟

قبل از بررسی این موضوع که جراحی لیپوساکشن بازو چیست و چگونه انجام می‌شود، به نکته‌ای که در ادامه به آن می‌پردازیم توجه کنید؛

هنگام تصمیم‌گیری درباره کاهش وزن، این نکته را در نظر داشته باشید که لاغر کردن ناحیه دست و بازو شما را دچار چالش می‌کند. برای مثال اگر وزن زیادی از دست داده باشید، پوست ناحیه بازو شُل می‌شود. اگر در مسیر کاهش وزن با ورزش و رژیم هستید، باید بدانید که ناحیه بازو به سختی لاغر می‌شود. پس راهکار چیست؟

چند سالی است که نام لیپوساکشن را در میان جراحی‌های لاغری و زیبایی شنیده‌اید. عموما لیپوساکشن برای نواحی مختلف بدن قابل استفاده است. مخصوصا برای ناحیه بازو که چربی‌های تشکیل شده در آن قسمت سفت و سخت هستند.

لیپوساکشن هنر و مهارت پزشک را به رُخ می‌کشد. یعنی اگر به دست پزشک باتجربه انجام شود، بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت. اما اگر به دست افراد ناوارد انجام شود، می‌تواند فرد را دچار صدمات جبران‌ناپذیری کند.

لیپوساکشن بازو، فُرم بازوها را بسیار زیبا می‌کند.
لیپوساکشن ، فُرم بازوها را بسیار زیبا می‌کند.

در جراحی لیپوساکشن ناحیه بازو، ابتدا چربی‌ها را ذوب می‌کنند سپس از بدن خارج می‌کنند. برای افرادی که دچار چاقی بازو هستند، مقدار مناسب چربی از بالا، جلو و پشت بازو برداشته می‌شود. برای افرادی که دچار شُل‌شدگی بازو هستند، لیپوساکشن ناحیه بازو به منظور لیفت بازو انجام می‌شود.

جدول مزایا و معایب لیپوساکشن بازو

در ادامه شما را با مزایا و معایب جراحی لیپوساکشن بازو آشنا خواهیم کرد.

مزایا

معایب
حذف چربی‌های موضعی

شل‌شدن پوست

افزایش تناسب

کبودی و تورم
روش کم‌تهاجمی

عفونت

دوران نقاهت کوتاه

 

نتایج دائمی

 

بی‌حسی موضعی

 

مزایای لیپوساکشن بازو

لیپوساکشن بازو مزایای زیادی دارد، در ادامه چند تا از مهم‌ترین این مزایا را با هم بررسی می‌کنیم.

1- حذف چربی‌های موضعی

یکی از مزایای این جراحی این است که می‌توانید به‌صورت موضعی چربی‌های اضافی بازو را حذف کرده و ظاهری صاف‌تر و برجسته‌تر داشته باشید.

2- افزایش تناسب

با انجام این جراحی‌ بازوهای چرب از بین می‌روند و درنهایت فرم بدنتان متناسب‌تر و بهتر می‌شود.

3- روش کم‌تهاجمی

این جراحی، یک روش کم‌تهاجمی‌ست و با برش‌های کوچک و زخم‌های کمتری انجام می‌شود.

4- دوران نقاهت کوتاه

دوران نقاهت این جراحی در مقایسه با سایر جراحی‌ها بسیار کوتاه است و اکثر بیماران می‌توانند در عرض چند روز تا یک هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

5- نتایج دائمی

سلول‌های چربی در ناحیه جراحی معمولا برگشت ندارند و با داشتن یک رژیم‌غذایی سالم و فعالیت‌های روزمره می‌توان نتایج عمل را به‌طور دائمی حفظ کرد.

6- بی‌حسی موضعی

لیپوساکشن بازو اغلب می تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی را ندارد.

معایب لیپوساکشن بازو

در ادامه برخی از عوارض احتمالی این جراحی را بررسی می‌کنیم. این عوارض در صورتی به وجود می‌آیند که پزشک شما تجربه و مهارت کافی نداشته باشد.

1- شل‌شدن پوست

اگر مقدار چربی بازو زیاد باشد، با حذف این چربی‌ها ممکن است پوست بازو دچار افتادگی ‌شود. در چنین مواردی لیپوساکشن به تنهایی نمی‌تواند افتادگی پوست را درمان کند و ممکن است نیاز به انجام براکیوپلاستی باشد.

2- کبودی و تورم

کبودی و تورم معمولا بعد از هر جراحی‌ای اتفاق میفتد؛ این اتفاق کاملا طبیعی‌ست و بعد از چند روز نیز از بین می‌رود.

3- عفونت

مثل هر جراحی دیگری، عفونت نیز می‌تواند یکی‌دیگر از عوارض این جراحی باشد؛ گرچه این عارضه خیلی کم اتفاق میفتد اما با انتخاب جراح ماهر و رعایت بهداشت قبل و بعد از عمل می‌توان تاحدود زیادی از بروز این مورد نیز جلوگیری کرد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لیپوساکشن ناحیه بازو هستند؟

لیپوساکشن ناحیه بازو برای برخی افراد نتیجه عالی به دنبال دارد. از جمله؛

 • افرادی که سایز بازوهای بزرگ‌تری دارند. یعنی بازوهای آن‌ها نسبت به بقیه اجزای بدن، بزرگ‌تر است.
 • افرادی که بعد از کاهش وزن شدید، بازوهایشان شُل و آویزان شده. این افراد با رژیم غذایی و ورزش، و یا جراحی‌های لاغری کاهش وزن شدیدی را تجربه می‌کنند. برای برطرف کردن شُلی پوست در نواحی مختلف بدن مخصوصا بازو، لیپوساکشن بهترین گزینه است.
 • برای افرادی که به دلیل افزایش سن، پوست بازوی آن‌ها شُل شده، لیپوساکشن ناحیه بازو یک روش درمانی و زیبایی بسیار خوب محسوب می‌شود.
 • افرادی که از سلامت روحی و جسمی برخوردار هستند. به طور کُلی نه فقط در لیپوساکشن ناحیه بازو، بلکه در همه جراحی‌ها، سلامت روح و جسم از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • افرادی که سن بالای 18سال داشته باشند.
 • افرادی که به وزن ثابتی رسیده باشند و قصد اضافه وزن و یا کاهش وزن نداشته باشند.
 • افرادی که انتظار واقع‌بینانه‌ای از نتیجه جراحی خود داشته باشند.

آمادگی‌های لازم برای لیپوساکشن بازو چیست؟

قبل از هر جراحی، آمادگی‌های مخصوصی لازم است. آمادگی‌های لیپوساکشن بازو چیست و شامل چه مواردی است؟ این موضوع را در ادامه بررسی می‌کنیم.

در انتخاب پزشک خود دقت کنید چون نتیجه جراحی به مهارت پزشک بستگی دارد.
در انتخاب پزشک خود دقت کنید چون نتیجه جراحی به مهارت پزشک بستگی دارد.

قبل از جراحی لیپوساکشن ناحیه بازو، آزمایش‌های کاملی نیاز است که وضعیت بدنی شما را برای پزشک مشخص می‌کند. در انجام این آزمایش‌ها حساس باشید. همچنین در صورتی که بیماری خاصی دارید، و یا داروی خاصی را مصرف می‌کنید، حتما در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید. چون به پزشک در دقت جراحی کمک می‌کند.

پزشک شما قبل از عمل لیپوساکشن بازو از شما می‌خواهد که مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید. مصرف آن‌ها سبب تأخیر در روند بهبود جراحی شما می‌شود. زمان مشخصی برای جراحی شما در نظر گرفته می‌شود که ممکن است پزشک از شما بخواهد 6ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید.

 همچنین قبل از جراحی، پزشک از ناحیه مورد نظر عکس می‌گیرد. این کار از 2نظر اهمیت دارد؛

 1. این عکس‌ها در طول جراحی راهنمای پزشک هستند.
 2. مقایسه عکس‌های قبل و بعد از جراحی، نتیجه عمل لیپوساکشن ناحیه بازو را به خوبی مشخص می‌کند.
لیپوساکشن بازو
یک جراح خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ویژگی‌های یک جراح خوب برای انجام لیپوساکشن بازو

برای انجام این جراحی باید از یک جراح خوب کمک بگیرید تا درنهایت بهترین نتیجه را از عمل خود به دست بیاورید. در ادامه با هم ویژگی‌های یک جراح خوب را بررسی خواهیم کرد.

1- تخصص و تجربه

جراح انتخابی شما باید تخصص و تجربه کافی در انجام این عمل را داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو شرایط عمل را مدیریت کرده و یک نتیجه خوب را برای شما رقم بزند.

2- داشتن دانش به‌روز

علم پزشکی هر روز درحال پیشرفت است و یک جراح خوب باید دانش خود را به‌روز نگه دارد و با روش‌ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته کاملا آشنا باشد.

3- داشتن سابقه جراحی‌های متعدد و موفق

یک جراح خوب باید بتواند نمونه‌کارهای زیادی را به شما ارائه دهد تا شما بتوانید با کیفیت و سبک کار جراح‌تان بیشتر آشنا شوید. همچنین می‌توانید با خواندن بازخوردهای بیماران قبلی جراح، درصد رضایت بیماران را مشاهده کنید. هرچقدر نظرات مثبت بیشتر باشد، نشان‌دهنده این است که جراح مهارت زیادی دارد.

ویژگی‌های یک کلینیک یا بیمارستان خوب برای انجام جراحی لیپوساکشن

انتخاب کلینیک یا بیمارستان خوب نیز به اندازه انتخاب یک جراح ماهر مهم است. در ادامه درمورد فاکتورهای یک بیمارستان خوب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 • یک کلینیک خوب باید از تجهیزات پیشرفته و به‌روز جراحی بهره‌مند باشد.
 • محیط یک بیمارستان و یا یک کلینیک خوب باید کاملا تمیز و ایمن باشد.
 • یک کلینیک یا بیمارستان خوب باید مورد تایید تعداد زیادی از جراحان و سایر بیماران باشد.
 • یک بیمارستان یا کلینیک خوب باید کادر پرستاری مجرب و دلسوزی داشته باشد تا قبل و بعد از عمل کاملا مراقب شما باشند.

روند عمل لیپوساکشن بازو چیست و دوران نقاهت آن چگونه است؟

مدت زمان عمل لیپوساکشن ناحیه بازو، حدود یک‌ونیم ساعت است. پزشک با استفاده از علامت‌هایی که قبل از عمل روی بازو مشخص کرده، جراحی را آغاز می‌کند. چربی‌های ناحیه جراحی ذوب شده و پوست بازو کاملا لیفت و متناسب می‌شود.

شما بلافاصله بعد از عمل لیپوساکشن ناحیه بازو، شاهد بازوهایی کوچک و متناسب با بقیه اعضای بدن خود هستید. پوست این ناحیه کاملا سفت است و از شُلی و افتادگی خبری نیست. پزشک شما برنامه منظمی از ورزش و رژیم غذایی برای شما در نظر می‌گیرد که باید در انجام آن دقیق باشید.

خروج خون، چربی و مایعات بعد از جراحی دیده می‌شود. استفاده از پدهای مخصوص در جذب این مایعات کمک کننده هستند. اولین مراجعه به پزشک، 3 تا 7 روز بعد از جراحی است. همچنین استفاده از گِن‌های مخصوص، بعد از جراحی ضروری است.

لیپوساکشن بازو هم یک روش درمانی و هم یک روش زیبایی محسوب می‌شود.
لیپوساکشن بازو هم یک روش درمانی و هم یک روش زیبایی محسوب می‌شود.

در این جراحی، به اعصاب، عضلات و مویرگ‌ها آسیبی وارد نمی‌شود. به همین دلیل دوران نقاهت کوتاهی دارد. یعنی در صورتی که مشکلی نداشته باشید و پزشک شما تأیید کند، می‌توانید در روز جراحی به منزل خود بازگردید.

به دلیل اینکه بُرش‌های این جراحی کوچک هستند، زخم آن به سرعت ترمیم می‌یابد.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیپوساکشن ناحیه بازو

بعد از اینکه دانستید لیپوساکشن بازو چیست و برای چه افرادی مناسب‌تر است، باید با مراقبت‌های بعد از آن هم آشنا شوید. این جراحی مانند هر جراحی دیگری نیازمند مراقبت‌هایی است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

 1. استفاده از گِن‌های مخصوص به منظور کاهش التهاب و حفظ فُرم بازوها ضروری است.
 2. اگر پزشک شما دارویی تجویز کرده، حتما آن را به موقع مصرف کنید.
 3. تا 2هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 4. بهتر است بعد از جراحی استفاده از الکل و دخانیات را قطع کنید تا روند بهبود شما به خوبی پیش رود.
 5. بهتر است مصرف نمک را به منظور کاهش تورم ناحیه جراحی قطع کنید.
 6. استفاده از آناناس به دلیل داشتن ویتامینc بعد از هر جراحی توصیه می‌شود. بعد از عمل لیپوساکشن ناحیه بازو هم مصرف این میوه را جدی بگیرید.
 7. بعد از جراحی غذاهایی را مصرف کنید که باعث یبوست نشوند.
 8. نحوه خوابیدن و استراحت کردن شما باید به گونه‌ای باشد که هیچ فشاری به ناحیه جراحی وارد نشود.
 9. استفاده از داروهایی مانند آسپیرین و وارفارین را قطع کنید چون باعث ایجاد خونریزی می‌شوند.
 10. از رفتن به سونا و استخر تا بهبودی کامل خودداری کنید.
لیپوساکشن نه فقط برای ناحیه بازو، بلکه برای نواحی دیگر بدن نیز انجام می‌شود.
لیپوساکشن نه فقط برای ناحیه بازو، بلکه برای نواحی دیگر بدن نیز انجام می‌شود.

هزینه لیپوساکشن ناحیه بازو

هزینه این جراحی کاملا متغیر است و به موارد خاصی بستگی دارد. برای مثال شهری که قرار است در آن جراحی کنید در تعیین قیمت تأثیرگذار است. مثلا هزینه عمل در تهران بیشتر از نواحی دیگر است.

دستمزد پزشکان نیز با هم فرق می‌کند. علاوه بر دستمزد پزشک، هزینه‌های مربوط به بیمارستان یا کلینیک محل جراحی را نیز باید در نظر گرفت. آزمایش‌های قبل از جراحی، ویزیت پزشک، داروهای بعد از جراحی، مراجعه منظم به پزشک و… موارد دیگری هستند که در تعیین هزینه این جراحی دخالت دارند.

لیپوساکشن بازو چیست؟ یک جراحی سبک با دوران نقاهت کوتاه.
لیپوساکشن بازو چیست؟ یک جراحی سبک با دوران نقاهت کوتاه.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی اینکه لیپوساکشن بازو چیست پرداختیم. تمام نکات مربوط به آن را بررسی کردیم. خلاصه مطلب در یک کلام این است که در انتخاب پزشک خود دقت کنید. چون تمام موارد گفته شده و نتایج مثبت جراحی شما، به مهارت پزشک بستگی دارد.

همچنین، اگر شرایط این جراحی را دارید برای انجام آن اقدام کنید و انتظار واقع‌بینانه‌ای از نتیجه جراحی داشته باشید.

قبل از خواندن این مطالب، می‌دانستید که لیپوساکشن بازو چیست؟ آیا تجربه و یا اطلاعات دیگری از این جراحی دارید؟ نظرات و سوالات تکمیلی خودتان را برای ما کامنت کنید.