جراحی بینی عروسکی

آیا تابه‌حال به بینی کوچک و ظریف بازیگران کره‌ای توجه کرده‌اید؟ داشتن بینی عروسکی، یکی از ویژگی‌های بارز هنرپیشه‌های اهل کره است و انصافا نقش مهمی هم در زیبایی آن‌ها دارد. جراحی بینی عروسکی که در کشور کره ابداع شده است، در کشور ما هم طرفداران زیادی دارد؛ اگر شما هم این روزها به فکر انجام‌دادن این عمل هستید؛ در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را در جریان سیرتاپیاز این جراحی قرار دهیم و اصلا ببینیم آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستید یا خیر!

بینی عروسکی چیست؟

بینی عروسکی، همان‌طور که از اسمش پیداست کاملا فانتزی‌ست و به بینی‌هایی شبیه بینی عروسک باربی، بینی عروسکی می‌گویند؛ این مدل قوس زیادی دارد و کاملا سربالاست و از روبه‌رو بسیار باریک دیده می‌شود. مشخصه بارز دیگر این مدل بینی فاصله زیاد لب بالا با نوک بینی‌ست. بینی عروسکی این روزها حسابی روی بورس است و چهره افراد را بسیار شیک می‌کند؛ البته این مدل بینی به همه نمیاید و فقط افراد خاصی کاندیدای مناسب این عمل هستند.

عمل بینی عروسکی
در بینی عروسکی فاصله لب بالا با نوک بینی بسیار زیاد است.

جدول مزایا و معایب بینی عروسکی

مزایا

معایب
باریک‌شدن بینی

تورم و کبودی

کوچک‌شدن نوک بینی

مشکلات تنفسی
برداشتن قوز بینی

غیرطبیعی‌شدن شکل بینی

حذف چربی‌های اضافی بینی

 
تناسب طول بینی

بیشترشدن اعتمادبه‌نفس

 

مزایای جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی مزایای زیادی دارد، مزایایی مثل:

1- باریک‌شدن بینی

اگر بینی شما پهن و ضخیم است، می‌توانید با انجام جراحی بینی عروسکی، بینی خود را باریک کنید. در این جراحی عرض و ضخامت بینی کم می‌شود و بینی شما شکل باریک‌تر و زیباتری را پیدا خواهد کرد.

2- کوچک‌شدن نوک بینی

در جراحی بینی عروسکی، نوک بینی شما به‌طرز چشم‌گیری کوچک می‌شود. هر چقدر مهارت جراح بیشتر باشد، شکل نوک بینی شما طبیعی‌تر و زیباتر خواهد شد.

3- برداشتن قوز بینی

یکی‌دیگر از مزایای جراحی بینی عروسکی، برداشتن قوز بینی‌ست. در این عمل، جراح قوز بینی شما را حذف کرده و با ایجاد یک منحنی ظریف، چهره شما را زیباتر و شیک‌تر می‌کند.

4- حذف چربی‌های اضافی بینی

اگر پوست بینی شما چربی زیادی داشته باشد، با انجام این جراحی می‌توانید مقدار زیادی از چربی‌های زیر لایه پوست را حذف کنید.

5- تناسب طول بینی

در این جراحی می‌توانید یک بینی مطابق با استاندارهای زیبایی داشته باشید و اگر بینی شما زیادی بلند است، می‌توانید با کمک این جراحی به یک بینی متناسب دست پیدا کنید.

6- بیشترشدن اعتمادبه‌نفس

یکی‌دیگر از مزایای این جراحی، بیشترشدن اعتمادبه‌نفس است. معمولا بعد از جراحی، همه احساس بهتری نسبت به‌خودشان دارند. این تغییر چهره نه تنها باعث بیشترشدن جذابیت شما می‌شود بلکه به بیشترشدن اعتمادبه‌نفس و توانایی ارتباط اجتماعی شما هم کمک خواهد کرد.

جراحی بینی عروسکی
با مزایا و معایب جراحی بینی عروسکی بیشتر آشنا شوید!

معایب جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی در کنار همه مزایایی که دارد، می‌تواند عوارض زیر را هم داشته باشد. البته با انتخاب جراح ماهر و انجام دقیق مراقبت‌های بعد از عمل، می‌توان تاحدود زیادی از بروز این عوارض جلوگیری کرد.

1- تورم و کبودی

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی‌ست و جای نگرانی ندارد. شما می‌توانید با انجام درست مراقبت‌های بعد از عمل تا حدود زیادی این تورم و کبودی را کنترل کنید.

2- مشکلات تنفسی

اگر جراحی شما توسط یک جراح غیرحرفه‌ای و بی‌تجربه انجام شود، ممکن است بعد از عمل به مشکلات تنفسی دچار شوید؛ پس سعی کنید بینی خود را دست هر کسی نسپارید و قبل از انجام عمل حسابی درمورد جراحان مختلف تحقیق کنید.

3- غیرطبیعی‌شدن شکل بینی

یکی‌دیگر از معایب عمل بینی عروسکی، غیرطبیعی‌شدن شکل بینی‌ست. بینی عروسکی به صورت هر کسی نمیاید و فقط بعضی از افراد می‌توانند این عمل را انجام دهند؛ اگر درمورد این موضوع کنجکاو هستید در قسمت بعدی مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام این عمل هستند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی عروسکی هستند؟

همان‌طور که گفتیم بینی عروسکی به صورت هر کسی نمیاید و بهتر است اگر ویژگی‌های زیر را دارید، به‌سراغ انجام این عمل بروید.

 • اگر بینی شما استخوانی است.
 • اگر پوست بینی شما نازک است.
 • اگر غضروف بینی شما بسیار محکم است.
 • اگر سایر اجزای صورت شما کوچک و ظریف است.

همچنین اگر صورت و بینی شما ویژگی‌های زیر را دارد، بهتر است بینی خود را به سبک دیگری جراحی کنید.

 • اگر اجزای صورت شما درشت است.
 • اگر بینی شما گوشتی‌ست و پوست ضخیمی دارد.
عمل بینی عروسکی
چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام عمل بینی عروسکی هستند؟

انواع روش‌های جراحی بینی عروسکی

این عمل به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود.

روش باز

این نوع جراحی بیشتر مناسب کسانی‌ست که بینی‌شان نیاز به اصلاحات فراوان دارد و یا می‌خواهند با عمل بینی مشکلات تنفسی خود را نیز برطرف کنند.

در این روش با یک شکاف در بین سوراخ‌های بینی، جراح دید خوبی را نسبت به داخل بینی به دست میاورد و فضای کافی برای ایجاد تغییرات را در اختیار دارد.

روش بسته

در این روش، جراحی تنها از شکاف‌های داخل سوراخ بینی انجام می‌شود. چون تعداد برش در این روش بسیار کم است، بعد از عمل بیمار دوران نقاهت کوتاه‌تری را پشت‌سر می‌گذارد و تورم و کبودی کمتری را تجربه می‌کند. این روش بیشتر مناسب کسانی‌ست که بینی آن‌ها نیاز به تغییرات زیادی ندارد.

این که بینی شما با کدام روش دستخوش تغییرات شود، بیشتر به مدل بینی و نظر جراح شما بستگی دارد و شما نقشی در انتخاب آن نخواهید داشت.

مراقبت‌های قبل از عمل بینی عروسکی

بهتر است قبل از عمل با انجام مراقبت‌های زیر خودتان را برای عمل آماده کنید.

1- سیگار را ترک کنید!

سیگار باعث ایجاد اختلال در سیستم گردش خون شما می‌شود؛ همچنین سیگار می‌تواند خطر بروز عفونت، زخم و تورم طولانی‌مدت را بیشتر کند. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از عمل خود بگیرید، بهتر است یک ماه قبل از عمل سیگارکشیدن را کنار بگذارید.

2- رژیم غذایی مناسب داشته باشید!

یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات کم می‌تواندبه‌خوبی بدن شما را برای عمل آماده کند؛ همچنین بهتر است قبل از عمل برای مدتی نوشیدنی‌های کافئین‌دار را کنار بگذارید.

3- از تبخال پیشگیری کنید!

اگر مستعد تبخال هستید، بهتر است قبل از عمل حتما جراح خود را در جریان بگذارید تا با مصرف داروهای ضدویروسی از بروز تبخال جلوگیری کنید.

4- آب بنوشید!

حتما سه روز قبل از عمل، نوشیدن آب را شروع کنید و سعی کنید بدن خود را هیدراته نگه‌دارید. جراحی و بیهوشی باعث کم‌آبی بدن می‌شود. اگر از چند روز قبل از عمل آب کافی نوشیده باشید، بعد از عمل احساس بهتری خواهید داشت و حالت تهوع کمتر به سراغ شما خواهد آمد.

5- از کرم ضدآفتاب استفاده کنید!

حتما قبل از عمل، به‌طور مرتب از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. اگر با بینی آفتاب‌سوخته وارد اتاق عمل شوید، احتمال بروز عفونت و تورم برای شما بیشتر خواهد شد.

جراحی بینی عروسکی
تا چه حد با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی عروسکی آشنا هستید؟

مراقبت‌های بعد از عمل بینی عروسکی

بعد از انجام عمل، حتما مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

 • صاف بخوابید و موقع خواب سرتان را بالاتر از سطح سینه‌تان نگه‌دارید.
 • تا چند هفته بعد از عمل از انجام فعالیت‌های سنگین مثل دویدن و سایر فعالیت‌های هوازی خودداری کنید.
 • موقع عطسه و یا سرفه دهان خود را باز نگه‌دارید.
 • بعد از عمل از خندیدن و یا حتی لبخندزدن خودداری کنید.
 • برای اینکه بعد از عمل به یبوست مبتلا نشوید، بهتر است غذاهای پرفیبر مثل میوه‌ها و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • موقع مسواک‌زدن دندان‌های خود را به‌آرامی مسواک بزنید تا لب بالای شما حرکت نکند.
 • حتما از لباس‌هایی استفاده کنید که از جلو بسته می‌شوند، موقع پوشیدن لباس، لباس را روی سر خود نکشید.
 • حداقل تا 4 هفته بعد از عمل، از عینک یا عینک آفتابی استفاده نکنید
 • بعد از عمل حتما از ضدآفتاب با SPF 30 استفاده کنید؛ در این مدت آفتاب می‌تواند رنگ پوست شما را برای همیشه تغییر دهد.
عمل بینی عروسکی
به‌نظر شما یک جراح و یک مرکز جراحی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

ویژگی‌های یک جراح و یک مرکز جراحی خوب برای انجام جراحی بینی عروسکی

اینکه از عمل خود چه نتیجه‌ای بگیرید، تا حد زیادی به مهارت جراح و کلینیکی که عمل خود را در آن انجام می‌دهید، بستگی دارد. در ادامه همراه ما باشید تا ویژگی‌های یک جراح و یک مرکز جراحی خوب را به شما معرفی کنیم.

ویژگی‌های یک جراح خوب برای انجام عمل بینی عروسکی

 • جراح انتخابی شما باید گواهینامه‌های استاندارد و معتبر جراحی‌های زیبایی را داشته باشد. این گواهینامه‌ها نشان می‌دهد که جراح شما در شرایط خوبی تحصیل کرده و آموزش دیده است و شایستگی‌های لازم برای انجام جراحی‌های زیبایی را دارد.
 • یک جراح خوب باید تجربه قابل‌توجهی در زمینه عمل بینی عروسکی داشته باشد. معمولا هر چقدر تجربه جراح بیشتر باشد، مهارت او در جراحی و شناخت او از بینی نیز بالاتر است.
 • به‌دنبال جراحی باشید که در بین بیماران شهرت مثبتی دارد و همه بیماران قبلی او از جراحی‌شان رضایت کامل را دارند. برای اینکه متوجه بازخورد بیمارن قبلی جراح بشوید، می‌توانید به مطب جراح موردنظرتان مراجعه کرده و با سایر بیماران ایشان گفت‌وگو کنید یا در صفحات مجازی بازخوردهای بیماران قبلی را بخوانید؛ مثلا اگر قصد دارید جراحی خود را نزد دکتر هاشمی انجام دهید، می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرامی دکتر به‌آدرس drhashemi_surgeon نظرات سایر بیماران ایشان را بررسی کنید.
 • آخرین ویژگی یک جراح خوب این است که جراح باید به‌طور مدام در حال آموزش‌دیدن باشد. به‌روزبودن جراح نقش مهمی در موفقیت عمل شما دارد، چراکه جراح با روش‌های جدید و تجهیزات به‌روز دنیا کاملا آشناست و توانایی به‌کارگیری آن‌ها را دارد.

ویژگی‌های یک مرکز جراحی خوب برای انجام عمل بینی عروسکی

 • اولین ویژگی یک مرکز جراحی خوب این است که توسط سازمان‌های پزشکی و نهادهای مربوطه تایید شده باشد.
 • داشتن کادر درمان مجرب، مهربان، دل‌سوز و متخصص یکی دیگر از ویژگی‌های یک مرکز جراحی خوب است.
 • یک مرکز جراحی خوب باید به تجهیزات و امکانات به‌روز دنیا مجهز باشد تا جراحی شما آسان‌تر و با ایمنی بیشتری انجام شود.
 • یک مرکز جراحی خوب باید پروتکل‌های ایمنی و بهداشتی را به شکلی دقیق و سخت‌گیرانه انجام دهد. اگر این مرکز به رعایت این پروتکل ها پای‌بند نباشد، شانس احتمال بروز عفونت بعد از عمل بسیار بالا می‌رود.

جمع‌بندی

امروز با شما در مورد جراحی بینی عروسکی و مزایا و معایب آن صحبت کردیم. همچنین سعی کردیم اطلاعات مفیدی را درمورد مراقبت‌های قبل و بعد این عمل در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید، بهتر است از یک جراح ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا به پشیمانی‌های بعد از عمل دچار نشوید؛ یکی از جراحانی که در این زمینه می‌توانید روی مهارت و تخصص او حساب ویژه‌ای باز کنید، دکتر سید رسول هاشمی هستند. دکتر هاشمی با مهارت و تجربه‌ای که در زمینه عمل های زیبایی دارند، می‌توانند در موفقیت‌آمیزبودن نتیجه عمل شما، نقش مهمی داشته باشند. برای تعیین وقت مشاوره و ویزیت می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید؛ منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

اگر هنوز سوال بی‌پاسخی درمورد این عمل در ذهن شما باقی مانده است، لطفا در قسمت کامنت با تمام سوالات و ابهامات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1- این عمل چقدر طول می‌کشد؟

این جراحی معمولا حدود یک ساعت طول می‌کشد و با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود.

2- چه زمانی شکل اصلی بینی مشخص می‌شود؟

برای اینکه فرم اصلی بینی خودتان را ببینید، باید حدود یک سال صبر کنید تا تورم بینی شما کاملا برطرف شود.

3- هزینه‌ی عمل بینی عروسکی چقدر است؟

هزینه‌ی این عمل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و متغیر است اما به‌طورکلی از 14 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 80 میلیون تومان ادامه دارد.