تزریق چربی به صورت

وجود داشتن چروک در بدن مخصوصاً چین و چروک بر روی صورت احساس ناخوشایندی به فرد می­دهد. گذر زمان باعث می­شود که پوست قدرت بازسازی خود را از دست بدهد. چنین اتفاقی به مرور سبب ایجاد چین و چروک در سطح پوست خواهد شد. پزشک­ ها برای رفع این مشکل ده­ها سال به مطالعه پرداختند. تزریق چربی به صورت بهترین روشی است که تا اکنون پیدا شده است.

اگر جزو افرادی هستید که به زیبایی خود اهمیت می­دهید و هنگام نگاه کردن به آینه از داشتن چین و چروک در صورت خود رنج می­برید با همراه باشید. زیرا در ادامه بهترین راه حلی که منجر به از بین رفتن چروک صورت می­شود را توضیح خواهیم داد. در نظر داشته باشید که در این مقاله به بررسی مزایا و معایب و چگونگی انجام آن نیز می‌پردازیم.

تزریق چربی به صورت شما را ده سال جوان­تر می­کند.
تزریق چربی به صورت شما را ده سال جوان­تر می­کند.

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می­شود؟

پزشکان هنگامی که می‌خواهند از یک قسمت بدن به قسمت دیگر چربی انتقال دهند از کلمه تزریق یا پیونو استفاده می­کنند. هدف از انجام چنین کاری جوان‌سازی پوست است. زیرا چربی به عنوان طبیعی­ترین پرکننده چروک صورت، بهترین عملکرد را دارد.

پزشک‌ها متوجه شدند که با تزریق چربی در صورت خط و خطوط تشکیل شده به مقدار قابل چشمگیری کاهش می‌یابد. جالب است بدانید که این چربی‌ها به مقدار قابل توجهی بافت پوست را ترمیم می‌کند. ترمیم بافت پوست اصلی‌ترین روش برای جوان شدن است.

برای تزریق چربی در صورت اولویت با چه افرادی است؟

همان‌طور که اشاره کردیم از تزریق چربی جهت جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. برخی اوقات پوست بر اثر بیماری تحلیل می‌رود. این دسته از اشخاص می‌توانند برای حفظ ظاهر خود از پیوند چربی استفاده کنند.  علاوه بر بیماری، افزایش سن نیزبافت پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ لذا افرادی که بر اثر بالا رفتن سنشان پوستی شاداب ندارند از تزریق چربی در صورت استفاده ‌کنند.

در نظر داشته باشید تغییر حجم قسمتی از صورت با چربی در مقایسه با مواد دیگر گزینه مناسب‌تری بوده؛ زیرا عوارض زیادی ندارد و از نظر مادی مقرون به صرفه تر است. با این تفاسیر قسمت عمده‌ای از کارهای زیبایی با کمک چربی صورت می‌گیرد.

چه اندام‌هایی در صورت با استفاده از تزریق چربی قابل تغییر هستند؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای تزریق چربی به صورت، تغییر حالت اجزای صورت است. پزشک‌ها با تحقیق و پژوهش همواره به اطلاعات نوین دست پیدا می‌کنند. به همین علت نمی‌توان به طور قطعی اعلام کرد که تزریق چربی در صورت منجر به چه تغییراتی خواهد شد. اما تا کنون برای بهبود موارد نام برده شده از این روش استفاده کرده‌اند.

 • بازیابی یا افزایش حجم گونه
 • افزایش حجم لب
 • کاهش حجم شقیقه‌ها با تزریق چربی به پیشانی
 • برطرف کردن فرورفتگی اطراف چشم
 • رفع خطوط ماریونت
 • از بین بردن زخم‌هایی با عمق کم
 • رفع چین و خطوط صورت

نکته: قبل از انجام هر کدام از موارد بالا حتماً با یک پزشک مشورت کنید.

رفع خطوط ماریونت از مزایای تزریق چربی به صورت است
رفع خطوط ماریونت از مزایای تزریق چربی به صورت است

بررسی مزایای تزریق چربی به صورت

تمام تغییراتی که با کمک چربی انجام می‌شود به مدت ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد. چرا که از چربی بدن خود فرد استفاده شده و روش کم تهاجمی‌تری به شمار می‌رود. ازاین‌رو ممکن است بیشتر از پنج سال نیز ماندگاری داشته باشد. با تمام این مزایا اما نباید معایب تزریق چربی به صورت را نادیده گرفت.

 معایب و عوارض تزریق چربی به صورت چیست؟

اگر برای انجام تزریق از پزشک ماهر و باتجربه کمک بگیرید عوارض تزریق تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد. در صورتی که فرم صورت خود را به کمک یک فرد بدون مهارت تغییر دهید باید با عوارض پس از تزریق دست و پنجه نرم کنید.

 • دوره نقاهت طولانی: هرچقدر که پزشک ماهرتر باشد دوره نقاهت تزریق چربی به صورت، مدت زمان کمتری نیاز دارد.
 • رخ دادن واکنش‌های آلرژیک: گاهی اوقات مراجعه کننده به تزریق واکنش نشان می‌دهد؛ لذا جهت پیشگیری از چنین اتفاقی پزشک باید تست حساسیت از مراجعه کننده بگیرد.
 • باقی ماندن جای زخم: در برخی مواقع جای زخم تزریق بر روی پوست بیمار باقی می‌ماند.
 • عفونت: از بدترین عوارض تزریق می‌توان به عفونت اشاره کرد.
 • هماتوم: جمع شدن مایع در زیر پوست یا لخته شدن خون در محل تزریق
 • نیاز به تکرار: برخی از مراجعه کننده‌ها با یک بار تزریق، مشکلشان رفع نمی‌شود به همین علت باید از تزریق مجدد استفاده کنند.
 • از بین رفتن حس پوستی
 • نیاز مجدد به جراحی در ناحیه استخراج چربی
 • آسیب دیدن اعصاب
 • احتمال نامتقارن بودن صورت
 • آمبولی
 • احتمال تغییر رنگ دائمی صورت بر اثر کبودی
 • به جود آمدن کیست‌های چربی
رفع خطوط ماریونت و برجسته کردن پونه با تزریق چربی در صورت
رفع خطوط ماریونت و برجسته کردن پونه با تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت چگونه انجام می‌شود؟

با وجود تمام معایب تزریق چربی به صورت اما همچنان اشخاص زیادی وجود دارند که از این پیوند استفاده می‌کنند. جهت پیوند چربی، پزشک باید دو مرحله را بامهارت تمام انجام دهد.

مرحله اول

در ابتدا باید چربی از یک قسمت بدن بیمار به آرامی خارج شود. متخصص بنا به حجم چربی که نیاز دارد از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کند. لیپوساکشن با کمک یک سرنگ ۱۰ سی‌سی صورت می‌گیرد. به خاطر داشته باشید اگر چربی با احتیاط از بدن خارج نگردد فواید خود را از دست داده و عمل تزریق چربی به صورت با شکست مواجه می‌شود.

مرحله دوم

در این مرحله چربی استخراج شده سانتریفیوژ می‌شود تا خون و چربی زائد از آن خارج گردد. تا زمانی که چربی خارج شده به صورت کامل پاک‌سازی نشود به هیچ عنوان نباید به صورت تزریق شود. برخی از عوارض تزریق چربی به صورت، ناشی از تمیز نبودن آن است.

عمل تزریق چربی اکثر اوقات با بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی کامل نیست؛ اما در برخی موارد که فرد اضطراب شدیدی دارد یا از فشار خون و بیماری‌های قلبی رنج می‌برد با کمک متخصص بیهوشی، به صورت کامل بیهوش خواهد شد.

نکته: افرادی که نیاز به جراحی زیبایی دارند می‌توانند از پزشک خود بخواهند تزریق چربی به صورت را هم‌زمان را برایشان انجام دهند.

بیمار پیش از عمل چه کارهایی باید انجام دهد؟

جهت بهره‌مند شدن از همه مزایای تزریق چربی به صورت می‌بایست نکات پیش از عمل به صورت کامل انجام شود. افرادی که نیاز به تزریق چربی دارند توجه داشته باشند که پنج الی شش هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات را کنار بگذارند. همچنین نوشیدنی‌های الکل‌دار را از برنامه غذایی خود حذف کنند. اگر مبتلا به بیماری هستید که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز مصرف آن را قطع نماید. به‌علاوه سعی کنید نوشیدن آب در طی روز را نیز افزایش دهید.

تزریق چربی به صورت بهتر است یا تزریق ژل؟

از ژل و چربی برای اصلاح فرم صورت استفاده می‌شود. یکی دیگر مزایای تزریق چربی به صورت این است که چربی از بدن خود فرد گرفته شده و در زمان تزریق، بدن مراجعه کننده واکنش آلرژیکی نشان نمی‌دهد. همچنین سلول‌هایی که به صورت تزریق می‌شوند بعد از دو ماه تثبیت شده و دیگر فرم خود را از دست نمی‌دهند. متأسفانه در تزریق ژل سلول‌ها پس از ۹ ماه جذب شده و شکل و ساختار خود را از دست خواهد داد.

به علاوه در تزریق ژل چون از ماده شیمایی استفاده می‌شود احتمال واکنش‌های آلرژیک بسیار بالا است. متأسفانه گاهی اوقات این واکنش‌ها به‌قدری شدید است که به مرگ بیمار منجر خواهد شد. پزشکان معتقدند تزریق چربی به صورت بسیار آسان‌تر از تزریق ژل است به همین علت در مواقعی که به تغییرات زیاد و حجم‌دهی بالا نیاز دارند از چربی استفاده می‌کنند.

برجسته کردن گونه با تز ریق چربی به صورت
برجسته کردن گونه با تز ریق چربی به صورت

 بعد از تزریق چربی به صورت چه کارهایی بلید انجام داد؟

 • بعد از عمل به مدت ۲۴ ساعت و طبق دستور پزشک آنتی‌بیوتیک‌هایتان را مصرف کنید.
 • محل تزریق را فشار ندهید تا چربی تثبیت شود.
 • از انجام ورزش‌های سنگین به مدت یک هفته خودداری کنید.
 • ماه اول انجام پیوند چربی در مکان‌هایی که گرمای زیادی دارند قرار نگیرید. به عنوان مثال نور مستقیم خورشید، سونای گرم خشک آسیب شدیدی به تزریق انجام شده وارد می‌کند.
 • نتیجه نهایی عمل بعد از دو ماه قابل مشاهد است؛ اما از همان و هفته دوم با اندکی دقت می‌توانند تغییرات صورت را ببینند؛ لذا از دستکاری آن هودداری نمایید.
 • هفته اول پس از پیوند را به استراحت بپردازید.
 • چون صورت یکی از پرخون‌ترین بافت‌های بدن است احتمالاً پس از تزریق با کبودی و التهاب در محل پیوند مواجه شوید. سعی کنید با کمک ژل یخ از مقدار کبودی کم کنید.
 • در دوران نقاهت شنا نکنید‌.
 • در هفته اول پس از تزریق نگران عدم قرینگی اجزای صورت خود نباشید.

افراد لاغر چگونه از تزریق جربی به صورت بهره‌مند می‌شوند؟

بدن همواره در حال ذخیره‌سازی انرژی است که روزانه دریافت می‌کند. گاهی اوقات مقدار غذایی که به بدن می‌رسد بیشتر از نیازش است. به همین علت آن را به صورت چربی در اندام‌های مختلف ذخیره می‌کند. در زمان پیوند چربی، پزشک‌ها با روش‌های نوین چربی ذخیره شده را خارج کرده و به صورت منتقل می‌کنند. این چربی‌ها چون از بدن خود شخص خارج شده در هنگام تزریق احتمال رد پیوند وجود دارد. عدم واکنش بدن به تزریق چربی در صورت یکی از بزرگترین مزایای تزریق چربی به صورت است.

جمع‌بندی

تزریق چربی به صورت، یکی از روش‌هایی است که در عصر حاضر برای زیباتر شدن از آن استفاده می‌شود. در این روش پزشکان با افزایش حجم برخی از اعضای صورت یا متقارن سازی اجزا جذابیت چهره فرد را دوچندان می‌کنند. در این مقاله مهم‌ترین عوارض تزریق چربی به صورت را توضیح داده‌ایم؛ اما اگر همچنان برای انجام پیوند دچار تردید هستید با ما تماس بگیرید تا شرایط جسمانی‌تان به خوبی بررسی شود و نکایت لازم را به شما توضیح دهیم.