عمل بینی

13 سوال مهم که باید قبل از عمل بینی پاسخ آن‌ها را بدانید.

هنوز خیلی مطلب در رابطه با عمل بینی هست که شما نمی‌دانید. حتما شما هم قصد دارید بینی‌تان را عمل کنید و فکر می‌کنید تمام موارد این جراحی را می‌دانید. ولی باید به شما بگوییم که هنوز خیلی اطلاعات در رابطه با عمل بینی وجود دارد که از آن مطلع نیستید. جراحی رینوپلاستی یک تغییر برگشت‌ ناپذیر است و تقریبا یک ریسک بزرگ در زندگی هر شخص به حساب می‌آید. رینوپلاستی انواع مختلفی دارد که قبل از انجام عمل باید با آن‌ها آشنا شوید تا بهترین نوع عمل را انتخاب کنید؛ البته در این زمینه پزشک به شما مشاوره می‌دهد ولی در درجه اول انتخاب شما اهمیت دارد. برای اینکه با سایر مواردی که از آن بی‌خبر هستید آشنا شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع عمل بینی

همانطور که مطلع هستید امروزه انواع مختلفی از جراحی زیبایی بینی در دنیا به وجود آمده است که هر شخصی که قصد جراحی بینی دارد باید با انواع آن آشنا باشد. انواع عمل جراحی بینی عبارتند از:

1. سپتورینوپلاستی

از روش سپتورینوپلاستی برای اشخاصی استفاده می‌شود که انحراف یا انسداد بینی دارند. سپتورینوپلاستی نه تنها انسداد و انحراف‌هایی که مانع از تنفس راحت می‌شوند را از بین می‌برد بلکه باعث زیبایی بیشتر ظاهر نیز می‌شود.

2. عروسکی

این نوع عمل از کشور کره وارد تمامی کشور‌های دنیا شده است. همانطور که از نام این نوع عمل پیدا است زیباجویان می‌خواهند بینی‌شان بسیار کوچک و فانتزی شود ( چیزی مانند بینی عروسک‌های باربی). در این روش بینی قوس زیادی پیدا می‌کند و کاملا سربالا می‌شود.

جراحی زیبایی بینی
انواع جراحی زیبایی بینی

3. بسته

در جراحی بینی به روش بسته، همه برش‌های لازم در داخل بینی زده و بعد از آن، پوست به مقدار خیلی محدود از ساختمان غضروفی – استخوانی خود جدا می‌شود. این پوست جدا شده، توسط ابزار مخصوص بالا نگه داشته می‌شود تا جراح بتواند کار خود را با دقت انجام دهد.

4. باز

در جراحی بینی باز، یک برش در تیغه بین دو سوراخ بینی یا همان کلوملا ایجاد می‌شود و بعد از آن جراح پوست را از ساختمان زیرین جدا می‌کند. در این وضعیت جراح به سادگی به تمام آناتومی و ایرادات بینی اشراف دارد و دسترسی به سر بینی نیز در این روش راحت‌تر است.

5. آلارپلاستی

آلار پلاستی نوعی دیگر از جراحی است که در آن جراح مقدار کمی پوست پره بینی را برمی‌دارد. این نوع عمل جراحی بینی بیشتر در میان اشخاصی که دارای بینی‌های گوشتی هستند، خواهان دارد زیرا به آسانی بخش‌هایی که در اطراف سوراخ‌های بینی قرار دارند و باعث می‌شوند بینی پهن به نظر برسد، به شکل ویژه‌ای اصلاح می‌شود و بینی باریک‌تر به نظر می‌رسد.

7. نیمه عروسکی

در جراحی بینی نیمه فانتزی ( عروسکی)، بینی شما عروسکی یا فانتزی به طور کامل نخواهد شد. اندازه‌ آن به میزان بینی عروسکی خیلی کوچک نیست. عمل بینی نیمه فانتزی طرفداران بسیاری پیدا کرده و امروزه از پرمخاطب‌ترین عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی بینی است. در این جراحی قوس بینی و همچنین سر بالا شدن بینی به اندازه بینی عروسکی نیست و مشکلات شایعی که در عمل بینی عروسکی ایجاد می‌شود در این نوع جراحی وجود ندارد.

عمل زیبایی بینی
دلایل جراحی بینی چیست؟

دلایل انجام عمل بینی

هر شخص دلیل خاص خودش را برای انجام جراحی زیبایی بینی دارد، ولی بیشترین و رایج‌ترین دلایل عبارتند از:

1. زیبایی بیشتر

برخی عمل جراحی بینی را فقط برای اینکه به دنبال زیبایی بیشتری هستند انجام می‌دهند و هیچ دلیل دیگری ندارند. این دسته از افراد خواهان بینی کوچک‌تر هستند که با اجزای صورت‌شان تناسب داشته باشد.

2. از بین بردن نقص‌های مادرزادی

بعضی از نوزادان با مشکلاتی مانند شکاف کام یا لب به دنیا می‌آیند. این نقص باعث می‌شود تا شکل و عملکرد بینی آن‌ها تا حد زیادی دچار مشکل شود.

3. از بین رفتن مشکلات تنفسی

اشخاصی که تیغه بینی آن‌ها انحراف دارد و یا از داشتن پولیپ رنج می‌برند، دسته دیگری از افرادی هستند که این جراحی را انجام می‌دهند.

عمل بینی گوشتی و استخوانی

عمل بینی‌های گوشتی و استخوانی مانند هم نیستند و در برخی موارد تفاوت دارند. باید گفت اشخاصی که قصد دارند بینی استخوانی‌شان را زیر تیغ جراحی ببرند، روند جراحی راحت‌تر و آسان‌تری را نسبت به افرادی که بینی گوشتی دارند تجربه می‌کنند. عمل بینی‌های گوشتی به دلیل اینکه نیازمند عملی پیچیده‌تر و طولانی مدت‌تر هستند، در برخی موارد از جمله موارد زیر با بینی‌های استخوانی تفاوت دارند.

شرایط عمل بینی استخوانی بینی گوشتی
سختی عمل کمتر از بینی‌های گوشتی سختی زیاد
مقدار ورم کمتر از بینی‌های گوشتی ورم زیاد
نوع عمل بسته یا باز فقط باز
عوارض عوارض رایج بعد از عمل عوارض شدیدتر از بینی استخوانی
هزینه کمتر از بینی‌های گوشتی هزینه بالا
احتمال بازگشت ندارد دارد
نیاز به غضروف ندارد دارد
عمل جراحی بینی
تفاوت عمل بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

مراحل انجام عمل بینی

در این بخش به صورت کلی و جامع روند عمل جراحی بینی، هم گوشتی و هم استخوانی را توضیح می‌دهیم

1. قبل از جراحی

در فرآیند قبل انجام جراحی بینی متخصص بیهوشی از مخلوط گاز بیهوشی و داروی داخل وریدی استفاده می‌کند و با استفاده از پالس اکسی متری (دستگاهی برای اندازه‌گیری میزان اشباع اکسیژن در خون) و ECG یا نوار قلب (برای بررسی ریتم قلب) به صورت مداوم بر شرایط حیاتی بیمار نظارت می‌کند.

2. در حین جراحی

وقتی که عمل جراحی زیبایی بینی شروع شود، پس از بیهوشی، جراح برش‌هایی طبق روش انتخاب شده بر روی بینی ایجاد می‌کند. با ایجاد این برش‌ها پوستی که استخوان‌ها و غضروف‌ها را می‌پوشاند، بالا می‌رود. در این حالت پزشک به راحتی ساختار بینی را می‌بندد و آن را تغییر شکل می‌دهد. اگر بینی بیش از حد بزرگ و گوشتی باشد، ممکن است جراح از پیوند غضروف استفاده کند.

3. بعد از جراحی

زمانی که برش‌های لازم ایجاد شد و ساختار بینی به شکل مود نظر جراح و زیباجو رسید، پوست و بافت بینی دوباره اصلاح شده و بخیه زده می‌شود. بینی تا چند روز بعد از انجام جراحی باید آتل و باندپیچی شود. پس از پایان جراحی، بیمار در اتاق ریکاوری توسط پرستارها تحت نظر خواهد بود. این روند معمولا چند ساعت طول می‌کشد.

عمل بینی
جراحی بینی چه مراحلی دارد؟

مراقبت‌های قبل از عمل بینی

اگر می‌خواهید یک عمل خوب و موفق داشته باشید، پس باید حتما مراقبت‌های قبل از عمل را با دقت و توجه کامل انجام دهید. زیرا بدن شما قبل از چنین تغییر بزرگی و عمل سنگینی نیاز به آماده شدن دارد. مراقبت‌ها و کار‌های واجب قبل از عمل عبارتند از:

1. از قبل و بعد عمل عکس بگیرید

یکی از کار‌هایی که لازم است انجام دهید عکس گرفتن است زیرا وقتی از قبل و بعد جراحی عکس بگیرید خودتان متوجه تغییرات جزئی نیز می‌شوید. بهتر است این عکس‌ها بدون آرایش و بدون فیلتر باشند.

2. آزامایشات لازم را انجام دهید

اصولا قبل از انجام جراحی پزشک معالج شما یک‌سری آزمایشات را برای شما می‌نوسید که حتما باید انجام دهید. این آزمایشات عبارتند از:

 • بررسی سینوس‌های بینی
 • تست نوار قلب
 • تست‌ بیماری‌های هپاتیت و کبد
 • آزمایش خون

3. بیماری زمینه‌ای را به پزشک اطلاع دهید

اگر بیماری زمینه‌ای دارید حتما قبل از جراحی با پزشک در میان بگذارید. اگر شما دچار بیماری‌هایی از جمله هموفیلی باشید پزشک اجازه انجام این عمل را به شما نمی‌دهد. اگر در حال حاضر دارو مصرف می‌کنید بهتر است در رابطه با داروها نیز از پزشک سوال کنید زیرا ممکن است پزشک، چند روز قبل از عمل استفاده آن قرص‌ها را قطع کند تا در حین عمل شما با مشکلی مواجه نشوید.

4. ویزیت متخصص بیهوشی را از قلم نندازید

متخصصان بیهوشی برای نظارت بر عملکردهای حیاتی در تمام مراحل عمل، بالای سر بیمار خواهند بود. معمولاً متخصص بیهوشی قبل از عمل، سابقه‌ی پزشکی بیمار را بررسی می‌کند.

5. از کشیدن دخانیات و نوشیدن الکل دوری کنید

افرادی که به سیگار اعتیاد دارند باید تلاش کنند تا آن را ترک کنند و یا تعداد آن را به شدت کاهش دهند. ترک کردن سیگار باعث می‌شود تا بعد از عمل، خونریزی و سرفه کمتری داشته باشید.

6. تا چند ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید

حواستان باشد ۶ ساعت قبل از انجام عمل هیچ مواد غذایی نباید مصرف کنید. این موارد شامل مایعات نیز می‌شود (حتی آب).

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

تاثیر مراقبت‌های بعد از عمل را دست کم نگیرید. مراقبت‌های بعد از عمل اهمیت زیادی در دوران نقاهت شما دارند، پس با دقت به آن‌ها توجه کنید. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر است.

 1. از سبزیجات و آب کافی استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید
 2. هنگام مطالعه و یا کار کردن با تلفن همراه، سر را خیلی پایین نیاورید.
 3. تا چند هفته اول از حرکت دادن شدید عضلات صورت خودداری کنید.
 4. تا ۳ هفته بعد از عمل بهتر است هیچ‌گونه فعالیت جنسی نداشته باشید.
 5. غذاهای پر ادویه مصرف نکنید. هرگونه تحریک بینی می‌تواند عوارض ایجاد کند.
 6. از استعمال دخانیات و مصرف الکل بپرهیزید. دخانیات و الکل باعث افزایش تورم می‌شود.
 7. تا یک هفته بعد از عمل حمام نروید. بدن را می‌توانید بشویید ولی صورت را فقط مرطوب کنید.
 8. از فعالیت‌های مانند خندیدن شدید، جویدن غذاهای سفت و بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.
جراحی زیبایی بینی
تفاوت قبل و بعد عمل

شایع‌ترین اتفاقات بعد از عمل بینی

بعد از انجام عمل یک‌سری اتفاقات در صورت شما رخ می‌دهد که کاملا طبیعی است و جزئی از روند بهبودی شما است. این اتفاقات شامل موارد زیر است.

1. کبودی بعد از عمل

در طی فرآیند بهبودی پس از عمل زیبایی بینی، وجود خونریزی جزئی از بینی، تورم و کبودی در ناحیه بینی، لب بالا، گونه‌ها یا اطراف چشم برای چندین روز پس از جراحی طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. قرار دادن کمپرس سرد روی صورت، پل بینی و چشم‌ها تا حد تحمل، به کاهش کبودی، خونریزی و درد بعد از عمل کمک می‌کند.

دقت کنید که کمپرس سرد را به صورت مستقیم روی بینی نگذارید، قرار دادن کمپرس فقط روی پیشانی و گونه ها کافی است.

2. درد بینی

درد سینوزیت و بینی خیلی اتفاق غیرمنتظره‌ای بعد از عمل نیست. درد عمل در برخی از مراجعین خفیف است و ممکن است برای افراد دیگر دردناک و غیرقابل تحمل باشد؛ این موضوع به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد. برای اینکه درد کمتر بشود و قابل کنترل باشد، پزشک ممکن است برخی از داروهای مسکن و ضد درد را تجویز کند.

3. ورم بینی

یکی از طبیعی‌ترین اتفاق در عمل زیبایی بینی ورم است. کاملا طبیعی است که بینی شما بعد از اینکه در معرض تیغ جراحی قرار گرفته است ورم کند؛ درست مانند زمانی که شما دستتان را با چاقو می‌برید.

ورم کردن و کبودی زیرچشم‌ها، گونه‌ها و بالای لب یکی از پاسخ‌های بدن شما به این عمل است زیرا عضوی از بدن شما مورد آسیب قرار گرفته و بدن وظیفه دارد تا هرچه زودتر آن را بهبود دهد.

4. گرفتی بینی

منتظر گرفتگی و کیپ شدن بینی بعد از به هوش آمدن باشید. به دلیل اینکه پزشک بعد از اتمام جراحی یک گاز استریل آغشته شده به آنتی بیوتیک در مجاری بینی می‌گذارد، بینی کاملا مسدود می‌شود و تنها راه تنفس در این زمان دهان است. با گرفته شدن بینی راه بویایی نیز بسته می‌شود و ممکن است بر روی گوش و شقیقه فشار بیاورد. گاز استریل آغشته شده به پماد آنتی بیوتیک تنها یک هفته داخل بینی قرار می‌گیرد و بعد از این مدت پزشک گاز را خارج می‌کند.

عمل زیبایی بینی
بعد از عمل حتما رژیم غذایی را رعایت کنید.

رژیم غذایی بعد از عمل بینی

 بعد از عمل بینی برای اینکه لطمعه‌ای به بینی وارد نشود پزشک یک‌سری رژیم غذایی تجویز می‌کند که حتما باید آن‌ها را اجرا کرد. بعد از این عمل توصیه می‌شود از غذاهای که بافت نرم و سبک دارند استفاده شود. غذاهای که بافت سفت داشته باشند و نیاز به جویدن یا گاز زدن داشته باشند را نباید تا مدت‌ها استفاده کرد زیرا این کار باعث می‌شود به بینی فشار زیادی وارد شود. برای اینکه بهتر متوجه شوید که از چه غذاهایی باید اجتناب کرد و چه غذاهایی را باید میل کرد، در بخش زیر لیست کاملی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

· غذاهایی ممنوع

1. غذاهای تند و فلفلی

از غذاهای تند و آتشی و یا سس‌های تند دوری کنید زیرا این غذاها مجرای بینی را تحریک می‌کنند و باعث التهاب و کند شدن روند بهبودی می‌شوند.

2. غذاهای پر از سدیم

از مصرف‌ غذاهای غنی از سدیم بپرهیزید. غذاهایی مثل کنسرو‌ها، فست فود و تنقلات شور تا مدتی ممنوعیت مصرف دارند زیرا استفاده زیاد از سدیم باعث احتباس مایعات و شدت پیدا کردن تورم می‌شود.

3. الکل و کافئین

الکل و کافئین را برای مدتی از برنامه زندگی خود به کلی پاک کنید. این دو عامل سطح هیدراتاسیون بدن و الگو منظم خواب را مختل می‌کند. دقت کنید که شما برای اینکه بعد از عمل روند بهبودی بهتر و سریع‌تر داشته باشید به خواب و استراحت کافی نیاز دارید.

4. غذاهای فرآوری شده و شیرین

تا مدتی که پزشک به شما اعلام کند خوردن خوراکی‌های شیرین و فرآوری شده ممنوع است. با خوردن این موارد سطح قند خون در بدن افزایش میابد و عملکرد سیستم ایمنی بدن با اختلال روبه رو می‌شود که در نتیجه آن روند بهبودی کند می‌شود.

5. غذاهای سفت و ترد

به صورت موقت از خوردن غذاهای سفت و ترد که نیاز به جویدن و یا گاز زدن دارد اجتناب کنید. با خوردن این نوع غذا فشار زیادی به فک و بینی شما وارد می‌شود که اصلا خوب نیست.

· غذاهای مجاز

1. چربی‌های سالم

برای اینکه پوست زودتر و بهتر بهبود پیدا کند نیازمند به چربی سالم است که این نوع چربی را شما با میل کردن موادی مانند آووکادو، روغن زیتون و … می‌توانید دریافت کنید. این نوع از مواد به دلیل یکپارچگی غشای سلولی بسیار موثر در فرآیند تسهیل برش‌ها و جای زخم است.

2. غذاهای پر پروتئین

اگر می‌خواهید روند بهبودی شما سریع‌تر پیش رود، حتما پروتئین را در برنامه غذایی خود قرار دهید. مواد غذایی که دارای پروتئین بالا هستند عبارتند از: تخم مرغ، حبوبات و ماهی. با خوردن موارد نام برده شده ترمیم و بازسازی عضلات شما روند تندتری پیدا می‌کنند.

3. غلات کامل

منظور از غلات کامل، موادی همچون جو دوسر، برنج قهوه‌ای و نان‌های سبوس‌دار است. این مواد سطح انرژی و مواد مغذی مثل ویتامین B و فیبر را برای بدن شما فراهم می‌کند.

4. اسید چرب امگا ۳

غذاهایی که دارای امگا ۳ هستند مانند ماهی‌های سالمون خواص ضدالتهابی دارند و در روند بهبودی می‌توانند خیلی تاثیرگذار باشند.

5. سبزیجات و میوه تازه

به دلیل عدم تحرک و کاهش فعالیت بدنی ممکن است دچار یبوست شوید. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد حتما در برنامه غذایی هر روزتان جایی برای سبزیجات و میوه قرار دهید.

جراحی زیبایی بینی
مراقبت‌های بعد عمل اهیمت زیادی دارد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از مشکلاتی که همه زیباجویان بعد از این عمل دارند خوابیدن است. خوابیدن بعد از عمل سخت و دشوار می‌شود. بدخوابی و یا بی‌خوابی با وجود پانسمان در مجرای تنفسی و خونابه‌هایی که ممکن است از بینی خارج شود یک اتفاق کاملا طبیعی است. نیازی به نگرانی نیست زیرا برای این موضوع نیز راهکار‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

1. طاق باز بخوابید

روی کمر خوابیدن احتمال آسیب دیدن بینی در هنگام خواب را کاهش می‌دهد. اگر فکر می‌کنید که ممکن است در خواب به طرفین چرخش داشته باشید، پس حتما در هر سمت یک بالشت بگذارید تا از چرخش ناخودآگاه شما جلوگیری کند.

2. زیر سر بالشت بگذارید

برای کاهش خونریزی،خونابه و تورم می‌توانید زیر سرتان در هر دو سمت چپ و راست یک بالشت نرم و کوچک بگذارید تا سر شما را ۴۵ درجه بالاتر نگه دارد.

3. با فاصله از دیگران بخوابید

برای جلوگیری از هر گونه آسیب بینی بهتر است از همسر، فرزندان و یا خانواده خود دورتر بخوابید زیرا ممکن است فردی که کنار شما خوابیده است دست خود را تکان دهد و به صورت شما برخورد کند.

زمان مراجعه به پزشک

چنانچه مدتی بعد از عمل بینی با موارد زیر روبه رو شدید، حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

 • مشکلات تنفسی و تنگی نفس شدید
 • باز و یا شل شدن بخیه‌های محل برش
 • خونریزی و خارج شدن چرک از محل برش
 • بیشتر شدن تورم و یا قرمزی چشم‌ها و بینی
 • درد غیرقابل تحمل حتی با مصرف داروهای مسکن
 • تب بیشتر از 5/38 درجه که حتی با داوهای تب‌بر قطع نمی‌شود
 • افزایش خونریزی از بینی حتی با قرار دادن کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر
عمل بینی
چگونه بهترین پزشک را باید انتخاب کرد؟

 بهترین جراح برای عمل بینی

جراح و پزشک متخصص یکی از معیارهای مهم در عمل زیبایی بینی است. به همین دلیل باید در انتخاب جراح خیلی دقت کنید و حتما نمونه کارهای دکتر را قبل از هر کار دیگری ببینید.توجه کنید که حتما باید قبل از انتخاب جراح، در مورد سابقه و تجربه او تحقیق کرد؛ هرچند که انتخاب کردن یک جراح از بین تعداد زیادی جراح عالی و باتجربه کار آسانی نیست ولی شما می‌توانید در طی یک بازه، چند پزشک را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام دنبال کنید و کامنت‌‌ها و همچنین پست‌های آن‌ها را ببینید تا مطمئن شوید کدام جراح برای شما مناسب‌تر است.

یکی از بهترین جراحانی که شما می‌توانید دنبال کنید و بازخورد مراجعین را دریابید دکتر رسول هاشمی است. دکتر رسول هاشمی در زمینه جراحی‌های جنرال و زیبایی تخصص دارند و شما با مراجعه به پیج‌شان می‌توانید نمونه کارهای این جراح باتجربه را کامل ببینید.

آدرس پیج:

drhashemi_surgeon

افراد مناسب برای جراحی زیبایی بینی

این جراحی محدودیت سنی خاصی ندارد و نیازی به داشتن برخی ویژگی‌های خاص نیست. عمل زیبایی بینی برای دختران بالای ۱۶ سال و برای پسران بالای ۱۸ سال قابل انجام است. توصیه می‌شود تا وقتی مشکلات تنفسی و یا مادرزادی حادی ندارید عمل بینی را انجام ندهید.

هزینه عمل بینی

هزینه عمل‌های بینی به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان بدون سنجیدن آن‌ها قیمت مشخصی اعلام کرد.

به طور کلی هزینه جراحی بینی به موارد زیر بستگی دارد.

1. تجربه و مهارت پزشک

تجربه و مهارت پزشکی که آن را انتخاب می‌کنید در هزینه پرداختی شما تاثیر می‌گذارد. پزشکانی با تجربه کمتر و مهارت پایین‌تر، هزینه کمتری از شما می‌گیرند. اگر چه که بیشتر زیباجویان می‌خواهند هزینه بیشتری پرداخت کنند تا نتیجه بهتری بگیرند.

2. مکان جراحی

هزینه پرداختی به مکانی که جراحی در آن انجام می‌شود هم بستگی دارد. برای مثال اگر شما عمل را در کلان شهرها، در بیمارستان‌‌های خصوصی و یا کلنیک‌ها انجام دهید، به احتمال زیاد هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

3. نوع بینی

نوع بینی در مبلغ پرداختی تاثیرگذار است. اگر بینی شما گوشتی باشد به احتمال زیاد هزینه بیشتری بایدپرداخت کنید زیرا زمان و دقتی که پزشک می‌گذارد بیشتر است.

جراحی زیبایی بینی
بهتر است بعد از ۱۸ سالگی عمل بینی انجام شود.

سخن پایانی

در این مقاله ما به تمامی سوال‌هایی که در ذهن شما بی‌جواب مانده بود پاسخ دادیم و همه آن چیزی که برای قبل و بعد از عمل بینی به آن نیاز دارید را شرح دادیم. اگر همچنان سوالی برای شما باقی مانده، ما از طریق کامنت‌ها منتظر سوالاتتان هستیم. در رابطه با پزشک و جراح خوب نیز در این مقاله صحبت کردیم و به شما یکی از بهترین پزشکان در زمینه عمل‌های زیبایی را معرفی کردیم. دکتر رسول هاشمی، همان جراح و پزشک با تجربه و مهارت است که هر زیباجویی برای عمل جراحی بینی به آن نیاز دارد. دکتر هاشمی بدون هیچ گونه فیلتر از عمل‌هایی که انجام می‌دهند به شما اطلاع می‌دهند و حتی از عوارض احتمالی نیز با شما صحبت می‌کند. برای گرفتن وقت مشاوره و یا نوبت عمل با شماره زیر تماس بگیرید.

تلفن:

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. بعد از عمل منتظر چه اتفاقاتی باشم؟

شایع‌ترین اتفاقاتی که بعد از عمل بینی در صورت شما رخ می‌دهد شامل تورم، درد، کبودی و گرفتگی بینی است. این اتفاقات به دلیل تغییر ایجاد شده در یکی از عضوهای بدن است زیرا بدن در حال تلاش برای بهبودی آن ناحیه است.

2. بعد از عمل بینی باید رژیم بگیرم؟

نیازی به رژیم خاصی بعد از این عمل نیست. بعد از انجام جراحی تا وقتی که پزشک بگوید باید از خوردن غذاهای شور، سفت و تند دوری کنید؛ زیرا این موارد باعث تحریک بینی می‌شود که در نتیجه روند بهبودی به تاخیر می‌افتد.

3. هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه عمل‌های زیبایی به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان خیلی دقیق قیمت آن را اعلام کرد زیرا هزینه پرداختی شما بستگی به مواردی از جمله دستمزد جراح، مکان جراحی و نوع بینی دارد.

برای مطالعه بیشتر

5 Things To Know About A Nose Job (Rhinoplasty)

Nose Surgery (Rhinoplasty): Everything You Need to Know