لیفت ابرو

آیا برای شما هم پیش‌آمده که وقتی روبه‌روی آینه ایستاده‌اید، رد گذر زمان را روی چهره‌تان بیشتر از همیشه ببینید؟ آیا تابه‌حال احساس کرده‌اید که چهره خسته و پژمرده‌ایی دارید و ناخودآگاه اخمو به‌ نظر می‌رسید؟ آیا می‌دانستید تمام این مشکلات ظاهری را می‌توانید با یک لیفت ابروی ساده حل کنید؟ لیفت‌کردن ابرو، یکی از راه‌های آسان و بی‌خطر است که می‌تواند شما را به سال‌های جوانی خود برگرداند. اگر شما هم دوست دارید به بیست سالگی خود فلش‌بک بزنید، در این مقاله همراه ما باشید تا شما را در جریان سیرتاپیاز لیفت‌کردن ابرو قرار دهیم.

ابروها چه اهمیتی در ظاهر ما دارند؟

ابروهای یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند و نقش مستقیمی روی زیبایی ما دارند. شکل و حالت ابروها نه تنها روی چهره ما تاثیر می‌گذارند، بلکه به ما کمک می‌کنند تا راحت‌تر بتوانیم احساسات خود را بروز دهیم. ابروهایی که حالت مناسبی داشته باشند، به تعادل و هماهنگی چهره ما کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا بتوانیم تاثیر بهتری روی چهره دیگران بگذاریم. در این بین کسانی هستند که به‌دلایل مختلف، از داشتن ابروهای زیبا محروم شده‌اند و ابروهای افتاده‌ای دارند؛ این دسته از عزیزان می‌توانند با انجام یک لیفت ساده، این مشکل خود را برطرف کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با هم ببینیم که لیفت ابرو چیست و به چه روش‌هایی می‌توان ابروهای خود را لیفت کرد.

لیفت ابرو چیست
لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو یکی از روش‌های زیبایی‌ست که برای اصلاح و جوان‌ترشدن صورت انجام می‌شود. در این فرآیند موقعیت و شکل ابروها اصلاح شده و باعث می‌شود چهره جوان‌تر به نظر برسد و هارمونی بیشتری داشته باشد. برای لیفت‌کردن ابرو، می‌توان از روش‌های جراحی و غیرجراحی کمک گرفت؛ که البته اگر به‌دنبال نتایج طولانی‌مدت هستید، باید روش‌های جراحی غیرجراحی را انجام دهید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با انواع روش ‌های لیفت ابرو بیشتر آشنا کنیم.

انواع روش ‌های لیفت ابرو

لیفت‌کردن ابرو معمولا با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه درمورد چند روش مشهور آن با شما صحبت خواهیم کرد.

1- لیفت ابرو با بوتاکس

یکی از راه‌های لیفت‌کردن ابرو، تزریق بوتاکس است. بوتاکس با فلج‌کردن بعضی از عضلات صورت، به ابروها فرم می‌دهد و جلوی افتادگی آن ها را می‌گیرد. خوبی این روش این است که برای انجام آن نیازی به خون‌وخونریزی نیست، کاملا غیرتهاجمی انجام می‌شود و بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید؛ اما متاسفانه ماندگاری تزریق بوتاکس کوتاه است و شما باید هر 3 الی 6 ماه برای تمدید بوتاکس به کلینیک مراجعه کنید.

2- لیفت ابرو با فیلر

یکی‌دیگر از راه‌هایی که با کمک آن می‌توانید ابروهای خود را لیفت دهید، استفاده از فیلر است. فیلر یکی از تکنیک‌های زیبایی‌ست که در آن از مواد پرکننده خاصی مثل اسیدهیالورونیک استفاده می‌شود. خوبی فیلر این است که مواد آن با بافت بدن سازگاری دارند، طبیعی هستند و رفته‌رفته جذب بدن خواهند شد.

3- لیفت ابرو با نخ

لیفت‌کردن ابرو با نخ هم یکی‌دیگر از روش‌های رایج لیفت است. در این روش با استفاده از نخ‌های مخصوصی ابروهای شما به سمت بالا کشیده می‌شود؛ اگر شما نخ را برای لیفت‌کردن ابروهای خود انتخاب می‌کنید باید بدانید که این روش موقتی‌ست و بعد از مدتی نیاز به ترمیم دارد؛ چراکه نخ‌ها رفته‌رفته جذب پوست شما می‌شوند.

انواع روش های لیفت ابرو
با انواع روش های لیفت ابرو بیشتر آشنا شوید!

4- لیفت ابرو با جراحی

یکی‌دیگر از راه‌هایی که می‌توانید برای لیفت‌کردن ابروهای خود از آن کمک بگیرید، لیفت ابرو به روش جراحی‌ست. یکی از خوبی‌های این روش این است که شکل ابروهای شما برای مدت طولانی به همان حالت باقی می‌ماند.

جراحی لیفت ابرو به سه روش زیر انجام می‌شود که شما می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید و با مشورت با پزشک یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

 • جراحی کلاسیک

در روش کلاسیک جراح، بخشی از بافت بالای پیشانی شما را برمی‌دارد و از همین طریق ابروهای شما به سمت بالا کشیده می‌شود.

 • جراحی آندوسکوپیک

جراحی آندوسکوپیک یکی از روش‌های سخت اما پربازده برای لیفت‌کردن ابروست. در این روش، جراح با ایجاد برش‌های کوچک بین موها، ماهیچه‌ها و عضلات ابرو و پیشانی شما را به‌سمت بالا می‌کشد. با کمک این روش نه تنها ابروهای شما لیفت می‌شود بلکه خطوط پیشانی شما هم از بین می‌برد و از طرفی افتادگی پلک شما هم برطرف خواهد شد.

 • جراحی کرونال

در این روش جراح روی خط رویش موی شما یعنی از یک گوش تا گوش دیگرتان را برش می‌دهد و از طریق برش ایجادشده ابرو و پیشانی شما را به سمت بالا می‌کشد.

جدول مزایا و معایب لیفت ابرو

مزایای لیفت ابرو

معایب لیفت ابرو
کاهش چین‌وچروک‌ها

محدودشدن حرکت ابروها

جلوگیری از افتادگی ابروها

عدم تقارن ابروها
افزایش جذابیت چشم‌ها

ریزش مو

بهبود تعادل چهره

 

بهبود اعتمادبه‌نفس

 

مزایای لیفت ابرو

لیفت‌کردن ابرو همراه با مزایای زیادی‌ست؛ در ادامه درمورد این مزایا بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.

1- کاهش چین‌وچروک‌ها

لیفت به شما کمک می‌کند تا از شر چین‌چروک‌های پیشانی و بین ابروها خلاص شوید و ظاهر جوان تری داشته باشید.

2- جلوگیری از افتادگی ابروها

لیفت‌کردن ابرو، بافت‌های پوستی پیشانی را تقویت می‌کند و این کار می‌تواند از افتادگی ابروهای شما در آینده جلوگیری کند.

3- افزایش جذابیت چشم‌ها

لیفت‌کردن ابرو می‌تواند به شما کمک کند تا چشمان نافذتر و جذاب‌تری داشته باشید.

4- بهبود تعادل چهره

با لیفت‌کردن ابروها، شما می‌توانید تعادل و هماهنگی را به چهره خود برگردانید و داشتن ظاهر بهتر را تجربه کنید.

5- بهبود اعتمادبه‌نفس

لیفت‌کردن ابرو، باعث زیباترشدن شما می‌شود و این زیبایی تاثیر مستقیمی روی بالارفتن اعتمادبه‌نفس شما دارد.

مزایای لیفت ابرو
آیا با مزایای لیفت ابرو آشنا هستید؟

معایب لیفت ابرو

لیفت‌کردن ابرو در کنار تمام مزایای که دارد، می‌تواند همراه با معایب زیر نیز باشد.

1- محدودشدن حرکت ابروها

در بعضی موارد، لیفت‌کردن می‌تواند باعث محدودشدن حرکات ابرو شود. این اتفاق معمولا به‌دلیل تنش در ماهیچه‌ها یا ماهرنبودن جراح به‌وجود میاید؛ پس سعی کنید ابروهای خود را دست هر کسی نسپارید و حتما برای انجام این کار از یک جراح ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

2- عدم تقارن ابرو

در بعضی موارد نیز ممکن است ابروهای شما به‌شکل نامتقارنی لیفت شود؛ این مشکل باز هم مربوط به عدم مهارت جراح است و با انتخاب یک جراح خوب می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

3- ریزش مو

یکی‌دیگر از عوارض لیفت ابرو، می‌تواند ریزش مو باشد؛ این مسئله را می‌توان مربوط به ایجاد تنش در سطح پوست یا یکی از عوارض جانبی جراحی در نظر گرفت.

معایب لیفت ابرو
از عوارض لیفت ابرو چه می‌دانید؟

قبل از لیفت ابرو چه کارهایی انجام دهیم؟

قبل از اینکه به‌سراغ لیفت‌کردن ابروهای خود بروید، بهتر است حواس‌تان به نکات زیر باشد.

 • قبل از هر چیز با پزشک درمورد نتیجه لیفت صحبت کنید و از ایشان بخواهید تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهند؛ این اطلاعات به شما کمک می‌کند که انتظارات واقعی‌تری از نتیجه لیفت داشته باشید.
 • قبل از عمل با پزشک‌تان درمورد داروهایی که مصرف می‌کنید، صحبت کنید و اگر حساسیت و یا عفونت‌های پوستی خاصی هم دارید، حتما جراحتان را در جریان بگذارید.
 • ممکن است قبل از عمل، جراح از شما بخواهد مصرف بعض از داروها را قطع کنید. مثلا داروهایی مثل آسپرین و یا ایبوپروفن می‌توانند روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارند و خونریزی بعد از عمل را بیشتر کنند.
 • اگر اهل مصرف دخانیات و الکل هستید، بهتر است مصرف این دو را حتما چند هفته قبل از عمل کنار بگذارید. دخانیات و الکل می‌توانند روی روند بهبود شما تاثیر بگذارند.
عوارض لیفت ابرو
بعد از لیفت‌کردن ابرو چه مراقبت‌هایی را باید انجام داد؟

بعد از لیفت ابرو چه کارهایی انجام دهیم؟

مراقبت‌های بعد از لیفت‌کردن ابرو، اهمیت زیادی دارند و درصورتی که این مراقبت‌ها به‌درستی انجام نشوند ممکن است روی نتیجه لیفت‌کردن ابرو تاثیر منفی بگذارند.

 • اگر با روش های جراحی ابروهای خود را لیفت کردید، حتما بعد از عمل، برای بهبودی سریع‌تر و جلوگیری از ورم و خونریزی، استراحت کافی داشته باشید.
 • بعد از لیفت، برای کاهش درد و ورم می‌توانید از کمپرس آب‌سرد استفاده کنید.
 • مصرف غذاهای سرشار از ویتامین C و پروتئین می‌تواند روی روند بهبودی شما تاثیر مثبت بگذارد.
 • اگر می‌خواهید از لیفت‌کردن نتیجه خوبی بگیرید، بهتر است قبل از عمل مایعات زیادی بنوشید و اگر اهل مصرف مشروبات الکلی هستید، آن‌ها را کنار بگذارید.
 • بعد از لیفت‌کردن بهتر است تا مدتی غذاهای نمکی، تند و غذاهایی که موادافزودنی دارند را کنار بگذارید؛ چراکه این غذاها می‌تواند پوست شما را تحریک کرده و باعث بروز تورم در پوست بشوند.
 • تا دو هفته بعد از لیفت‌کردن، حتما باید سر خود را بالا نگه دارید تا رفته‌رفته تورم صورت شما کمتر شود.
 • اگر به روش جراحی ابروهای خود را لیفت کرده‌اید، تا چند روز بعد از لیفت انجام فعالیت‌های سنگین را کنار بگذارید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو هستند؟

همه کسانی که مشکلات زیر را دارند، می‌توانند برای رفع آن از لیفت‌کردن ابرو کمک بگیرند.

 • کسانی که ابروهای افتاده‌ای دارند و حالت ابروهایشان زیبایی چشم‌های آن‌ها را هم تحت‌تاثیر قرار داده است.
 • کسانی که چین‌وچروک‌های زیادی در اطراف چشم و ابروی خود دارند نیز می‌توانند با کمک لیفت‌کردن ابرو، مقدار زیادی از چین‌وچروک‌ها را از بین ببرند.
 • افرادی که به‌خاطر گذرزمان خط اخم عمیقی بین دو ابروی آن‌ها افتاده است هم می‌توانند با کمک لیفت‌کردن ابرو این خط را از بین ببرند و ظاهر جوان‌تر و جذاب تری داشته باشند.
لیفت ابرو
برای گرفتن بهترین نتیجه از لیفت‌کردن ابرو، بهتر است از یک جراح ماهر کمک بگیرید.

یک جراح و یک کلینیک خوب برای لیفت ابرو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

اینکه شما لیفت ابروی خود را در یک کلینیک خوب و پیش یک جراح خوب انجام دهید، روی نتیجه لیفت شما تاثیر زیادی می‌گذارد. در ادامه همراه ما باشید تا با هم ویژگی‌های یک کلینیک و یک جراح خوب برای لیفت‌کردن ابرو را به شما معرفی کنیم.

ویژگی‌های یک کلینیک خوب

یک کلینیک خوب برای انجام جراحی‌های زیبایی و به‌خصوص لیفت‌کردن ابرو باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

 • یک کلینیک خوب باید از تجهیزات مدرن و امکانات به‌روزی برخوردار باشد، تا شما بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید.
 • یک کلینیک خوب باید کادر درمان مجرب، دل‌سوز، متخصص و ماهری داشته باشد که هماهنگ و حرفه‌ای عمل کنند.
 • یک کلینیک خوب باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمیت زیادی بدهد تا احتمال ابتلا به عفونت‌های بعد از جراحی پایین بیاید.

ویژگی‌های یک جراح خوب

برای انتخاب یک جراح خوب، حتما به نکات زیر توجه کنید.

 • یک جراح خوب باید تخصص و تجربه کافی در زمینه جراحی پلاستیک و لیفت ابرو را داشته باشد. شما می‌توانید با بررسی نمونه‌کارهای قبلی جراح موردنظرتان متوجه مهارت و تجربه ایشان بشوید. مثلا اگر قصد دارید دکتر هاشمی ابروهای شما را لیفت کنند، می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرامی دکتر به آدرس drhashemi_surgeon نمونه‌کارهای قبلی ایشان را ببینید و همچنین با خواندن بازخوردهای سایر مراجعین ایشان، متوجه کیفیت کار دکتر هاشمی بشوید.
 • جراح انتخابی شما باید مدرک و گواهینامه‌های معتبری در زمینه جراحی پلاستیک و لیفت‌کردن ابرو داشته باشد.
 • یکی‌دیگر از ویژگی‌های یک جراح خوب این است که شما با ایشان احساس راحتی و اعتماد داشته باشید و بتوانید یک ارتباط دوطرفه خوب را برقرار کنید.
 • آخرین ویژگی یک جراح خوب این است که با دانش روز آشنایی کامل داشته باشد و بتواند با تجهیزات مدرن به‌خوبی کار کند. استفاده از تجهیزات مدرن برای جراحی‌های زیبایی، دقت عمل را بالا می‌برد و خطرات عمل را نیز کاهش می‌دهد.

جمع‌بندی

امروز با شما درمورد لیفت‌کردن ابرو صحبت کردیم؛ لیفت ابرو یک راهکار موثر و جذاب برای زیباترشدن است. این راهکار با استفاده از تکنولوژی‌ها و تجهیزات مدرن و توسط جراحان زیبایی انجام می‌شود و می‌تواند نتیجه چشم‌گیری در جوان‌ترشدن شما داشته باشد؛ اگر شما هم قصد لیفت‌کردن ابروهای خود را دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا به دکتر هاشمی و تیم مجرب ایشان اعتماد کرده و از تخصص و مهارت او نهایت استفاده را ببرید؛ با توجه به تخصص دکتر هاشمی در زمینه جراحی‌های زیبایی شما به بهترین نتیجه از لیفت‌کردن ابروهای خود دست پیدا خواهید کرد. برای تعیین وقت مشاوره و ویزیت، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید؛ منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

آیا درمورد لیفت‌کردن ابرو، سوال بی‌پاسخی در ذهن شما باقی مانده است؟ لطفا تمام سوالات خود را در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1- لیفت‌کردن ابرو با جراحی چقدر ماندگاری دارد؟

اگر وزن خود را ثابت نگه‌دارید و سبک زندگی سالمی داشته باشید، می‌توانید تا سال‌ها از مزایای لیفت‌کردن ابرو بهره ببرید. البته نمی‌توان با پیری پوست زیاد مبارزه کرد و بعد از چندین سال کم‌کم اثرات جراحی نیز از بین خواهد رفت.

2- آیا برای لیفت‌کردن ابرو باید در بیمارستان بستری شد؟

خیر؛ شما برای لیفت‌کردن ابروهای خود نیازی به بستری ندارید و می‌توانید به‌صورت سرپایی این کار را انجام دهید.

3- هزینه لیفت‌کردن ابرو چقدر است؟

هزینه لیفت‌کردن ابرو معمولا از 1 میلیون شروع می‌شود و تا حدود 20 میلیون هم ادامه دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت‌کردن ابرو، لطفا با شماره ٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠ تماس بگیرید.

برای مطالعه بیشتر شما

Brow lift

Brow Lift