لیفت شقیقه

لیفت شقیقه: دروازه‌ای به سوی جوانی و شادابی

از احاطه شدن چشم‌تان توسط چروک‌های پنچه‌ کلاغی خسته شده‌اید و می‌خواهید از شر آن‌ها هرچه زودتر راحت شوید؟ لیفت شقیقه می‌تواند بهترین راه حل برای شما باشد. چشمان نافذ و ابروهای خوش‌حالت، از دیرباز رمز زیبایی و جذابیت بوده‌ است. اما گذر زمان و افزایش سن، این زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد زیرا پوست شقیقه به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و افتادگی ابروها، پف‌آلودگی پلک‌ها و چین و چروک‌های پنجه کلاغی، چهره را غمگین و خسته نشان می‌دهد.

لیفت شقیقه، راه حلی نوین برای رهایی از این مشکلات و بازگشت به دوران جوانی و شادابی است. این روش با بالا بردن ابروها، کشیده‌تر شدن چشم‌ها و از بین بردن چین و چروک‌های پنجه کلاغی، زیبایی و طراوت را به چهره شما هدیه می‌دهد. اگر می‌خواهید بیشتر و کامل‌تر با این راهکار نوین آشنا شوید، پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا این مقاله مخصوص شما است.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به عنوان لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز در دنیا شناخته می‌شود، یک روش نوین در دنیای زیبایی است که با هدف رفع افتادگی ابروها، کشیده‌تر شدن چشم‌ها و از بین بردن چین و چروک‌های پنجه کلاغی در ناحیه شقیقه انجام می‌شود. این عمل به طور کلی برای افراد بالای 30 سال که با افتادگی ابروها و چین و چروک‌های این ناحیه مواجه هستند، مناسب است.

لیفت شقیقه چیست
لیفت شقیقه چیست

مراحل انجام لیفت شقیقه

 لیفت شقیقه با نام لیفت گیجگاهی ابرو نیز در دنیای زیبایی شناخته می‌شود. در این عمل ممکن است بسته به نظر پزشک و یا ترجیحات خود زیباجو، تکنیکی که استفاده می‌شود کمی خاص یا متفاوت باشد. اگر بخواهیم به صورت کلی و عمومی مراحل لیفت کردن شقیقه را توضیح بدهیم باید به مراحل زیر اشاره کنیم:

· مرحله اول: بی‌حسی یا بیهوشی

در این عمل از بی‌حسی یا بیهوشی با توجه به ترجیحات پزشک معالج و یا خود زیباجو استفاده می‌شود. در این مرحله پزشک قبل از شروع عمل، ناحیه مورد نظر را با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، بی‌حس می‌کند و بعد جراحی را شروع می‌کند.

· مرحله دوم: ایجاد برش

پزشک زیبایی در این مرحله برش‌هایی را در ناحیه گیجگاهی، در خط رویش مو و یا در چین‌های طبیعی ناحیه شقیقه ایجاد می‌کند. قبل از انجام عمل، محلی که قرار است در آن برش ایجاد شود مورد بحث و برنامه ریزی قرار می‌گیرد تا جای زخم به حداقل قابلیت مشاهده برسد.

· مرحله سوم: بالا کشیدن پوست

پزشک، بافت‌های زیرین شقیقه‌ها را که شامل پوست، چربی زیر جلدی و لایه‌های عضلانی است، با دقت بالا می‌ برد و جدا می‌کند. سپس جراح، بافت‌های شقیقه‌ها را بلند می‌کند و تغییر موقعیت می‌دهد تا به ارتفاع و کانتور مورد نظر زیباجو برسد.

· مرحله چهارم: برداشتن پوست اضافی

در صورت لزوم، چنانچه پزشک صلاح ببیند، پوست و بافت اضافی را برای ایجاد ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر برمی‌دارد.

· مرحله پنجم: بخیه زدن

زمانی که تمامی مراحل نام برده شده انجام شد، جراح زیبایی با استفاده از بخیه و یا سایر تکنیک‌های بستن متناسب با لیفیت شقیقه، برش‌ها را با دقت می‌بندد. برش‌های ایجاد شده معمولاً به صورت لایه‌ای بسته می‌شوند و بخیه‌ها ممکن است در بافت‌های عمیق‌تر قرار بگیرند.

· مرحله ششم: پانسمان

در آخر مانند هر عملی دیگری، عمل لیفت شقیقه نیز نیازمند به پانسمان است. پس از اتمام عمل، محل برش داده شده باید به تمیزی پانسمان ‌شود.

مزایای لیفت شقیقه
لیفت کردن شقیقه‌ چه مزیتی دارد؟

مزایای لیفت شقیقه

 جراحی لیفت شقیقه که با عناوینی مختلفی مانند لیفت موقت ابرو نیز شناخته می‌شود، دارای مزایای متعددی برای افرادی که به دنبال جوانسازی ناحیه شقیقه خود و دستیابی به ظاهری جوان‌تر و بدون چین و چروک هستند، است. برخی از مزایای temple lift عبارتند از:

· کاهش خطوط اخم و چین و چروک

از مهمترین مزیتی که این عمل برای زیباجویان دارد کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط اخم پیشانی و در ناحیه شقیقه است. این جراحی با تغییر موقعیت بافت‌های ناحیه شقیقه و صاف کردن پوست، ظاهری شاداب‌تر و جوان تر ایجاد می‌کند.

· نتایج طولانی مدت

 جراحی زیبایی لیفت گیجگاهی ابرو در بلند مدت نیز موثر است و نیازی نیست مانند بوتاکس برای ترمیم آن اقدام کنید. در این عمل موقعیت بافت‌ها تغییر می‌کند و به دلیل همین بافت‌های تغییر یافته و پوست سفت شده، می‌توانید پایداری را برای سالیان متمادی در چهره خود ملاحضه کنید و از ظاهر جوان شده خود برای مدت طولانی لذت ببرید.

· بهبود موقعیت ابرو

ممکن است بعد از چندین سال ابرو‌های شما دچار افتادگی شود ولی با این روش نیازی به نگرانی در این رابطه نیست زیرا این روش قسمت بیرونی ابروها را بلند کرده، بالا ‌برده و حالت جوانی و زیبایی را به ابروهای شما بازمی‌گرداند. این موضوع حتی می‌تواند به باز و درشت شدن چشم‌ها و ایجاد ظاهری با طراوت و هوشیاری کمک کند.

· ظاهر جوان شده

 لیفت کردن شقیقه تا حدی زیادی می‌تواند از علائم پیری در صورت شما جلوگیری کند و صورت شما را باز هم با طراوت و شاداب نشان‌ دهد زیرا لیفت گیجگاهی ابرو به طور موثری افتادگی پوست، چین و چروک و علائم پیری در ناحیه شقیقه را برطرف می‌کند. در این روش با بلند کردن و تغییر موقعیت بافت‌ها شما ظاهری صاف‌تر، محکم‌تر و جوان‌تر در شقیقه ها و ابروها را تجربه می‌کنید.

از دیگر مزایای لیفت شقیقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بردن ابروها و رفع افتادگی آنها
 • کشیده‌تر شدن چشم‌ها و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آنها
 • از بین بردن چین و چروک‌های پنجه کلاغی
 • جوان‌تر و شاداب‌تر شدن چهره
 • افزایش اعتماد به نفس

برای اینکه از تمامی این مزایا بهره‌مند شوید، به هدفی که از انجام این عمل می‌خواستید برسید و از این جراحی زیبایی خاطر خوشی داشته باشید بهتر است به یک پزشک زیبایی متخصص که سال‌هاست در این زمینه تجربه دارد مراجعه کنید. اگر به دنبال یک پزشک زیبایی متخصص و مجرب می‌گردید تا آخر این مقاله را حتما بخوانید.

عوارض لیفت شقیقه
برای لیفت کردن شقیقه‌هایتان حتما به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید.

عوارض لیفت شقیقه

با اینکه لیفت گیجگاهی ابرو مزیت‌های زیادی برای شما به همراه دارد ولی باید در کنار تمام مزایای آن به معایب و عوارضی که ممکن است داشته باشد نیز فکر کنید و از آن‌ها آگاهی داشته باشید. دانستن معایب نه تنها در این روش بلکه در تمامی روش‌های زیبایی برای زیباجویان الزامیست زیرا ممکن است با برخی از این معایب نتوانند کنار بی‌آیند. عوارض و معایب لیفت شقیقه عبارتند از:

· ریزش مو

اگر شما فردی هستید که ریزش مو دارید و یا از تار موهایی نازکی بهره‌می‌برید، بهتر است بدانید که ممکن است یکی از عوارض لیفت شقیقه برای شما ریزش‌مو باشد؛ زیرا لیفت شقیقه ممکن است خون رسانی به مو را مختل کند.

· عفونت و هماتوم

 ممکن است شما در این روش عفونت یا هماتوم را در محل جراحی تجربه کنید. با ایجاد این عوارض بهبودی شما به تاخیر می‌افتد و دوره درمان شما بیشتر از چیزی که از قبل مشخص شده بود می‌شود.

· جای زخم

 همانطورکه بالا‌تر در بخش مراحل لیفت گفتیم در این عمل، پزشک برش‌هایی در ناحیه شقیقه شما ایجاد می‌کند که ممکن است این برش‌ها منجر به زخم‌هایی بشوند که مخفی نیست و قابل مشاهده است. ولی اگر شما به یک پزشک متخصص که سال‌هاست در این زمینه تحربه دارد، مراجعه کنید، این رد زخم‌ها یا اسکارها کمتر مشخص خواهد شد زیرا پزشک متخصص به طرزی بخیه را می‌زند که خیلی قابل مشاهد نباشد

جدول مزایا و معایب لیفت شقیقه

مزایا معایب
ماندگاری بیشتر باقی‌ماندن جای زخم
از بین رفتن چروک‌های پنجه کلاغی ریزش مو
بهبود موقعیت ابرو عفونت و هماتوم
شادابی و جوانی صورت

اقدامات پیش از لیفت شقیقه

قبل از انجام لیفت شقیقه در جلسه مشاوره، حتما سوابق پزشکی و کلیه داروهای مصرفی را با پزشک در میان بگذارید زیرا داروهای رقیق‌کننده خون و مکمل‌ها در تمامی روش‌های لیفت ممکن است مشکل ایجاد کنند. اگر دچار بیماری‌هایی از جمله فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی، عفونت‌های پوستی، کم خونی و دیابت هستید حتما به پزشک اطلاع دهید زیرا در عمل زیبایی تاثیرگذار هستند. اگر شما خانومی شیرده یا باردار هستید بهتر است فعلا به سراغ لیفت نروید زیرا این جراحی زیبایی در همچین زمانی برای شما و فرزند شما مناسب نیست.

معایب لیفت شقیقه
مراقبت‌های بعداز انجام temple lift چیست؟

مراقبت‌های بعد از لیفت شقیقه

برای اینکه ازاین عمل تجربه و یا خاطر خوبی داشته باشید بهتر است حتما مراقبت‌های بعد از آن را جدی بگیرید زیرا این مراقبت‌ها باعث می‌شود تا شما نتیجه‌ای بهتر و دوره نقاهت کمتری داشته باشید. مراقبت‌های بعد از این جراحی عبارتند از:

 • تا بهبودی کامل به پهلو نباید خوابید
 • یک تا دو روز بعد از لیفت حمام نروید
 • اجتناب از فعالیت‌های سنگین ورزشی
 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم
 • عدم استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی
 • عدم قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • پرهیز از بلند کردن و یا حمل کردن وسیله‌های سنگین
 • تا مدت مشخص شده از رفتن به سونا و استخر دوری کنید
 • مصرف سر موقع داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک

دوران نقاهت لیفت شقیقه

لیفت و بالا کشیدن شقیقه یک جراحی ساده و سرپایی است که هیچگونه پیچیدگی ندارد و به‌طور میانگین ۱ الی۲ ساعت زمان می‌برد و پس از آن زیباجو نیاز به گذراندن حتی یک ساعت زمان در اتاق بستری بیمارستان را ندارد و به راحتی می‌تواند به منزل خود بازگردد.

ماندگاری لیفت

جراحی لیفت شقیقه روشی دائمی است و نیاز به تمدید سالانه آن نیست. البته همانطور که همه ما می‌دانیم جلوگیری از روند پیری امری نشدنی است. بنابراین حتی با انجام جراحی نیز پس از چندین سال امکان افتادگی پوست در این ناحیه وجود دارد ولی خب قطعا به مقداری که روش‌های دیگر است، این جراحی نیست.

لیفت شقیقه و میزان درد

جراحی شقیقه نیز همانند هر جراحی دیگر بعد از گذشت مدت زمان بی‌حسی که در طول جراحی تزریق شده است، همراه با درد خواهد بود و ای درد طبیعی است؛ پس نیازی به هیچگونه نگرانی نیست. جراح زیبایی برای اینکه شما درد کمتری را حس کنید داروهای تسکین‌دهنده درد تجویز می‌کند.

لیفت شقیقه
قبل از انجام لیفت حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید

کاندیدای لیفت شقیقه

لیفت شقیقه، جراحی که برای همه سنین و برای تمامی افرادی که چروک دارند بسیار مطلوب نیست. افراد برگزیده برای لیفت شقیقه کسانی هستند که به دلیل روند طبیعی پیری، ابروهای افتاده و یا افتادگی پلک دارند که همین موضوع باعث می‌شود تا صورت‌شان غمگین یا نگران بنظر برسد. به طورکلی اگر بخواهیم بگوییم لیفت شقیقه برای چه گروه سنی و برای چه افرادی مناسب‌تر و مطلوب‌تر است باید از افرادی که دارای نشانه‌های زیر هستند نام برد.

 • کسانی که چروک‌های پنجه کلاغی حاصل از افزایش سن را در صورت‌شان مشاهده می‌کنند.
 • کسانی که در بازه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال هستند و چروک دارند.
 • کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای و یا بیماری‌های خاص ندارند.

ویژگی‌های یک جراح خوب

در انجام عمل‌های زیبایی داشتن تجربه و تخصص برای یک پزشک بسیار الزامی است. در زمینه لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز تجربه و مهارت بسیار حائزه اهمیت است زیرا در انجام جراحی لیفت شقیقه بافت ناحیه شقیقه شما تا حدی جابه‌جا می‌شود؛ پس دقت بالا و مهارت پزشک زیبایی، مهم است. علاوه بر این نکات، رضایت زیباجویان از کار دکتر نیز اهمیت زیادی دارد. حتما قبل از اینکه به پزشکی مراجعه کنید در رابطه با رضایت بیماران قبلی آن مطلع شوید.

کلام آخر

لیفت شقیقه یک روش موثر برای جوان‌تر و شاداب‌تر شدن چهره است. این روش با بالا بردن ابروها، کشیده‌تر شدن چشم‌ها و از بین بردن چین و چروک‌های پنجه کلاغی، زیبایی و جذابیت را به شما هدیه می‌دهد. ولی باید توجه کنید که این جراحی کار بسیار دشوار است و باید به پیش جراحانی حرفه‌ای برای انجام این کار بروید. یکی از بهترین و باتجربه‌ترین متخصصان در این زمینه دکت ررسول هاشمی است که سال‌هاست در این حوضه فعالیت دارد. برای مشورت و یا گرفتن وقت از دکتر هاشمی می‌توانید با شماره‌ای که در زیر درج شده است تماس بگیرد. اگر همچنان در این زمینه سوالی برای شما باقی مانده و یا اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید، ما منتظر نظرات و کامنت‌های شما هستیم.

تلفن: ٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠