عمل بینی گوشتی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

عمل بینی گوشتی قابل برگشت است یا نه؟ راهنما کامل عمل بینی گوشتی

فهرست مطالب

شما هم از سنگینی و گوشتی بودن بینی‌تان خسته شده‌اید؟ می‌خواهید هر چه زودتر از شر این احساس به حد کافی زیبا نبودن راحت شوید؟ پس قطعا به فکر عمل بینی گوشتی خود هستید. همه ما فقط به فکر عمل کردن هستیم و فکر می‌کنیم که تمامی موارد مربوط به عمل بینی گوشتی را می‌دانیم؛ در صورتی که عمل کردن بینی بسیار نکات قابل تامل و توجهی دارد که بهتر است قبل از انجام عمل از تمام آن‌ها آگاهی پیدا کنید. برای اینکه همه چیز را در رابطه با عمل کردن بینی گوشتی بدانید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

 ویژگی بینی گوشتی چیست؟

بهتر است قبل از اینکه بریم سراغ هر چیز دیگر، ابتدا به شما بگوییم به چه بینی گوشتی گفته می‌شود؟

به طور کلی دو دسته بینی وجود دارد یک دسته گوشتی و دسته دیگر استخوانی است. بینی‌های گوشتی ویژ‌گی‌هایی از قبیل موارد زیر را دارند.

 1. پوست بینی ضخیم باشد
 2. نوک بینی پهن باشد و استخوانی زیر آن حس نشود
 3. پوست بینی چرب و دارای منافذ بزرگ باشد
 4. پره‌های بینی بلند، بزرگ و پهن باشد

پس اگر وقتی به بینی‌تان نگاه می‌کنید و این موارد را می‌بینید بینی شما گوشتی است.

 عمل بینی گوشتی چند نوع است؟

عمل بینی گوشتی نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی بینی دارای انواع مختلفی است که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

1. جراحی باز

 در این روش، جراح برشی در ناحیه کلوملا (بین دو سوراخ بینی) ایجاد می‌کند و بعد پوست را بلند می‌کند تا به ساختارهای داخلی بینی دسترسی پیدا کند. این روش برای بینی‌های گوشتی با مشکلات پیچیده‌تر مناسب است.

2. جراحی بسته

در این روش (جراحی بسته)، جراح فقط از طریق برش‌های داخل بینی عمل را انجام می‌دهد. این روش برای بینی‌های گوشتی با مشکلات جزئی‌تر مناسب است.

جراحی بینی گوشتی
چند نوع جراحی بینی وجود دارد؟

آیا عمل بینی گوشتی برمی‌گردد؟

خیلی وقت‌ است که این باور در مردم جا افتاده است (( بینی گوشتی بعد از گذشت چند سال از انجام عمل به حالت قبلی خود برمی‌گردد)) در صورتی که این باور درست نیست و این اتفاق نمی‌افتد. باید گفت با گذشت زمان و پیشرفته شدن روش‌ها و متد‌ها این کاستی‌ها دیگر در عمل بینی گوشتی طبیعی رخ نمی‌دهد.

درست است که در گذشته اگر بینی شما گوشتی بود و عمل را انجام می‌دادید به دلیل اینکه متد‌ها و روش‌ها سنتی‌تر بودند در برخی موارد حالت بینی عمل شده دچار تغییر می‌شد ولی الان دیگر لازم به نگران بودن نیست.

امروزه پزشکان و جراحان به دلیل اینکه در عمل بینی گوشتی طبیعی قسمت پوست و پر‌ه‌‌ها بیشتر تحت تاثیر است و ممکن است به خاطر ضعف غضروف‌های پایینی بینی بعد از عمل، سر بینی به سمت پایین تمایل پیدا کند، بخشی از غضروف بینی و یا گوش را به قسمت پایینی بینی پیوند می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا قسمت انتهایی بینی تقویت شود و بافت و فرم بینی زیباتر شود و بعد از عمل تغییری رخ ندهد.

عمل بینی گوشتی با استخوانی چه فرقی دارد؟

در جدول زیر تمامی تفاوت‌های بین عمل بینی گوشتی و استخوانی ذکر شده است.

بینی گوشتی بینی استخوانی شرایط جراحی
فقط باز باز یا بسته نوع جراحی
دارد ندارد نیاز به غضروف
بالا کمتر از بینی گوشتی سختی عمل
زیاد کم مقدار ورم
بیشتر از بینی استخوانی عوارض رایج بعد از عمل عوارض
زیاد کمتر از بینی گوشتی هزینه عمل

مزایا و معایب عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی بینی دارای یک‌سری مزایا و معایب است. در بخش زیر به برخی از آن‌ها اشاره کردیم.

· مزایا

1. زیبایی و تناسب

 عمل بینی گوشتی طبیعی باعث می‌شود ظاهری زیبا و متناسب با چهره‌تان داشته باشید.

2. بهبود تنفس

 در بیشتر موارد عمل کردن بینی باعث می‌شود مشکلات تنفسی و یا مادرزادی که قبلا وجود داشت از بین برود.

3. افزایش اعتماد به نفس

 داشتن یک بینی زیبا تاثیر به سزایی بر روی اعتماد به نفس شما دارد و به شما در داشتن ظاهری جذاب‌تر کمک کند.

· معایب

1. پیچیدگی عمل

 عمل بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف‌های ضعیف، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

 1. دوره نقاهت طولانی‌تر

 دوره نقاهت عمل بینی گوشتی معمولاً از عمل بینی استخوانی طولانی‌تر است.

 1. هزینه بیشتر

 به طور کلی، هزینه عمل بینی گوشتی از عمل بینی استخوانی بیشتر است.

عمل بینی گوشتی طبیعی
مزایا و معایب جراحی بینی

جدول مزایا و معایب جراحی بینی گوشتی

مزایا معایب
افزایش اعتماد به‌نفس پیچیدگی عمل
بهبود تنفس محدودیت‌ها
رفع مشکلات مادرزادی هزینه بالا
زیبایی و تناسب صورت

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی کی است؟

در رابطه با عمل رینوپلاستی بینی گوشتی اگر مشکل خاص و یا بیماری زمینه‌ای ندارید و تنها برای زیبایی بیشتر و ایجاد تغییر در صورت قصد انجام این عمل را دارید، باید گفت که سن مناسب در دختران ۱۶ سال و سن مناسب برای پسران ۱۸ سال است.

علت اینکه بهتر است عمل بینی را در این سن‌ها انجام دهید، احتمال رشد استخوان و یا غضروف بینی است زیرا تا قبل از سن بلوغ بدن و اعضای آن در حال رشد هستند ولی بعد از سن بلوغ این اتفاق یا کاملا قطع یا کم‌رنگ می‌شود.

مراقبت‌های قبل از عمل بینی گوشتی

برای اینکه شرایط مناسب در زمان انجام عمل را داشته باشید باید مراقبت‌های قبل از عمل بینی گوشتی را بدانید. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 1. استراحت کافی در شب قبل از عمل
 2. عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل
 3. انجام آزمایش‌هایی که پزشک تجویز کرده
 4. شستشوی کامل صورت با آب و صابون و یا شوینده‌های صورت
 5. قطع مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند آسپرین و ایبوپروفن

مراقبت‌های بعد از عمل بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از عمل حتی از خود عمل هم مهم‌تر و تاثیرگذار‌تر است و حتما باید آن‌ها را با دقت و توجه کامل انجام دهید. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 1. استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و درد
 2. استفاده از چسب بینی به طور مرتب
 3. بالا نگه داشتن سر هنگام خواب
 4. عدم انجام فعالیت‌های سنگین
 5. عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل
 6. مصرف داروهای که پزشک تجویز کرده
عمل بینی گوشتی
بعد از عمل بینی چقدر ورم می‌کند؟

ورم بعد از عمل بینی گوشتی چه علتی دارد؟

میزان ورم بعد از عمل در بینی‌های گوشتی بسیار بیشتر از بینی استخوانی است. علت این ورم بیشتر این است جراح بیشتر روی بینی گوشتی کار می‌کند. در بدترین حالت ممکن است که این ورم تا یک سال باقی بماند.

چگونه باید ورم بینی را کنترل کرد؟

کسانی که بینی گوشتی دارند و اقدام به عمل می‌کنند بهتر است تا قبل از یک سال توقع برگشتن بینی به حالت نرمال و طبیعی را نداشته باشند. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان برای کنترل کردن ورم استفاده کرد کمپرس سرد است؛ اگر به مراقبت‌های مهم بعد از عمل مانند استفاده از کمپرس سرد و نحوه خوابیدن دقت کنید، مقدار ورم کمتر می‌شود.

یبوست بعد از عمل بینی گوشتی چه علتی دارد؟

بیشتر افراد بعد از عمل بینی دچار یبوست می‌شوند و دلیل این اختلال در دستگاه گوارش، مصرف داروهای بیهوشی، مسکن‌ها و عدم تحرک است. نگران این موضوع نباشید زیرا این اختلال با خوردن سبزیجات همراه با وعده‌های غذایی و آب کافی قابل رفع شدن است.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

هزینه عمل‌هایی مانند بینی به موارد مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل اگر بخواهیم یک رقم خاص و مشخص به شما اعلام کنیم، مقداری سخت است. به طور کلی هزینه انجام عمل بینی گوشتی طبیعی به موارد زیر بستگی دارد.

1. مهارت جراح

دستمزد جراح، یکی از موارد مهم که تاثیر زیادی در هزینه پرداختی شما دارد. هر چقدر که تخصص، تجربه و شهرت جراح بالا باشد، دستمزد او نیز بیشتر می‌شود.

2. مکان انجام جراحی

محل انجام عمل بینی گوشتی طبیعی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار است. بیمارستان دولتی، خصوصی و کلینیک‌ها در مبلغ پرداختی تفاوت دارند.

3. نوع بینی

نوع بینی در جراحی‌های زیبایی اهمیت زیادی دارد. هر چه بینی گوشتی‌تر باشد به علت اینکه زمان و دقت بیشتری از جراح می‌گیرد هزینه بیشتری نسبت به بینی‌های استخوانی باید پرداخت کرد.

 چگونه جراح مناسب برای جراحی بینی گوشتی انتخاب کنیم؟

انتخاب جراح و پزشک مناسب یکی از مهم‌ترین عامل در موفقیت جراحی بینی گوشتی است. قبل از انتخاب جراح، حتماً در مورد سابقه و تجربه او بررسی کنید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید. هرچند که انتخاب کردن یک جراح از بین تعداد زیادی جراح خوب و باتجربه کار آسانی نیست ولی شما می‌توانید در طی مدتی چند پزشک را از طریق اینستاگرام دنبال کنید و کامنت‌‌ها و همچنین پست‌های آن‌ها را ببینید تا مطمئن شوید کدام جراح برای شما مناسب‌تر است.

یکی از بهترین جراحانی که شما می‌توانید دنبال کنید و بازخورد مراجعین را بدانید دکتر رسول هاشمی است. دکتر رسول هاشمی در زمینه جراحی‌های جنرال و زیبایی تخصص دارند و شما با مراجعه به پیجشان می‌توانید نمونه کارهای این جراح باتجربه را کامل ببینید.

آدرس پیج: drhashemi_surgeon

جراحی بینی گوشتی
جراحان مناسب عمل بینی

سخن پایانی

اگر قصد دارید عمل بینی گوشتی انجام دهید بهتر است قبل از هر کاری این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله ما تمامی مواردی که نیاز است بدانید را در اختیارتان قرار داده‌ایم. بعد از خواندن این محتوا تنها کاری که باید انجام دهید، این است که یک پزشک و جراح خوب که متناسب با شرایط خودتان است را پیدا کنید. نگران نباشید ما حتی در این زمینه نیز شما را تنها نگذاشتیم و به فکر شما بودیم؛ در این زمینه پیشنهاد ما به شما این است که به پیج دکتر رسول هاشمی که سال‌هاست در عرصه جراحی‌های زیبایی تجربه دارد یک سری بزنید و کار ایشان و نظرات زیباجویانشان را ببینید. برای دریافت وقت مشاوره و یا نوبت از دکتر رسول هاشمی می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

راستی اگر همچنان سوالی برای شما باقی مانده است در کامنت‌ها برایمان یادداشت کنید. ما سعی می‌کنیم در اول فرصت به آن‌ها پاسخ دهیم؛ منتظر نظرات و سوال‌های شما هستیم.

تلفن: ٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

اینستاگرام : drhashemi_surgeon

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *