پروتز سینه مدل گرد

زمان مطالعه: 6 دقیقه

علاقمندان به جراحی سینه دوست دارند که از پروتزی استفاده کنند که سینه‌های آن‌ها را طبیعی‌تر نشان بدهد. پروتز سینه مدل گرد برای برجستگی و شکل دهی به سینه مناسب افرادی است ک به اندام زیبا علاقمند هستند. این پروتزها می‌توانند مثل سینه‌های واقعی تغییر شکل بدهند و طبیعی به نظر برسند. اگر قصد دارید که عمل جراحی پروتز سینه گرد را انجام بدهید باید از مزایا و معایب آن آگاه باشد. برای آشنایی با مزایا و معایب پروتز سینه مدل گرد تا پایان مطلب همراه ما باشید. پس از آنکه این مطلب را تا انتها خواندید ما یک پزشک خوب برای عمل جراحی سینه را به شما معرفی می‌کنیم.

پروتز سینه گرد
مزایا و معایب پروتز سینه مدل گرد

جدول مزایا و معایب پروتز سینه گرد

هر عمل جراحی یک سری مزایا و معایب دارد و پروتز سینه هم از این قاعده مستثنی نیست. توصیه من به شما این است که برای انجام عمل جراحی به مزایا و معایب آن آگاه شوید و سپس اقدام کنید. در جدول زیر مزایا و معایب این عمل جراحی را به صورت کامل برای شما توضیح دادیم و در پایین جدول هر مورد را توضیح دادیم.

مزایا معایب
· ظاهر طبیعی و زیبا

· عدم ایجاد چین و چروک روی پوست

· امکان اصلاح پروتز با عمل جراحی

· قیمت ارزان

· بزرگ کردن سینه

· احتمال بروز انقباض کپسولی

· عوارض پس از عمل جراحی

مزایا

1.ظاهر طبیعی و زیبا

پروتز سینه گرد به دلیل اینکه ظاهری بسیاری طبیعی دارد، در حالت ایستاده و خوابیده شکل سینه را به صورت طبیعی حفظ می‌کند.

2. عدم ایجاد چین و چروک روی پوست

در پروتز سینه مدل گرد روی پوست چین و چروک نمی‌افتد و موج‌های نامتناسب ایجاد نمی‌شود چون سطح پروتزهای گرد به پوست نمی‌چسبد.

3. بزرگ کردن سینه

بانوانی که اندام ظریفی دارند، معمولا سینه‌هایشان کوچک است و به همین خاطر انتخاب عمل جراحی پروتز سینه گرد باعث زیباتر شدن اندامشان می‌شود. پروتز سینه گرد علاوه بر افزایش حجم باعث نرم‌تر شدن سینه هم می‌شود.

4. امکان اصلاح پروتز با عمل جراحی

ممکن است پس از جراحی پروتز بچرخد، پاره شود یا تغییر شکل بدهد. زمانی که این اتفاق می‌افتد، فرد نیاز پیدا می‌کند که عمل جراحی اصلاحی انجام بدهد و در پروتز سینه گرد این امکان میسر است.

5. قیمت ارزان

پروتز سینه گرد به نسبت سایر عمل‌های جراحی زیبایی قیمت پایینی دارد. قیمت ارزان این مدل عمل باعث شده است که افراد زیادی از آن استقبال کنند.

پروتز سینه مدل گرد
معایب پروتز سینه مدل گرد

معایب

1. احتمال بروز انقباض کپسولی

وقتی پروتز سینه در ماهیچه‌ها قرار می‌گیرد ممکن است که در زمان بافت اسکار فیبری در اطراف آن یک کپسول ایجاد شود و کپسول ایجاد شده به صورت غیر عادی منقبض شود. این انقباض کپسولی باعث فشردگی پروتز شده و درد شدید و انحرف شکل سینه را به دنبال دارد. هنگام انقباض کپسولی شاید پستان روی سینه هم بلند شود.

2. عوارض پس از عمل جراحی

ممکن است پس از جراحی تورم و درد یا سوزش در ناحیه سینه اتفاق بیفتد. این موارد در بیشتر مواقع موقتی است ولی اگر ادامه دار شد، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

علت کاربرد زیاد عمل جراحی پروتز سینه گرد

مراجعه به پزشک برای عمل جراحی پروتز سینه گرد علت‌های زیادی دارد. افراد زیادی برای انجام این عمل به پزشک مراجعه می‌کنند و معمولا بیشتر افرادی که به این عمل احتیاج دارند، مشکلات مشابهی دارند. برای آشنایی با علت‌های مراجعه برای این عمل موارد زیر را مطالعه کنید.

1. بازسازی مجدد سینه‌ها

برخی از بانوان بخاطر عارضه‌هایی مثل سرطان سینه یا مشکلاتی از این قبیل سینه‌های خود را از دست می‌دهند. از دست دادن سینه باعث می‌شود که اعتماد به نفس خانم‎‌ها پایین بیاید ولی پروتز سینه گرد به بانوان کمک می‌کنند تا اعتماد از دست رفته خود را بازیابی کنند و سینه‌های زیبایی را جایگزین کنند.

2. حجم دهی به سینه‌ها و حفظ ظاهر طبیعی آن‌ها

عواملی مثل ژنتیک یا مشکلات جسمی باعث کوچک بودن سینه‌ها یا کاهش حجم آن‌ها می‌شود و بانوانی که به زیبایی اندام اهمیت می‌دهند، می‌توانند با استفاده از پروتز سینه گرد این مشکل را برطرف کنند. استفاده از پروتز سینه مدل گرد باعث می‌شود تا حجم سینه‌ها بزرگتر شود و به یک شکل مطلوب برسد.

3. حفظ تناسب اندام

زنان بخاطر تغییرات طبیعی که در بدن به وجود می‌آید مثل دوران میانسالی و پیری، کاهش وزن، دوران شیردهی یا بارداری حجم سینه خود را از دست می‌دهند یا سینه‌هایشان را تغییر شکل می‌دهد و استفاده از این پروتز باعث می‌شود که سینه‌ها به شکل طبیعی خود برگردند.

پروتز سینه گرد
عمل جراحی پروتز سینه

کاندید مناسب برای انجام عمل جراحی سینه گرد

گاهی سینه به صورت ژنتیکی نیاز به این عمل دارد و گاهی بر اثر گذر زمان به این عمل نیاز پیدا می‌کند. افرادی که برای این عمل جراحی کاندید مناسبی هستند، ویژگی‌‎های زیر را دارا هستند که این ویژگی‌ها عبارت است از:

  1. داشتن سینه‌های کوچک به دلیل اندام ریز
  2. نداشتن بخشی از بافت سینه بخاطر بیماری‌های خاصی مثل سرطان سینه
  3. دارای سینه‌های افتاده یا سینه‌های متقارن
  4. زنان شیرده و باردار

عمل جراحی سینه گرد به دلیل عوارض کم و عدم نیاز به برش طولانی برای بسیاری از افراد توصیه می‌شود ولی با این وجود بخاطر عوارض پس از عمل توصیه می‌شود که افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی به سمت این عمل نروند.

ویژگی‌های پزشک خوب برای جراحی سینه مدل گرد

برای عمل جراحی پروتز سینه انتخاب پزشک و مرکز تراپی برای انجام عمل مهمترین گزینه‌ای است که باید به آن توجه کنید. پزشک خوب برای انجام عمل جراحی پروتز سینه گرد سه ویژگی دارد که آن را از دیگر پزشکان متمایز می‌کنند، این ویژگی‌ها عبارت است از:

1. تشخیص درست

پروتز سینه مدل گرد در سه مدل سالین، سیلیکونی و ثابت توسط تولیدکنندگان لوازم پزشکی تولید می‌شود. پزشک با توجه به شرایط بیمار و خواسته او باید مشخص کند که از چه جنس پروتزی می‌خواهد استفاده کند. معمولا پروتزهای سالینی از آب نمک هستند و برای بدن مضر نیستند ولی مدل‌های سیلیکونی به دلیل ظاهر طبیعی و حالت ژله‌ای پرطرفدارتر است.

2. مشاوره صحیح

پزشک حاذق با در نظر گرفتن خواسته بیمار و بررسی شرایط جسمی و روانی او تیغ جراحی را دست می‌گیرد و سریع پس از ویزیت سراغ جراحی نمی‌رود. یک پزشک خوب، پزشکی است که قبل از جراحی تمام ملاحظات لازم برای سلامت بیمار را اعمال می‌کند.

3. کاردان و حاذق بودن در انجام عمل

جراح متخصص باید بتواند که پروتز را در جای درست قرار بدهد وگرنه دوباره بیمار نیاز به جراحی اصلاحی دارد و باید برای جراحی مجدد به پزشک مراجعه کنید که این اصلا به سود بیمار نیست.  پزشک حاذق برای جلوگیری از عوارض پس از عمل با بیمار ارتباط مستقیم دارد و محیط امنی را برای بهبود بیمار فراهم می‌کند.

پروتز سینه مدل گرد
عمل جراحی پروتز سینه گرد

نتیجه‌گیری

انجام عمل پروتز سینه مدل گرد برای بانوانی که می‌خواهند سینه‌هایشان در هر حالتی ظاهر طبیعی و جذاب داشته باشد، یک عمل ایده‌آل و ضروری است که آن‌ها را به اندام دلخواهشان می‌رساند. اگر این عمل زیر نظر یک متخصص حاذق نباشد، می‌تواند صدمات جبران نا‌پذیری را به بار بیاورد. زیر بار تیغ جراحی هر جراحی نباید رفت چون ممکن است بیمار بخاطر نداشتن علم کافی پزشک دچار عوارض پس از عمل شود. توصیه می‌شود که برای آشنایی و مشاوره گرفتن از یک جراح خوب از طریق شماره تماس زیر با دکتر هاشمی ارتباط بگیرید و از تجربیاتش در زمینه جراحی زیبایی استفاده کنید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

  1. جنس پروتز سینه مدل گرد چیست؟ پروتزهای سالینی، سلیکونی و ثابت مدل‌های مختلفی هستند که بر اساس سلیقه بیمار و تشخیص پزشک یک مدل انتخاب می‌شود.
  2. پروتز سینه مدل گرد برای چه افرادی مناسب است؟ افرادی که به هر دلیلی می‌خواهند سینه‌های زیبا با ظاهر طبیعی داشته باشند.
  3. چه دلیلی باعث شده است که پروتز سینه گرد در بین بانوان طرفدار داشته باشد؟ ظاهر طبیعی و زیبا، قیمت به صرفه عمل جراحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *