جراحی بینی به روش بسته

زمان مطالعه: 10 دقیقه

قصد دارید بینی‌تان را عمل کنید ولی همه می‌گویند خطرناک است، ممکن است جای بخیه‌ها بر روی بینی باقی بماند و یا ممکن است بینی ظاهر طبیعی پیدا نکند؟ اگر این مقاله را تا انتها بخوانید متوجه می‌شوید که اینطور نیست و آن‌ها در حال انتشار اطلاعات غلط به شما هستند. یکی از تکنیک‌هایی که امروز در جراحی‌هایی رینوپلاستی از آن استفاده می‌شود جراحی بینی به روش بسته است؛ عمل بینی به روش بسته یک روش کم تهاجمی است که حتی در آن زخمی بر روی بینی ایجاد نمی‌شود زیرا همه چیز با یک اندوسکوپ انجام می‌شود. عمل بینی به روش بسته یک روش بی‌دردسر برای افرادی است که قصد انجام عمل رینوپلاستی را دارند. اگر می‌خواهید به این نوع جراحی رینوپلاستی آشنا شوید و قیمت آن را بدانید، همراه ما باشید.

جراحی بینی به روش بسته چیست؟

فهرست مطالب

بیشتر افرادی که قصد دارند رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی را انجام دهند، می‌خواهند تا عملی بدون جراحت و زخم را تجربه کنند. جراحی بینی به رو بسته دقیقا همان گزینه است. در عمل بسته، داخل بینی برش‌هایی ایجاد می‌شود که باعث برطرف شدن مشکلاتی از قبیل برآمدگی، افتادگی نوک بینی، عدم تقارن بینی و قوز بینی می‌شود. به همین منظور است که از این روش برای درمان انحراف بینی یا سپتوپلاستی بینی نیز استفاده می‌شود. جراحی بینی به روش بسته یکی از تکنیک‌های مدرن به حساب می‌آید که در این روش انتخاب پزشک بسیار حائز اهمیت است؛ این تکنیک به شدت به تخصص، مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد.

عمل بینی به روش بسته چه کاربرد دارد؟

عمل بینی به روش بسته به دلیل اینکه کم تهاجمی است و بدون ایجاد هیچ‌گونه برش فقط با استفاده از اندوسکوپ انجام می‌شود امروزه خیلی طرافدار پیدا کرده است. داین تکنیک کم نهجام که از محبوبیت بالایی میان زیباجویان برخوردار است کاربردهایی از قبیل مواردی که در زیر نوشته شده است دارد.

 • درمان انحراف بینی
 • درمان اختلالات تنفسی
 • درمان دفورمیتی بینی
 • درمان پولیپ بینی
عمل بینی به روش بسته
عمل بسته بینی چه مزیتی دارد؟

جراحی بینی به روش بسته چه مزایایی دارد؟

مزایای عمل بینی به روش بسته بسیار زیاد است زیرا این عمل در بین سایر روش‌های جراحی کم تهاجم‌تر به حساب می‌آید. در بخش زیر به برخی از مزایای این نوع عمل اشاره شده است.

1. دوره نقاهت کمتر

دوره نقاهت در این نوع عمل رینوپلاستی به نسبت سایر عمل‌ها کمتر است و نیازی به سپری کردن مدت زمان طولانی نقاهت در بیمارستان نیست.

2. عدم ماندگاری جای زخم و اسکار

همانطور که در بخش‌های بالاتر خواندید در عمل بینی به روش بسته هیچ‌گونه برشی ایجاد نمی‌شود و در پی آن نیازی به بخیه زدن نیست. به دلیل اینکه این تکنیک رینوپلاستی با اندوسکوپ انجام می‌شود هیچ جای زخمی بر روی بینی به وجود نمی‌آید.

3. تورم، کبودی و خون‌ریزی کمتر

این روش یعنی عمل بینی به روش بسته تورم،خون‌ریزی و کبودی کمتر از سایر روش‌ها است زیرا این روش کم‌ تهاجم‌تر است.

4. ظاهر بینی طبیعی‌تر

روش بسته بین زیباجویان و متقاضیان عمل بینی محبوب‌تر و رایج‌تر است زیرا با انجام عمل رینوپلاستی به روش بسته، بینی ظاهر طبیعی‌تر پیدا می‌کند و این موضوع برای برخی از افراد بسیار مهم است.

5. مدت زمان جراحی کمتر

این عمل به وسیله اندوسکوپ انجام می‌شود به همین خاطر مدت زمان انجام عمل کوتاه‌تر از سایر جراحی‌ها مانند باز است. در روش بسته، بینی به طور کامل باز نمی‌شود و همین امر باعث صرف زمان کمتر می‌شود ولی در روش باز، بینی به صورت کامل باز می‌‌شود و برای بستن مجدد آن زمان طولانی صرف می‌شود.

عمل بسته بینی
عوارض عمل بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته چه عوارضی دارد؟

درست که مزایای عمل بینی به روش بسته زیاد است ولی دلیلی به بی‌نقص و بی‌عیب شدن آن نمی‌شود. برای اینکه بهتر با این عمل جراحی آشنا بشوید نیاز است که عوارض عمل بینی به روش بسته را نیز به صورت کامل بدانید. در این نوع جراحی پزشک تسلط کمتری به داخل بینی دارد زیرا بینی باز نمی‌شود و فقط با استفاده از یک اندوسکوپ جراحی انجام می‌شود؛ پس انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر که بتواند این عمل را به درستی انجام دهد از مهمترین موارد است. عوارض عمل بینی به روش بسته عبارتند از:

 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی
 • زخم در داخل بینی
 • گرفتگی بینی

جدول مزایا و معایب جراحی بینی به روش بسته

در این بخش به صورت یکجا مزایا و معایب جراحی بینی با تکنیک بسته را مشاهد می‌کنید. البته نیازی به نگرانی در رابطه با عوارض و معایب این روش نیست؛ با مراجعه کردن به یک پزشک خبره و با تجربه احتمال رخ دادن این عوارض تا حد چشمگیری کاهش میابد.

مزایا معایب
مدت زمان کوتاه جراحی مشکلات تنفسی
ظاهر بینی طبیعی‌تر خونریزی
عدم ماندگاری جای زخم بر روی پوست ایجاد زخم داخل بینی
دوران نقاهت کمتر
نحوه انجام عمل بینی بسته
انواع عمل بینی به روش بسته

 عمل بسته بینی به چند روش قابل انجام است؟

در عمل رینوپلاستی بسته پزشک مانند عمل رینوپلاستی باز، بینی را باز نمی‌کند و پوست و غضروف را بلند نمی‌کند و بر روی ساختار کلی بینی تسلط ندارد. از این روش در بیشتر موارد برای رفع نواقص کوچک و جزئی مانند کوتاه بودن طول بینی، قوز بینی و حتی بهبود شکل و ظاهر نوک بینی استفاده می‌شود. رینوپلاستی به روش بسته به سه دسته یا سه نوع تقسیم می‌‌شود که عبارتند از:

1. عمل بینی بسته به روش پلاسما جت

در روش پلاسما جت هیچ برشی در ساختار بینی به وجود نمی‌آید. پلاسما جت نوعی از رینوپلاستی بسته است که بیشتر مخاطبین آن افرادی هستند که بینی گوشتی دارند. منظور از روش پلاسما در تماس قرار دادن قسمت خارجی بینی با پلاسما است. اگر نمی‌دانید پلاسما چیست؟ باید گفت که پلاسما یک نوع گاز یونیزه شده با حرارت بالا است که در لایه‌های زیرین پوست بینی نفوذ می‌کند. این گاز یونیزه شده یعنی پلاسما، نواحی مورد نظر را می‌سوزاند و بینی را جمع‌تر و کوچک‌تر می‌کند. در نتیجه این عمل رینوپلاستی با کمترین عوارض، فرم و حالت مطلوبی را به بینی می‌دهد و ساختار بینی را لیفت می‌کند.

2. عمل بینی بسته به روش پرزرویشن

در روش پرزرویشن (preservation rhinoplasty)، پزشک جراح در کنار اصلا ایرادات ظاهری بینی، آناتومی طبیعی بینی را نیز حفظ می‌کند تا به بافت‌های زیرین آسیبی وارد نشود. همین موضوع باعث می‌شود بعد از انجام عمل بینی طبیعی‌تر به‌نظر برسد. این روش و تکنیک رینوپلاستی بینی بسیار کم تهاجم است و عوارض جانبی زیادی ندارد.

3. عمل بینی بسته به روش لیزر

عمل بینی بسته با استفاده از لیزر، عمل کم تهاجم است که برای اصلاح ناهنجاری‌ها و ناهمواری‌های ساختاری بینی قابل استفاده است. در این روش از لیزر برای ایجاد تغییر در شکل و موقعیت بافت‌های بینی بدون هیچ‌گونه برش خارجی استفاده می‌شود.

مزایای عمل بینی به روش بسته
برای دریافت قیمت دقیق با شماره درج شده تماس بگیرید

قیمت جراحی بینی به روش بسته چقدر است؟

قیمت جراحی بینی به روش بسته بستگی به عوامل مختلفی از جمله تخصص پزشک، مکان انجام جراحی، نوع بینی و روش انجام عمل دارد.

اگر می‌خواهید قیمت دقیق این عمل را با توجه به مشخصات فردی خود از جمله نوع بینی، شرایط خاص و … بدانید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

جراحی بینی به روش بسته برای چه کسانی مناسب نیست؟

جراحی بینی به روش بسته برای کسانی که ایرادات ظاهری بینی آن‌ها تقریبا بسیار زیاد است روش مناسبی نیست زیرا در این روش دست پزشک مانند عمل بینی به روش باز، آزاد نیست و فقط با استفاده یک اندوسکوپ عمل را انجام می‌دهد، پس بهتر است برای برطرف کردن ایرادات زیاد در بینی به سراغ رینوپلاستی باز رفت.

عوارض عمل بینی به روش بسته
جراحی بسته بینی برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی بینی بسته برای چه کسانی توصیه می شود؟

این روش یعنی عمل بینی بسته بیشتر برای رفع و یا اصلاح ایرادات و مشکلات جزئی پیشنهاد می‌شود؛ پس انجام این روش برای افرادی که ایرادات خیلی زیادی در بینی ندارند توصیه می‌شود. به طور کلی جراحی بینی به روش بسته مناسب برای افرادی با مشخصات زیر است.

 1. اشخاصی که پیوند غضروف کمتری می‌خواهند
 2. افرادی که به دنبال اصلاح تیغه بینی هستند
 3. کسانی که ایرادات ساختاری زیادی در بینی ندارند
عمل بینی بسته
نحوه انجام عمل بینی بسته

عمل بینی بسته چگونه انجام می شود؟

نحوه انجام عمل بینی بسته نسبت به عمل باز مقداری آسان‌تر است زیرا در این روش پزشک جراح هیچ‌گونه برش خارجی بر روی بینی ایجاد نمی‌کند و تمام برش‌ها در داخل بینی است. بعد از ایجاد برش در داخل بینی، پزشک با استفاده از ابزارهای خاص که مخصوص این نوع عمل است، پوست بینی را از اسکلت آن جدا می‌کند و قسمت جدا شده را بالاتر می‌برد؛ علت این کار باز شدن راه برای ایجاد تغییرات لازم در بینی است. عمل بینی به روش بسته برای هر نوع بینی قابل انجام است ولی به علت تفاوت در نوع بینی ممکن است مدت زمان جراحی تغییر کند.

یادتان باشد که مهمترین معیار در این عمل انتخاب پزشکی باتجربه و ماهر است. یکی از بهترین پزشکانی که در زمینه جراحی‌های رینوپلاستی سال‌هاست که فعالیت می‌کند دکتر رسول هاشمی است. برای اینکه از نمونه‌کارهای این جراح مطلع شوید، می‌توانید به صفحه اینستاگرامی ایشان است. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید جراحی‌تان را نزد دکتر هاشمی انجام دهید، می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرامی ایشان به آدرس drhashemi_surgeon هم نمونه‌کارهای قبلی دکتر را ببینید و هم بازخورد واقعی بیماران را بررسی کنید.

جراحی بینی به روش بسته
جراحی بینی بسته چقدر زمان می‌برد؟

انجام جراحی بینی به روش بسته چقدر طول می کشد؟

مدت زمانی که صرف جراحی بینی به روش بسته می‌شود‌ به هدف جراحی بستگی دارد. به طور معمول عمل بینی به روش بسته با هدف‌های گوناگون بین 1 تا 2 ساعت به طول می‌انجامد؛ البته باید در نظر گرفت که مدت زمان به‌هوش آمدن بیمار نیز بین 1 تا 2 ساعت ممکن است طول بکشد.

چه اقداماتی باید قبل از عمل بینی بسته انجام داد؟

یکی از مهمترین بخش‌هایی که در عمل بینی بسته وجود دارد مراقبت‌های قبل از عمل است که در زمان جراحی تاثیر بسزایی دارد. برخی از اقدامات مهم که باید حتما قبل از عمل رینوپلاستی بسته انجام شود، شامل موارد زیر است.

 1. عدم مصرف قرص آسپرین حداقل تا 2 یا 3 هفته قبل از عمل
 2. عدم استعمال دخانیات و الکل حداقل به مدت 2 تا 3 هفته قبل از عمل به منظور جلوگیری از اختلال در فرآیند گردش خون
 3. مصرف آب کافی حداقل روزی 8 لیوان به مدت 4 روز قبل از عمل
 4. عدم مصرف و آشامیدن مایعات حتی آب تا 8 ساعت قبل از عمل
عمل بینی به روش بسته
مراقبت‌های عمل بسته بینی چگونه است؟

چه اقداماتی باید بعد از عمل بینی بسته انجام داد؟

برای داشتن نتیجه و تجربه خوب و موفق از عمل رینوپلاستی بینی به روش باز حتما باید مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید و سر ساعتی که پزشک اعلام کرده داروها را مصرف کرد. برخی از رایج‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل بینی شامل موارد زیر می‌شود. با رعایت دقیق این توصیه‌ها تورم، کبودی و خونریزی بعد از عمل کمتر می‌خواهد شد.

 1. استفاده ا ز کمپرس سرد برای ناحیه زیرچشم و اطراف بینی به مدت 24 ساعت
 2. باز نگه‌داشتن دهان در حین عطسه و سرفه برای کاهش فشار بر روی بینی
 3. پرهیز از فین کردن و ور رفتن با بینی برای جلوگیری از خونریزی داخلی بینی
 4. محدود کردن حرف زدن و خندیدن تا حداقل یک هفته بعد از عمل
 5. مصرف خوراکی‌های التیام بخش مانند آناناس، کرفس و …
 6. کاهش استفاده از غذاهای نمک‌دار

دوران نقاهت عمل زیبایی بینی به روش بسته چقدر است؟

دوره نقاهت در جراحی بینی به روش بسته به نسبت از جراحی رینوپلاستی به روش باز کوتاه‌تر است. در دوره نقاهت در این نوع عمل معمولا بین 5 تا 7 باید گچ یا همان آتل بر روی بینی باشد.

نحوه تغذیه مناسب بعد از عمل بسته بینی چگونه است؟

نحوه صحیح و درست تغذیه و خوردن غذا بعد از عمل بسته بینی اینگونه است که تا حداقل 24 ساعت بعد از انجام جراحی نباید غذاهای سفت و جویدنی میل شود.

عمل بسته بینی
چه پزشکی برای جراحی بسته بینی مناسب است؟

بهترین جراح بینی به روش بسته باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

انتخاب یک پزشک متخصص، ماهر و باتجربه در میزان و کیفیت موفقیت عمل بسیار حیاتی است زیرا این تخصص و مهارت پزشک است که باعث می‌شود این برش‌هایی که از داخل بینی و به وسیله اندوسکوپ است درست و دقیق زده شود. ویژگی‌هایی که لازم است یک پزشک برای جراحی بینی به روش بسته داشته باشد عبارتند از:

 1. اولین ویژگی که لازم است یک پزشک ماهر و خوب در زمینه جراحی‌های رینوپلاستی داشته باشد مربوط به مدرک او است؛ بهتر است در زمان انتخاب پزشک برای جراحی بینی به روش بسته به سراغ پزشکانی بروید که مدرک‌شان را از دانشگاه‌ها معتبر دریافت کرده باشند.
 2. دومین ویژگی یک جراح مناسب برای عمل بینی بسته، مربوط به تجربه و مهارت اوست. هر چقدر پزشک انتخابی شما تجربه بیشتری در زمینه عمل‌های بینی به روش بسته داشته باشد، شانس موفقیت و کیفیت عمل بیشتر خواهد شد.
 3. سومین ویژگی که یک جراح خوب باید داشته باشد، دریافت بازخوردهای مثبت از سایر بیماران و زیباجویان است. شما می‌توانید از طریق صفحات اینستاگرامی پزشکان، نظر زیباجویان را بخوانید و درباره کیفیت کار جراح اطلاعات بیشتری را کسب کنید. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید جراحی خود را نزد دکتر هاشمی انجام دهید، با مراجعه به صفحه اینستاگرامی ایشان به آدرس drhashemi_surgeon می‌توانید بازخورد سایر زیباجویان را درباره نحوه برخورد دکتر، کیفیت کار و… با دقت بخوانید.
نحوه انجام عمل بینی بسته
تفاوت عمل رینوپلاستی باز و بسته

عمل بینی به روش بسته و باز چه تفاوتی دارند؟

جراحی باز و بسته دو سبک و تکنیک متفاوت در جراحی رینوپلاستی هستند. در جدول زیر تفاوت‌های بین عمل رینوپلاستی باز و بسته نوشته شده است.

جراحی رینوپلاستی باز جراحی رینوپلاستی بسته
برش بر روی کلوملا برش در داخل بینی
ایجاد زخم بر روی بینی بدون هیچ‌گونه زخم بر روی بینی
احتمال افتادگی نوک بینی بالا احتمال افتادگی بینی کم
عوارض جانبی بیشتر عوارض جانبی کمتر
زمان عمل بیشتر زمان عمل کمتر

کلام پایانی

اگر قصد دارید جراحی زیبایی بینی انجام دهید ولی نگران این هستید که حالت و ظاهر بینی‌تان طبیعی نشود، باید به شما بگوییم که با انجام جراحی بینی به روش بسته هیچ‌جایی برای نگرانی وجود ندارد. زیرا همانطور که در مقاله نیز به آن اشاره شد به دلیل اینکه این روش کم تهاجمی است و به صورت باز نیست نه جای زخمی بر روی بینی ایجاد می‌شود و نه ظاهر آن غیر طبیعی و مصنوعی می‌شود. اگر باز هم به دنبال اطمینان بیشتری در رابطه با این تکنیک هستید می‌توانید به صورت رایگان از دکتر رسول هاشمی که سال‌هاست در زمینه عمل‌های زیبای بینی در حال فعالیت است، مشاوره بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

اگر همچنان سوال دارید که بی‌پاسخ مانده است ما منتظر نظرات، سوالات و پیشنهادات شما در بخش کامنت‌ها هستیم.

سوالات رایج

1. عمل بینی به روش بسته مناسب کدام نوع بینی است؟

از روش عمل بینی بسته برای هر سه نوع بینی یعنی گوشتی، استخوانی و انحراف بینی می‌توان استفاده کرد.

2. تا چند وقت بعد از عمل بینی به روش بسته نمی‌توان ورزش کرد؟

حداقل تا 6 هفته بعد از انجام این عمل باید از فعالیت‌های جسمانی سنگین مانند ورزش پرهیز کرد.

3. جراحی بینی به روش بسته بهتر است یا به روش باز؟

یکی مزایای عمل بینی به روش بسته کم‌تهاجمی بودن آن است؛ در این عمل هیچ زخمی بر روی بینی ایجاد نمی‌شود و نتیجه آن نیز باقی نماندن جای زخم بر روی صورت است. اما جراحی بینی به روش باز تهاجمی‌تر است زیرا در این عمل بینی به صورت کامل باز می‌شود تا پزشک تسلط کامل به مناطق بینی داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *