رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

داشتن اندام خوب و اعتمادبه‌نفس بالا می‌تواند روی تجربه‌کردن یک رابطه جنسی عالی تاثیرگذار باشد و خیلی از افراد برای اینکه با یک تیر دو نشان بزنند، از عمل ابدومینوپلاستی کمک می‌گیرند. اگر شما هم به‌تازگی این عمل را انجام داده‌اید و دوست دارید زودتر به روند عادی زندگی‌تان برگردید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با هم ببینیم شرایط رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی چیست و چه مدت بعد از عمل ابدو میتوان رابطه داشت؟

نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی
چه مدت بعد از عمل ابدو میتوان رابطه داشت؟

چه مدت بعد از عمل ابدو میتوان رابطه داشت؟

اگر به‌تازگی عمل ابدومینوپلاستی را انجام داده‌اید، باید مدتی را کامل استراحت کرده و فعالیت‌های جنسی را کنار بگذارید؛ اگر خیلی زود فعالیت جنسی را شروع کنید، عضلات شکم و برش‌های عمل تحت‌فشار قرار گرفته و ممکن است به آن‌ها آسیب وارد شود؛ پس برای شروع نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی بهتر است مدتی منتظر بمانید و بعد با مشورت جراح این کار را انجام دهید.

Ultimately, the impact of a tummy tuck on sexual activity is temporary. With time, as you heal and regain confidence in your new body contour, you can expect to return to a fulfilling and enjoyable sex life, enhanced by the increased body confidence that often comes with the surgery

در نهایت، تاثیر عمل جراحی شکم بر فعالیت جنسی موقتی است. با گذشت زمان، با بهبودی و بازیابی اعتماد به کانتور جدید بدن خود، می‌توانید انتظار داشته باشید که به یک زندگی جنسی رضایت‌بخش و لذت‌بخش بازگردید، که با افزایش اعتمادبه‌نفس جسمی که اغلب با جراحی همراه است، تقویت می‌شود.

منبع: aspiraplasticsurgery.com

معمولا حدود 3 الی 6 هفته بعد از عمل جراحان اجازه شروع فعالیت‌های جنسی را به شما خواهند داد؛ اگر در این زمینه به مشاوره بیشتری نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

چه مدت بعد از عمل ابدو میتوان رابطه داشت
چند نکته درباره رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

چند نکته درباره رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

برای اینکه بتوانید بعد از ابدومینوپلاستی رابطه رضایت‌بخشی را تجربه کنید، بهتر است نکات زیر را در خاطر داشته باشید.

  • با توجه به شرایطی که دارید، بهتر است حتما برای از سرگیری رابطه با جراحتان مشورت کرده و دستورات ایمنی دقیق را از ایشان دریافت کنید.
  • در هفته چهارم تا ششم، معمولا زخم‌ها رو به بهبودی رفته است و خطر بازشدن زخم‌ها شما را تهدید نمی‌کند؛ با این‌حال بهتر است پوزیشن‌هایی را انتخاب کنید که کمترین فشار را به شکم شما وارد می‌کند.
  • بعد از گذشت حدود شش هفته، رابطه را بسیار محتاطانه و ملایم شروع کرده و سعی کنید تمام شرایط و محدودیت‌هایی که دارید را برای شریک زندگی خود شرح دهید.
  • در حین رابطه برای اینکه به شکم شما فشار کمتری وارد شود، بهتر است از چند بالش اضافه کمک بگیرید.

رابطه زودهنگام بعد از ابدومینوپلاستی چه خطراتی دارد؟

باور کنید قصد ناراحتی‌تان را نداریم و نمی‌خواهیم زندگی عاشقانه شما را خراب کنیم! اما اگر خیلی زود و در کمتر از سه هفته بعد از عمل، رابطه داشته باشید ممکن است با هماتوم (جمع‌شدن خون زیر پوست) یا سروما (جمع‌شدن مایع زیر پوست) درگیر شوید.

همچنین رابطه زودهنگام خطر دیگری هم دارد و آن هم این است که ممکن است در طول رابطه ضربان‌قلب و فشارخون شما بالا رفته و زخم‌های‌تان دچار خون‌ریزی شوند.

رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی
نشانه‌های خطرناک در رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

نشانه‌های خطرناک در رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از عمل بهتر است کاملا به صدای بدن خود گوش دهید و مراقب آن باشید؛ فراموش نکنید که فعالیت‌های جنسی نباید سلامت شما یا نتایج عمل را به خطر بیندازد؛ اگر در رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی با نشانه‌های زیر مواجه شدید، بهتر است آن‌ها را جدی گرفته و فعالیتتان را متوقف کنید.

1- افزایش درد

بیشترشدن درد نشانه خوبی نیست و در این حال باید سریعا رابطه‌تان را متوقف کرده و به خودتان کمی زمان بدهید تا بهبودی کامل را پیدا کنید.

2- بروز تورم

وقتی هنگام رابطه تورم جدیدی را در ناحیه شکم یا برش‌های جراحی می‌بینید، نشان‌دهنده آن است که بدن شما هنوز برای از سرگیری فعالیت‌های جنسی آماده نیست و باید مدتی صبر کنید.

3- خون‌ریزی یا تخلیه عفونت از برش‌ها

دقت کنید که هر مدل خون‌ریزی یا تخلیه عفونت از برش‌های جراحی می‌تواند یک علامت هشداردهنده باشد و شما باید سریعا رابطه را متوقف کنید.

4- بازشدن زخم‌ها

اگر در حین رابطه احساس کردید که زخم‌های شما در حال بازشدن هستند بهتر است سریعا رابطه‌تان را متوقف کرده و بلافاصله با جراح خود تماس بگیرید.

5- تب

تب می‌تواند یکی از علائم جدی عفونت باشد؛ اگر هرگونه احساس ناخوشایند مثل تب یا سایر علائم عفونت را داشتید، بهتر است رابطه‌تان را متوقف کرده و با جراح‌تان تماس بگیرید.

جمع‌بندی

شروع رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی، یک گام مهم در مسیر بهبودی شماست؛ برای اینکه بتوانید بهتر و ایمن‌تر به زندگی عادی خود بازگردید، لازم است که به صدای بدنتان خوب گوش داده و همچنین از توصیه‌های جراح کاملا پیروی کنید؛ همچنین در این مسیر صبر، درک و حمایت متقابلی که با شریک زندگی‌تان دارید، بسیار مهم است و می‌تواند روی روند بهبودی شما تاثیر چشم‌گیری بگذارد.

با انجام اقدامات لازم و اولویت‌دادن به سلامتی‌تان، می‌توانید یک رابطه جنسی لذت‌بخش را تجربه کنید؛ البته به‌شرطی که سلامتتان را در اولویت قرار داده و کاملا مراقب خودتان باشید!

از شما ممنونیم که تا اینجای مقاله همراه ما بوده‌اید، لطفا اگر سوال بی‌پاسخی درباره نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی در ذهن شما باقی مانده است، لطفا در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول

1- چه علائمی نشان‌دهنده این است که برای از سرگیری رابطه جنسی آماده هستیم؟

علائمی که نشان می‌دهند برای از سرگیری رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی آماده‌اید عبارتند از کاهش درد، کاهش تورم، بهبود زخم‌ها و توانایی حرکت بدون درد و ناراحتی.

2- آیا زندگی جنسی من به‌طوردائم تحت‌تاثیر عمل ابدومینوپلاستی قرار می‌گیرد؟

خیر؛ در بیشتر موارد بعد از بهبودی کامل، زندگی جنسی شما به روند عادی خود باز می‌گردد.

3- آیا برقراری رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی دردناک است؟

بله؛ ممکن است در مراحل اولیه بعد از عمل در ناحیه جراحی و عضلات شکم احساس درد داشته باشید اما با بهبودی این درد رفته‌رفته کاهش پیدا می‌کند.

برای مطالعه بیشتر شما

Resuming Intimacy: How Long After a Tummy Tuck Can You Have Sex

?HOW SOON CAN I HAVE SEX AFTER A TUMMY TUCK

?When Can You Have Sex After Tummy Tuck

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *