ابدومینوپلاستی همراه با سزارین

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر می‌خواهید جراحی ابدومینوپلاستی انجام دهید ولی قصد بارداری نیز دارید و می‌ترسید که این دو موضوع باهم به اختلال بخورند، بهتر است حتما این مقاله را بخوانید. در این صفحه ما به یک سوال مهم که در ذهن مادران و بانوان است جواب می‌دهیم و آن سوال این است که آیا جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین ممکن است؟

انجام این دو جراحی با هم و به طور همزمان بسیار پر ریسک ولی قابل انجام است و انجام آن نیز در درجه اول به پزشک و بعد به شما بستگی دارد. اگر قصد دارید این دو عمل را با هم ترکیب کنید حتما باید با پزشک‌تان مشورت کنید و از شرایط و وضعیت بدنی‌تان به او اطلاع بدهید، زیرا وضعیت جسمانی شما در هر دو این عمل‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین
ابدومینوپلاستی در سزارین

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین امکان‌پذیر است؟

برای رسیدن به جواب این سوال بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید، زیرا در برخی از موارد ممکن است پزشک به بعضی از بانوان توصیه کند تا هر کدام از این عمل‌ها را جدا انجام دهند و یا اینکه بهتر است هر دو عمل‌‌ را با همدیگر انجام دهند. به طور خلاصه، انجام جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین یک عمل ریسکی به حساب می‌آید و نیاز به مراقبت‌ها بسیار ویژه دارد که ممکن است هر مادری آن را انجام ندهد. اینکه این دو عمل را همراه همدیگر انجام بدهید یا نه در درجه اول به نظر پزشک و بعد به نظر خودتان بستگی دارد، آیا می‌توانید فشار فیزیکی آن را تحمل کنید؟ آیا می‌توانید مراقبت‌های ویژه‌ بعد عمل را مو‌به‌مو انجام دهید؟

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین خطرناک است؟

زایمان سزارین یک تغییراتی را در بدن بانوان ایجاد می‌کند که بلافاصله بعد از عمل پیدا و آشکار نمی‌شود، بلکه در طی زمان بروز پیدا می‌کند. این تغییرات می‌تواند مواردی همچون افزایش چربی موضعی، تغییرات وزنی، افتادگی و شل شدن پوست ناحیه شکم، درد در ناحیه کمر و… باشد که در طول زمان مشخص می‌شود. به همین علت نمی‌توان جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین انجام شود زیرا تاثیر خیلی به‌سزایی بر روی زیبایی ناحیه شکم بعد از زایمان ممکن است نداشته باشد.

زایمان نوع سزارین، یک جراحی سخت و بزرگ برای زنان به حساب می‌آید که برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده و بازگشت انرژی از دست رفته به زمان نیاز دارد، همچنین جراحی ابدومینولاستی نیز یک جراحی سنگین و اساسی است که نمی‌توان آن را به راحتی انجام داد زیرا بدن به قوا و سلامت بالایی نیاز دارد.

ابدومینوپلاستی حین سزارین
ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین چه معایبی دارد؟

به طور کلی مهمترین واساسی‌ترین خطرات و معایبی که ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین می‌تواند برای مادر ایجاد کند عبارتند از :

1. بهبودی طولانی‌ و سخت

بهبودی بعد از هر تغییر حتی جزئی برای بدن زمان‌بر است و نیاز است تا بدن به صورت کامل بافتی که دچار آسیب‌دیدگی شده است را بازسازی کند، حال شما تصور کنید که، کار بدن بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی و یا سزارین چقدر سخت خواهد بود.

 اگر این دو عمل را همراه با هم انجام دهید رسیدگی و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده برای بدن خیلی سخت‌تر خواهد بود زیرا حجم آسیب‌دیدگی دو برابر شده است. با انجام ابدومینوپلاستی همراه با سزارین فشار فیزیکی خیلی زیادی به شما وارد می‌شود و برای بهبودی نیاز دارید تا دوران نقاهت بیشتری را با وسواس و دقت بیشتری پشت‌ سر بگذارید.

2. افزایش عوارض

هر دو عمل یعنی ابدومینوپلاستی و سزارین یک‌سری خطرات و عوارضی را به همراه دارند که زمانی که با یک دیگر ترکیب شوند ممکن است باعث ایجاد عوارض بیشتر و یا جدی‌تر شوند، زیرا هنگامی که دیواره شکم و رحم همزمان و با همدیگر تحت آسیب‌دیدگی قرار بگیرند، احتمال عفونت در این نواحی بیشتر می‌شود.

ابدومینوپلاستی در سزارین
برش‌های سزارین را برای ابدومینوپلاستی می‌توان استفاده کرد

3. نتیجه نامطلوب

هدف از انجام عمل‌های زیبایی شکمن مانند ابدومینوپلاستی بهبود دادن و زیبا‌تر کردن ظاهر شما است. برای اینکه این عمل بهترین نتیجه را داشته باشد باید شرایط فیزیکی شما مناسب و مطلوب باشد. حالا خودتان فکر کنید، زمانی که شما باردار هستید و فرزندتان را 9 ماه داخل بدنتان حمل کرده‌اید، آیا شرایط جسمانی مناسب و مطلوبی را دارید؟

 در این 9 ماه بدن شما دچار تغییراتی مانند شل و افتاده شدن پوست و عضلات شکمی، کمبود مواد مغذی و … شده است، پس به نظر نمی‌رسد که خیلی شرایط مناسبی داشته باشید. علت داشتن شرایط مناسب این است که برای دریافت نتیجه خوب از این عمل پزشک نیاز دارد تا میزان دقیق سفت کردن عضلات شما را تعیین کند ولی در صورتی که بدن شما ثبات فیزیکی نداشته باشد ممکن است میزان سفت کردن عضلاتی که پزشک در نظر می‌گیرد دچار تغییر شود و شما نتیجه خوبی را از این دریافت نکنید.

4. افزایش زمان جراحی

انجام هر دو عمل ابدومینوپلاستی هماره با سزارین باعث افزایش طول زمان انجام جراحی می‌شود و شما باید مدت زمان طولانی‌تری را در اتاق عمل سپری کنید. زیرا ابتدا باید پزشک ماما فرزند شما را به دنیا بیاورد و بعد پزشک زیبایی برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی اقدام کند.

ابدومینوپلاستی همراه با سزارین
انجام ابدو همراه با سزارین چه مزیتی دارد؟

آیا ابدومینوپلاستی همراه با سزارین مزایا دارد؟

همانطور که در جریان قرار گرفتید، رحم برای بهبودی و بازگشت به حالت عادی و طبیعی خود به چندین ماه زمان بعد از زایمان نیاز دارد. شکم نیز برای بهبودی و بازگشت به حالت عادی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به یک بازه زمانی چندین ماه نیاز دارد زیرا پوست و عضلات ناحیه شکم کشیده شده است.

 به همین دلیل است که انجام همزمان این دو عمل سخت و دشوار است زیرا تخمین و یا تعیین میزان پوست اضافه ناحیه شکم آسان نیست. پس اگر می‌خواهید ابدومینوپلاستی حین سزارین انجام دهید حتما در انتخاب پزشک دقت زیادی به خرج دهید و پزشکی را انتخاب کنید که سال‌هاست در این زمینه فعالیت دارد.

برای دریافت نوبت از یک پزشک متخصص و حرفه ‌ای در زمینه جراحی ابدومینوپلاستی فقز کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

به طور کلی مزایای انجام جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین مزیت‌های زیر را دارد:

  1. دوره نقاهت هر دو عمل به یکباره صورت میگیرد و دیگر نیازی نیست برای هر کدام از جراحی‌ها یک دوره نقاهت چند ماه را پشت سر بگذارید.
  2. از برش‌هایی که برای به دنیا آمدن نوزاد در زمان انجام سزارین انجام می‌شود می‌توان کمک گرفت و جراحی ابدومینوپلاستی را نیز انجام داد. به زبان ساده‌تر دیگر نیازی به ایجاد برش‌های جدید برای هر کدام از جراحی‌ها نیست.

آیا انجام جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین باعث افزایش یا کاهش هزینه‌ها می‌شود؟

به طور قطعی نمی‌توان گفت که انجام ابدومینوپلاستی حین سزارین باعث کاهش هزینه و یا افزایش آن می‌شود زیرا این موضوع به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

1. محل زندگی

محل زندگی شما یکی از معیارها در زمینه تعیین هزینه این دو عمل همراه با یکدیگر است. ممکن است در شهری که شما اقامت دارید هزینه انجام دو عمل همزمان کمتر باشد ولی در شهری دیگر این هزینه به علت برخی موضوعات بیشتر شود.

2. تجربه و تخصص جراح

مهارت و توانایی جراح، یکی دیگر از مواردی است که در زمینه تعیین قیمت تاثیرگذار است. هرچه جراح توانایی و تجربه بیشتری در زمینه انجام عمل داشته باشد هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید ممکن است بیشتر شود، البته این موضوع به پزشکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

یکی از پزشکان متخصص در زمینه انجام جراحی ابدومینوپلاستی دکتر رسول هاشمی است که سال هاست در این حوزه فعالیت حرفه‌ای دارد. برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

3. پیچیدگی عمل

به علت اینکه دو عمل همزمان با یکدیگر در حال انجام هست پیچیدگی عمل برای پزشک بیشتر می‌شود و در نیتجه آن افزایش زمان عمل است که ممکن است باعث افزایش هزینه شود.

ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین
ابدومینوپلاستی حین سزارین

کلام پایانی

انجام ابدومنیوپلاستی همراه با سزارین یک نوع جراحی ریسکی به حساب می‌آید که ممکن است در برخی مواقع نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه نداشته باشد زیرا در زمانی بارداری، پوست شکم شما افتاده و شل می‌شود و تخمین این موضوع که چقدر از این پوست اضافی است و چقدر لازم است تا عضلات شکم سفت شود برای پزشک سخت می‌شود.

 البته باید توجه کنید که اگر پزشک خوبی را برای این کار انتخاب کنید احتمال پیش آمدن این موضوع کاهش پیدا می‌کند. علاوه‌بر این موضوع، میزان آمادگی بدن شما نیز در انجام این جراحی اهمیت دارد به علت اینکه در زمان سزارین آسیب‌هایی به بدن شما وارد می‌شود که نیاز به دوران نقاهت چندین ماه دارد. پس بهتر است اگر تصمیمی برای انجام این کار دارید با پزشک خود صحبت کنید و از آن مشورت بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان از یک تیم حرفه‌ای در این زمینه، می‌توانید با شماره‌ای در که زیر درج شده است تماس بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین چقدر است؟

مدت زمان بهبودی یا همان دوران نقاهت لازم برای جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین اغلب طولانی‌تر از هر کدام ازاین عمل‌ها به صورت جداگانه است زیرا آسیب‌هایی که به بدن وارد شده است عمیق‌تر است. معمولا دوران نقاهت برای این عمل، یک بازه چندین ماه در نظر گفته می‌شود.

2. ابدومینوپلاستی همراه با سزارین برای چه کسانی مناسب است؟

به صورت کلی، افرادی که دارای شرایط همچون اضافه وزن یا چاقی، پوست شل و افتاده ناحیه شکم و افرادی که قصد بارداری بعد از جراحی ابدومینوپلاستی را دارند می‌توانند کاندیدای این جرای باشند، البته با مشورت پزشک.

3. آیا ابدومینوپلاستی همراه با سزارین برای مادر مزیت دارد؟

به طور کلی انجام این دو عمل همراه با یکدیگر مزیت‌هایی از جمله تجربه کردن یک دوران نقاهت برای هر دو عمل و داشتن یک جای اسکار و زخم از جراحی دارد، زیرا برای ابدومینوپلاستی می‌توان از همان برش‌های سزارین استفاده کرد.

مطالعه بیشتر

Abdominoplasty combined with Cesarean delivery: evaluation of the practice

Can I Get a Tummy Tuck During My C-Section?

Tummy Tuck With C-Section Delivery

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *