تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بیتی‌تان را به تازگی عمل کرده‌اید و پزشک توصیه کرده است که حتما سرتان را برای مدتی بالا نگه‌دارید؟ و حالا این سوال که تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد، ذهنتان را درگیر کرده است؟ هیچ جایی برای نگرانی نیست زیرا پاسخ درست به این سوال در این صفحه نوشته شده است و حتی در این مقاله نحوه جلوگیری از پایین آمدن سر نیز به صورت کامل توضیح داده شده است. برای اینکه عوارض پایین آمدن سر و مدت زمان بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی ، این صفحه را تا انتها دنبال کنید.

علت بالا بودن سر بعد از عمل بینی
پایین انداختن سر بعد عمل بینی

علت بالا نگه‌داشتن سر بعد از عمل بینی چیست؟

بعد از انجام عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی جراح زیبایی به شما می‌گوید تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد و فقط برای چند ثانیه سرتان را باید پایین بیاورید. علت این توصیه چیست؟ چرا پزشکان این توصیه را به بیماران می‌کنند. بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی به خاطر دلایلی از جمله دلایل زیر است.

  1. جلوگیری از افتادگی نوک بینی
  2. کاهش کبودی‌ها و تورم
  3. جلوگیری از خونریزی ناگهانی بینی
  4. کاهش دوران نقاهت و بهبود سریع‌تر
چند روز بعد عمل بینی میتوان سر را پایین آورد
علت بالا بودن سر بعد از عمل بینی

تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد؟

تعیین و مشخص کردن مدت زمان برای اینکه تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد بستگی به برخی فاکتورها از جمله نوع بینی و روش جراحی دارد. اما اغلب پزشکان زیبایی این مدت زمان را بین ۲ تا ۶ هفته برای بیماران در نظر می‌گیرند. بالا نگه‌داشتن سر تنها مخصوص طول روز و زمان بیداری نیست بلکه باید در زمان خوابیدن و استراحت کردن نیز به آن عمل کرد.

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی چه عوارض دارد؟

اگر در طی مدتی که پزشک معالج برای شما معین کرده است که تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد، سرتان را پایین آورید و بارها این کار را تکرار کنید، ممکن است با عوارض‌های زیادی روبه‌رو شوید. از جمله عوارض‌های پایین انداختن سر بعد از عمل بینی عبارتند از:

1. افزایش میزان تورم

با پایین نگه‌داشتن بینی تورم در ناحیه‌ عمل شده تشدید پیدا می‌کند.

2. تشدید درد

زمانی که سر برای مدت زمانی پایین نگه‌داشته شود نه تنها بینی بلکه سر نیز شروع به درد کردن می‌کند.

3. خونریزی ناگهانی

خونریزی ناگهانی ممکن است در ناحیه بینی به علت پایین آوردن سر اتفاق بی‌افتد.

4. افتادگی نوک بینی

بسیار طبیعی است که پایین آوردن سر در روز‌های اولیه بعد از انجام عمل نوک بینی دچار افتادگی شود حتی اگر عمل بینی به صورت سربالایی باشد.

پایین انداختن سر بعد عمل بینی
علت بالا بودن سر بعد از عمل بینی

5. تشدید کبودی

زمانی که سر پایین آورد شود ممکن است باعث ایجاد کبودی‌های جدید و بیشتر در ناحیه صورت شود.

6. افزایش دوران نقاهت

به دلیل پایین آوردن سر عوارض زیادی را به همراه دارد و باعث تشدید برخی موارد از جمله کبودی و ورم می‌شود، ممکن است دوران نقاهت بیمار بیشتر از چیزی که پزشک به او اعلام کرده بود شود.

تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد
چند روز بعد عمل بینی میتوان سر را پایین آورد

چگونه از پایین انداختن سر باید جلوگیری کرد؟

با توجه به عوارضی که پایین آوردن سر برای کسانی که به تازگی بینی‌شان را عمل کرده‌اند دارد، در این بخش یک‌سری موارد و نکات را می‌گوییم تا از انجام این کار جلوگیری شود و افراد با رعایت این نکات دیگر دچار عوارض پایین آوردن سر نشوند. این نکات عبارتند از:

1. پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین و سبک

از بلند گردن هرگونه اجسام چه سبک و چه سنگین در دوران نقاهت باید دوری کرد زیرا در زمان بلند کردن اجسام سر به صورت خواسته و یا ناخواسته به سمت پایین خم می‌شود این موضوع باعث آسیب‌دیدگی مویرگ‌ها و بافت جراحی شده بینی می‌شود و گاه ممکن است با خونریزی و کبودی شدید ظاهر شود.

2. در دسترس نگه‌داشتن وسایل ضروری

بهتر است وسایلی که از در طول روز به آن‌ها احتیاج می‌شود را نزدیک و در دسترس گذاشت تا برای اتفاده از آن‌ها و دسترسی نیازی نباشد سر را خیلی تکان داد.

3. پرهیز از کارهایی که نیاز به پایین آوردن سر دارد

از هر کاری که فکر می‌کنید ممکن است حتی برای لحظه‌ای سر به سمت پایین بیاید باید دوری کرد. کارهایی مانند سبزی و یا حبوبات پاک کردن به جای پاک کردن این موارد از سبزی‌‌ها و حبوبات پاک شده باید استفاده کرد.

علت بالا بودن سر بعد از عمل بینی
نحوه خوابیدن صحیح طاق باز است.

چگونه باید بعد از عمل بینی سر بالا خوابید؟

باید توجه داشت که حتی در زمان خواب نیز برای اینکه عمل نتیجه بهتری داشته باشد و عوارض آن تشدید نشود باید به صورتی خوابید که سر بالا باشد و افتادگی نداشته باشد. به پهلو خوابیدن در زمان عمل بینی اصلا خوب نیست و باعث افزایش تورم و التهاب می‌شود همچنین اگر فردی که بینی خود را عمل کرده فقط به سمت یک پهلو بخوابد باعث می‌شود تا بینی فقط به یک سمت تمایل پیدا کند و گج شود.

برای اینکه این اتفاقات رخ ندهد باید به مدت ۶ هفته به صورت طاق باز خوابید زیرا در این حالت سر بالا است و بدن به یک سمت متمایل نیست. برای اینکه به‌ توان در حالت طاق باز خوابید و در طول خواب تکان نخورد بهتر است از دو بالشت کمک گرفت و هر کدام از آن‌ها را در هر سمت سر گذاشت.

کلام آخر

پاسخ به سوال اینکه تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد ذهن بیشتر افرادی که این عمل را انجام می‌دهند به خود مشغول می‌کند. در این مقاله ما به این سوال شما جواب داده‌ایم و تمام نکات مهم در این زمینه مانند خطرات و عوارض پایین آوردن سر را به شما گفته‌ایم. اگر همچنان سوالی در ذهن شما بی جواب باقی مانده است، شما می‌توانید از مشاوره رایگان دکتر هاشمی که یکی از بهترین جراحان در زمینه عمل‌های زیبایی هستند کمک بگیرید. دکتر هاشمی سال‌هاست که در زمینه جراحی‌های زیبایی مشغول به فعالیت هستند و تجربه‌های زیادی دارند. برای اینکه بیشتر با این پزشک متخصص و ماهر آشنا شوید و نمونه عمل‌های ایشان را دقیق و از نزدیک ببینید می‌توانید وارد پیچ دکتر هاشمی به آدرس dr.mahmood_heydari شوید. برای دریافت مشاوره رایگان دکتر هاشمی با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

09923631169

سوالات متداول

1. چند روز بعد عمل بینی می‌توان سر را پایین آورد؟

برای اینکه عمل بینی نتیجه بهتری داشته باشد به مدت 2 تا 6 هفته نباید سر را پایین آورد و یا کارهایی را انجام داد که باعث پایین آمدن سر می‌شود.

2. برای جلوگیری از پایین آمدن سر باید چه کارهایی انجام داد؟

برای جلوگیری از پایین آمدن سر بهتر است وسایل ضروری که در طول روز به آن‌ها نیاز پیدا می‌شود را در دسترس قرار داد، از انجام کارهایی مانند پاک کردن سبزی و حبوبات تا مدت معلوم پرهیز کرد و … .

3. بارزترین عوارض پایین آوردن سر بعد از عمل بینی چیست؟

بارزترین و رایج‌ترین عوارض پایین آوردن سر، افتادگی نوک بینی و سر پایین شدن نوک بینی است.

مطالب مرتبط

13 TIPS TO SPEED UP YOUR RHINOPLASTY RECOVERY TIME

QUICK TIPS: HOW TO SLEEP BETTER AFTER RHINOPLASTY

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *