ژل لب روسی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

به دنبال بروزترین روش لیفت لب هستید؟ لیفت لب روسی بروزترین روش برای بهبود فرم و حالت لب‌ها است. ژل لب روسی یکی دیگر از تکنیک‌های لیفت کردن است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در تزریق ژل لب مدل روسی نحوه وارد کردن ژل با سایر روش‌ها متفاوت است زیرا در این روش ژل به صورت ستون‌های عمودی تزریق می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا لب‌ها حالت طبیعی‌تری داشته باشند. با وجود مزایای بسیار این تکنیک نباید معایب آن را نادیده گرفت. برای اینکه به طور کامل با مزایا و معایب تزریق ژل لب مدل روسی آشنا بشوید همینجا بمانید و این صفحه را تا انتها دنبال کنید.

هدف تزریق ژل لب روسی

هدف از این نحوه تزریق داشتن لب‌هایی مانند زنان روسی است. مدل‌ لب‌های بانوان روسی پهن، صاف و بلند است. این روش به دلیل اینکه لب‌ها را پهن و صاف می‌کند طبیعی‌تر از سایر مدل‌های قدیمی است زیرا در مدل‌های تزریق قدیمی بعد از تزریق ژل لب‌ها در جهت عمودی کشیده می‌شد و این موضوع باعث غیر طبیعی جلوه کردن لب‌ها می‌شد. در روش روسی ژل به جای اینکه به صورت افقی در لب‌ها تزریق شود به صورت ستون‌های عمودی وارد لب می‌شود.

جدول مزایا و معایب تزریق ژل لب روسی

این نوع تزریق نیز مانند سایر مدل‌هایی که وجود دارد دارای معایب و مزایایی است که در جدول زیر به آن‌ها اشاره کردیم.

مزایا

عوارض و معایب

ایجاد ظاهری طبیعی

هزینه نسبتاً بالا

افزایش اعتماد به نفس

قرمزی، کبودی و تورم

داشتن لب‌های عروسکی و جذاب

بروز تبخال و خشکی پوست لب

نکروز پوست و بروز حساسیت

لیفت لب روسی
مزایا و معایب ژل لب مدل روسی

مزایا تزریق ژل لب روسی

با انجام لیفت لب روشی، لب‌های شما بسیار طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد و مانند سایر روش‌های تزریق غیر طبیعی و مصنوعی نمی‌شود. با انجام تزریق ژل لب مدل روسی دیگر کسی از شما این سوال معروف که آیا ژل لب تزریق کرده‌ای را نمی‌پرسد زیرا همانطور که گفتیم لب‌های شما کاملا طبیعی ضخیم و پهن می‌شود.

داشتن ظاهری که ایده‌آل برای خود افراد باشد به صورت ناخودآگاه در زمینه بالا رفتن اعتماد به نفس به آن فرد کمک می‌کند.

عوارض و معایب تزریق ژل لب روسی

این تکنیک نیز مانند هر تکنیک دیگری دارای یک‌سری عوارض و معایب است که بهتر است قبل از انجام این تزریق با آن‌ها آشنا شوید. باید گفت در برخی از موارد ممکن است نتیجه این تزریق به خوبی و زیبایی جراحی سانترال لب نباشد.

چه تزریق ژل لب روسی و چه حراجی سانترال لب که انتخاب بهتری است اگر به دست یک پزشک زیبایی متخصص و باتجربه انجام نشود ممکن است عوارضی را به ارمغان بی‌آورد که این عوارض در سانترال لب کم‌تر از تزریق ژل است. به طور کلی عوارض لیفت لب روسی عبارتند از:

 1. تورم و کبودی
 2. خونریزی
 3. خشکی پوست لب و تغییر رنگ
 4. بروز حساسیت
 5. نکروز پوست و تبخال
 6. عدم تقارن لب‌ها
 7. هزینه بالا

تزریق ژل لب مدل روسی
تزریق ژل به روش روسی چگونه انجام می‌شود؟

مراحل انجام تزریق ژل لب روسی

مراحل انجام تزریق ژل لب مدل روسی خیلی زمان‌بر و طولانی نیست. به ترتیب مراحل تزریق ژل این گونه است:

1. استفاده از بی‌حسی

پزشک زیبایی برای اینکه درد کمتری در زمان تزریق داشته باشید در قدم اول به لب‌های شما بی‌حسی موضعی می‌زند که این پماد تقریبا بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باید بر روی لب‌های شما بماند. بعد از گذشت مدت زمان معین شده بهتر است با استفاده از یک دستمال کاغذی پماد را از روی لب‌هایتان پاک کنید.

2. آماده سازی ژل و تزریق

در این مرحله پزشک مقدار مشخصی از ژل را که متناسب با لب‌های شما است را وارد سورنگ می‌کند و بعد به نحوه‌ای که بالا گفته شد یعنی به صورت ستون‌های عمودی ژل را وارد لب‌ها می‌کنند. این مرحله که مرحله اصلی در این تکنیک است ممکن است بین 30 تا 45 دقیقه زمان ببرد.

3. ماساژ لب

بعد از اینکه پزشک ژل را به لب‌ها تزریق کرد نوبت ماساژ دادن می‌رسد. در این مرحله پزشک با ماساژهای خاصی که مخصوص لب است و به ژل تزریق شده آسیب نمی‌رساند شروع به ماساژ دادن لب‎‌ها و اطراف آن می‌کند.

4. استفاده از کمپرس سرد

بعد از اتمام کار اگر لب‌های شما خیلی تورم داشته باشد پزشک به شما کمپرس سرد می‌دهد تا بر روی ناحیه تزریق شده بگذارید و تورم آن را کاهش دهید.

ژل لب روسی
مراقبت‌های قبل از لیفت روسی چیست؟

مناطق قابل تزریق ژل لب روسی

در ژل لب روسی، تزریق ژل در نقاط مشخصی از لب‌ها انجام می‌شود، از جمله این مناطق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوس بالای لب (Cupid’s bow)
 • خط لب بالا
 • گوشه‌های لب
 • مرکز لب‌ها

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب روسی

قبل از انجام تزریق ژل لب مدل روسی بهتر است حتما به نکات و مراقبت‌های قبل از لیفت توجه کنید زیرا با رعایت کردن این نکات و مراقبت‌ها شما می‌توانید تزریقی آسان و تاثیرگذارتر را تجربه کنید.

 1. پرهیز از استفاده داروهای رقیق کننده خون
 2. پرهیز از استفاده الکل و دخانیات
 3. در جریان قرار دادن پزشک در صورت مصرف داروهای انعقاد خون
 4. در جریان قرار دادن پزشک در صورت داشتن تبخال
لیفت لب روسی
مراقبت‌های بعد از لیفت لب مدل روسی

مراقبت‌های بعد از ژل لب مدل روسی

مراقبت‌های بعد از تزریق در برخی اوقات حتی از خود تزریق مهمتر است زیرا مراقبت‌های درست و اصولی باعث افزایش ماندگاری و جلوه بهتر ژل بر روی لب می‌شود. برخی از مراقبت‌های بعد از لیفت لب به روش روسی عبارتند از:

 1. استفاده کمپرس سرد تا 2 روز بعد از انجام لیفت برای کاهش تورم و کبودی به وجود آمده بعد از تزریق.
 2. دوری از انجام کارهای سنگین برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به ژل. اگر این مورد رعایت نشود در بدترین حالت ممکن است باعث تغییر حالت لب ناشی از حرکت ژل شود.
 3. استفاده از کرم‌های آلوئه‌ورا و ویتامین k برای کاهش کبودی قسمت‌هایی که سورنگ وارد لب شده است.

تزریق ژل لب روسی برای چه کسانی مناسب است

به‌طور کلی تزریق ژل به روش روسی برای بیشتر افراد مناسب است و همه می‌توانند از این کار برای بهتر کردن حالت و فرم لب استفاده کنند. اگر شما فردی هستید که قبلا تزریق ژل لب انجام داده‌اید بهتر است برای مدتی تزریق مجددی انجام ندهید تا اگر هنوز از تزریق قبلی ژلی باقی مانده از بین برود.

تزریق ژل لب مدل روسی
تزریق ژل مدل روسی برای چه کسانی مناسب است؟

مقدار ماندگاری لیفت لب روسی

ماندگاری نتایج ژل لب روسی معمولاً 6 تا 12 ماه است. پس از این مدت، برای حفظ حجم و شکل دلخواه لب‌ها نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت.

هزینه انجام لیفت لب روسی

برای تزریق ژل به روش روسی نمی‌توان قیمتی دقیق مشخص کرد زیرا هزینه تزریق ژل لب روسی به عوامل مختلفی مانند میزان ژل مورد استفاده، تجربه و تخصص پزشک و موقعیت جغرافیایی بستگی دارد.

کلام آخر

اگر قصد انجام ژل لب روسی را دارید بهتر است قبل از آن حتما تحقیقات لازم و کافی را در رابطه با این تزریق انجام دهید. برای اینکه در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید و ساعت‌ها وقت برای خواندن مطالب پراکنده در رابطه با لیفت لب روسی صرف نکنید، این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله ما تمامی موارد این نوع تزریق را نوشته‌ایم و کامل توضیح داده‌ایم از نحوه انجام عمل گرفته تا هزینه قابل پرداخت برای این لیفت لب. اگر همچنان سوالی برای شما در رابطه با این موضوع باقی مانده است ما در بخش کامنت‌ها منتظر نظرات و سوالات شما هستیم.

سوالات متداول

1. ژل لب روسی چقدر ماندگاری دارد؟

ژل لب روسی معمولا بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد که کمتر یا بیشتر شدن این ماندگاری به میزان مراقبت کردن شما و رعایت کردن توصیه‌های پزشک است.

2. آیا کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند می‌توانند ژل تزریق کنند؟

بهتر است کسانی بیماری‌های زمینه‌ای دارند تزریق ژل لب روسی را انجام ندهند ولی باز هم برای اطمینان باید در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

3. آیا تزریق ژل لب مدل روسی خیلی زمان می‌برد؟

اگر پزشک تخصص و مهارت لازم را داشته باشد این تزریق خیلی زمان نمی‌برد چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ولی اگر پزشک تجربه کافی و تخصص لازم را نداشته باشد ممکن است بیشتر از ۴۰ دقیقه طول بکشد.

برای مطالعه بیشتر

What is Russian Lip Filler? Discover the Magic

Russian lips

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *