تزریق چربی به باسن

زمان مطالعه: 8 دقیقه

آیا از فرم فعلی باسنتان ناراضی و خسته هستید؟ آیا آرزوی داشتن باسنی گرد، خوش‌فرم و متناسب با اندامتان را در سر دارید؟ آیا به دنبال راه‌حلی دائمی و ایمن برای رسیدن به این آرزو هستید؟

تزریق چربی به باسن، روشی نوین و محبوب در دنیا زیبایی امروزی است که به شما کمک می‌کند تا به اندام ایده آل خود برسید و اعتماد به نفستان را به طور چشمگیری افزایش دهید.

در این روش، چربی‌های اضافی از نواحی دیگر بدن شما همچون شکم، ران‌ها یا پهلوها به طور ظریف و توسط جراحان متخصص زیبایی با روش لیپوساکشن برداشته شده و به باسنتان تزریق می‌شود.

 این چربی‌ها به گونه‌ای تزریق می‌شوند که فرمی طبیعی، متقارن و جذاب به باسنتان ببخشند و پوست آن را نیز صاف‌تر نشان دهند. برای اینکه بیشتر با جراحی، روند انجام و هزینه آن آشنا شوید، تا انتها مطالب را دنبال کنید.

منظور از تزریق چربی به باسن چیست؟

زمانی که از بزرگ کردن و یا فرم دادن به باسن صحبت می‌شود، یکی از روش‌های محبوبی که در ذهن می‌آید روش تزریق چربی به باسن است. تزریق چربی به باسن یا لیفت برزیلی که از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از نواحی دارای چربی مانند شکم، ران، کمر، پهلو … کمک می‌گیرد، باعث می‌شود تا باسن پرتر و خوش‌فرم‌تر از حالت عادی خودش شود.

به علت اینکه چربی تزریق شده به باسن از چربی‌های نواحی دیگر بدن است، خطری را به وجود نمی‌آورد، پس جایی برای نگرانی نیست .

Fat grafting has become an increasingly popular procedure in recent years for soft tissue augmentation and volume replacement of various body features in both reconstructive and cosmetic settings. First popularized in Brazil, fat grafting for buttock augmentation has slowly risen in popularity both internationally and within the United States.

در سال‌های اخیر، پیوند چربی به عنوان روشی محبوب برای افزایش بافت نرم و جایگزینی حجم در ویژگی‌های مختلف بدن، در هر دو زمینه ترمیمی و زیبایی، به طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار گرفته است. پیوند چربی برای بزرگ کردن باسن که اولین بار در برزیل رواج پیدا کرد، به تدریج در سطح بین‌المللی و ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

منبع:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov

هزینه تزریق چربی به باسن
لیپوساکشن نواحی دارای چربی

تزریق چربی به باسن چه مراحلی دارد؟

تزریق چربی به باسن یک عمل مهم است، زیرا ناحیه باسن یک منطقه بسیار پراهمیت است که ذره‌ای خطا در آن ممکن است باعث رخ دادن خطراتی جبران ناپذیر شود. مراحل تزریق چربی به باسن به صورت زیر است:

1. گام دوم

در این مرحله، جراح پلاستیک از طریق برش‌های نیم سانتی‌متری با استفاده از سوزن کوچک، مایعی را تزریق می‌کند. این مایع به جدا شدن سلول‌های چربی، کاهش خونریزی و بی‌حس شدن بافت زیرین کمک می‌کند. اثرگذاری این مایع حدود بیست دقیقه طول می‌کشد.

پس از بیست دقیقه، جراح، سوزن مکش را از طریق برش‌ها درست زیر پوست وارد می‌کند. با حرکت دادن سوزن به جلو و عقب، چربی خارج می‌شود. بافت چربی معمولا از ران، باسن یا شکم برداشته می‌شود. این تکنیک همان لیپوساکشن است.

2. گام سوم

بافت چربی خارج شده در دستگاه سانتریفیوژ برای تمیز شدن قرار می‌گیرد. سپس، سلول‌های چربی سالم از طریق لیپوفیلینگ به مناطقی که می‌خواهید حجم بیشتری داشته باشید، اضافه می‌شوند.

The “danger zone,” which is described as a triangle from the infragluteal cleft apex to the medial third of the inferior buttocks, should be avoided because it contains the major gluteal neurovascular structures. Additionally, this area contains the most dense fascial and ligamentous attachments, which require aggressive manipulation and can cause an increased risk of cannula misdirection into the deeper planes and toward major structures.

از “منطقه خطرناک” که به صورت مثلثی از راس شکاف زیر باسن تا یک سوم میانی باسن تحتانی توصیف می شود، برای تزریق باید اجتناب شود زیرا حاوی ساختارهای اصلی عصبی عروقی گلوتئال است. علاوه بر این، این ناحیه حاوی متراکم ترین اتصالات فاشیایی و لیگامانی است که نیاز به دستکاری تهاجمی دارد و می‌تواند خطر هدایت اشتباه کانولا به لایه‌های عمیق‌تر و به سمت ساختارهای اصلی را افزایش دهد.

منبع:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov

3. گام پنجم

پس از اتمام تزریق، به تشخیص جراح پلاستیک، برش‌های کوچک با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شوند.

تزریق چربی باسن
“منطقه خطر”. این ناحیه باید اجتناب شود زیرا حاوی ساختارهای عصبی عروقی گلوتئال است.

چه مقدار چربی به باسن تزریق می‌شود؟

میزان تزریق چربی توسط جراحان بر اساس ترجیحات آنها، ویژگی‌های بیمار و اهداف مورد نظر بیمار متفاوت است. حجم تزریق گزارش شده در مطالعات مختلف، گستره وسیعی از ۲۸ تا ۱۸۸۰ میلی‌لیتر را شامل می‌شود، با این حال میانگین تزریق برای هر باسن حدود ۴۰۰ تا ۵۵۰ میلی‌لیتر است.

تزریق چربی به باسن
تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد؟

عوارض تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن می‌تواند عوارض مختلفی داشته باشد که دراین بخش با آن‌ها آشنا می‌شوید. برخی از عوارض تزریق چربی به باسن عبارتند از:

1. میکروآمبولی (Microemboli)

 ورود تعداد اندکی از سلول‌های چربی به جریان خون و احتمال ایجاد آمبولی چربی ریوی یا سندرم آمبولی چربی که با پاسخ التهابی سیستمیک ناشی از آمبولی‌های چربی ریز مشخص می‌شود را میکروآمبولی می‌گویند.

2. ماکروآمبولی (Macroembolism)

 ورود ذرات چربی بزرگ به جریان خون و گیر افتادن در قسمت راست قلب، باعث نارسایی حاد قلبی می‌شود. نحوه تشخیص این دو نوع آمبولی بر اساس زمان شروع علائم است.

برای اینکه درست احتمال رخ داد آمبولی کاهش یاید، بهتراست به یک پزشک خبره و متخصص که سالهاست در این زمینه در حال فعالیت است مراجعه کنید؛ پزشکانی که تخصص و تجربه لازم در این زمینه را دارند با دقت و تمرکز بیشتری این عمل را انجام می‌دهند و با عوارض ناشی از آن آشنا هستند.

برای دریافت نوبت از یک پزشک متخصص و با تجربه، کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

هزینه تزریق چربی به باسن
مزیت‌های روش تزریق چربی باسن چیست؟

مزایای تزریق چربی به باسن چیست؟

در کنار عوارضی که این جراحی می‌تواند برای اشخاص ایجاد کند، یک‌سری مزیت دارد که همین مزایا باعث محبوبیت آن و رشد درصد انجام آن شده است. مزیت‌های تزریق چربی به باسن عبارتند از:

1. روشی سرپایی

تزریق چربی به باسن یک عمل سرپایی است که زمان بهبودی کمی دارد و نیاز به بستری شدن قبل از انجام آن نیست.

2. بیهوشی سبک

این روش به بیهوشی عمومی نیاز ندارد و از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود که زمان استراحت بعد از عمل را کاهش می‌دهد.

3. کاهش خطر واکنش

با استفاده از چربی بدن خود، خطر واکنش به اجسام خارجی در روش تزریق چربی به باسن کاهش می‌یابد و بنابراین راه حلی طبیعی‌تر برای افزایش سایز باسن ارائه می‌دهد.

4. کاهش چربی مناطق دیگر

حذف چربی اضافی از قسمت دیگری از بدن برای بسیاری از بیمارانی که می‌خواهند نواحی دیگر را فرم دهند یا خوش فرم کنند جذاب است.

آیا تزریق چربی به باسن خطرناک است؟

انتقال چربی به باسن یک جراحی زیبایی پیشرفته به حساب‌ می‌آید که از چربی اضافی بدن خود شما برای برجسته کردن باسن استفاده می‌کند. این جراحی زیبایی در صورتی خطرناک است که شما انجام آن را به دکتر رسول هاشمی که سالهاست در این زمینه در حال فعالیت است، نسپارید. در کلینیک دکتر رسول، ایمنی بیماران همیشه اولویت اصلی است و دکتر رسول هاشمی به دلیل تجربه و تخصص بالایی که دارد، باعث می‌شود این جراحی به خوبی و با نتیجه‌ای مطلوب صورت بگیرد.

تزریق چربی باسن
تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق چربی به باسن برای چه افرادی مناسب است؟

اینکه بدانید آیا کاندیدای مناسب برای انجام جراحی تزریق چربی به باسن هستید یا نه یک موضوع بسیار مهم است که در این بخش به توضیح آن می‌پردازیم. به طور کلی، کسانی که دارای شرایط زیر هستند می‌توانند این تزریق را انجام دهند.

  • افرادی که دخانیات مصرف نمی‌کنند
  • اشخاصی که چربی مناسبی برای انجام لیپوساکشن دارند
  • کسانی که هیچ‌گونه عارضه و یا عفونتی در بدن آن‌ها موجود نیست
  • افرادی که به دلایل مختلف از جمله بالارفتن سن دچار افتادگی باسن شده‌اند

هزینه تزریق چربی به باسن در سال 1403چقدر است؟

قیمت و هزینه تزریق چربی به باسن در بهار سال 1403 از پزشکی تا پزشکی دیگر و همچنین از کلینیکی تا کلینک دیگر متفاوت است و تعیین یک قیمت واحد برای انجام آن سخت است. حتی امکان دارد علاوه‌بر موارد گفته شده، هزینه این جراحی برای یک پزشک از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت و گوناگون باشد؛ چرا؟

علت اینکه نمی‌توان قیمت واحدی را برای این تزریق مشخص کرد این است که انجام این تزریق به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

  1. حجم چربی تزریق شده
  2. هزینه بیهوشی و اتاق عمل
  3. میزان هزینه دستمزد پزشک
  4. هزینه کلینیک و یا بیمارستان
  5. میزان چربی مورد نیاز برای جراحی
  6. تکنیک مورد استفاده در عمل جراحی

برای اطلاع از قیمت تزریق چربی به باسن در سال 1403 به صورت اختصاصی و با درنظر گرفتن شرایط خاص خود، می‌توانید از مشاوره رایگان دکتر رسول هاشمی استفاده کنید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

تزریق چربی به باسن
آیا تزریق چربی خطرناک است؟

سخن پایانی

تزریق چربی به باسن یکی از تکنیک‌های زیبایی پیشرفته به حساب می‌آید که باعث می‌شود باسن افراد پرتر و خوش‌فرم‌تر به نظر برسد. انجام این تزریق نیازمند به یک پزشک ماهر و متخصص است زیرا ناحیه باسن بسیار حساس است و کوچک‌ترین خطایی در حین عمل باعث خطرات جبران‌ناپذیری می‌شود.

 در تزریق چربی باسن، چربی‌ها از خود بدن از طریق روش لیپوساکشن گرفته می‌شود؛ به همین خاطر است که بدن به این تزریق واکنش نشان نمی‌دهد. تزریق چربی باسن یا همان باسن برزیلی مزیت‌های فراوانی از جمله عدم نیاز به بستری شدن، انجام جراحی به صورت سرپایی و … دارد.

 اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید، حتما این تزریق را به دستان ماهر یک پزشک متخصص بسپارید، پزشکی که سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده باشد و مراجعین آن از نتیجه کار او راضی باشند.

دکتر رسول هاشمی که پیش‌تر نیز راجع‌به او صحبت کردیم، یکی از پزشکان بسیار ماهر در انجام این تزریق هستند که شما می‌توانی با خیالی راحت انجام این عمل زیبایی را به ایشان بسپارید. برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات ایشان، با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

 اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان سوالی برای شما باقی مانده است که به آن پاسخی داده نشد، تیم ما منتظر سوالات و نظرات شما در بخش کامنت‌ها است و سعی می‌کنیم تا در اسرع وقت به کامنت‌های شما رسیدگی شود.

سوالات متداول

1. آیا تزریق چربی به باسن روشی قابل اعتماد است؟

این روش کم تهاجمی با استفاده از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه خاصی از بدن و سپس تزریق آن به باسن برای ایجاد فرم دلخواه، عمل می‌کند. این یک جراحی سرپایی است که می‌تواند تا چند ساعت طول بکشد.

2. آیا تزریق چربی باسن عوارض جانبی خاصی دارد؟

بعد از عمل انتقال چربی به باسن، مقداری تورم و کبودی وجود خواهد داشت که کاملا طبیعی است. شرح کامل و ارزیابی خطرات خاص برای عمل شما و خطرات کلی مرتبط با جراحی در طول مشاوره با جراح قبل از عمل صورت می‌گیرد.

3. آیا تزریق کردن چربی به باسن روشی ماندگار است؟

هنگامی که با انتقال چربی، باسن بزرگتر و خوش‌فرم‌تر می‌شود، بخشی از چربی توسط بدن جذب می‌شود، بنابراین تمام چربی باقی نمی ماند. با این حال، چربی باقی مانده تا زمانی که وزن شما ثابت بماند، دائمی خواهد بود. همچنین، با افزایش سن بدن شما، چربی تزریق شده به طور طبیعی با بدن شما تکامل یافته و تغییر می‌کند.

مطالعه بیشتر

Buttock augmentation with fat grafting

The Role of Fat Grafting in Buttock Augmentation

Fat Transfer to The Buttocks London

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *