تزریق چربی به گونه

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر دچار افتادگی و کم‌حجمی گونه هستید و نمی‌دانید که برای رفع آن باید به دنبال چه راهکاری باشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و بهترین راهکار برای رفع این موضوع را به شما پیشنهاد دهیم. بهترین راه‌حل برای افزایش حجم گونه و خوش‌فرم کردن صورت، تزریق چربی به گونه است. با انجام این تزریق شما گونه‌های برجسته و خوش‌حالتی دارید که باعث می‌شود چهره شما زیبا‌تر بنظر برسد. این تکنیک زیبایی‌ طبیعی‌تری را به شما هدیه می‌دهد زیرا در تزریق چربی در گونه از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود و ماده خارجی به بدن وارد نمی‌شود. برای اینکه بیشتر با این روش جدید و بسیار کاربردی آشنا شوید، تا انتها ما را دنبال کنید.

اگر از این روش به صورت کامل اطلاع داردی و فقط می‌خواهید بدانید با ویژگی‌هایی که دارید این تزریق مناس شما هست یانه، می‌توانید با شماره‌گیری شماره تماس زیر از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

 منظور از تزریق چربی به گونه چیست؟

تزریق چربی به گونه یک روش مدرن و جایگزین برای تزریق ژل و فیلر به گونه است. این روش زیبایی، شدت تهاجم کمی دارد و یکی از روش‌های ایمن برای جوانسازی و برجسته کردن گونه‌ها به حساب می‌آید. تزریق گونه گذاری با چربی برجستگی و حجیم بودن طبیعی‌تری را برای گونه‌ها به ارمغان می‌آورد زیرا در این روش از چربی‌های خود بدن با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته می‌شود و چربی بعد از تصفیه شدن به ناحیه هدف تزریق می‌شود. این روش فقط مخصوص بانوان نیست و آقایان نیز می‌توانند از آن برای داشتن گونه‌های خوش‌فرم‌تر استفاده کنند.

تزریق چربی در گونه
تزریق چربی به ناحیه گونه چگونه انجام می‌شود؟

در تزریق چربی به گونه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

برجسته كردن گونه با تزریق چربی یکی از روش‌های مدرن است که امروزه بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است و افراد برای برجسته کردن گونه‌ها به سراغ این روش می‌روند. انجام این روش نیاز به دقت بالایی دارد و نیاز است که پزشکی خبره برای انجان آن انتخاب شود. اهمیت و چگونگی انجام تزریق چربی به گونه را در بخش زیر به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

1. مرحله اول

در این مرحله ابتدا پزشک چربی‌هایی نواحی مانند پهلو، شکم، ران، بازو؛ به طور خلاصه، نواحی که دارای میزان مناسبی از چربی برای برداشت دارند را به روش لیپوساکشن از بدن خارج می‌کند.

برای خارج کردن این چربی‌ها نیاز است تا پزشک برش‌های کوچکی را در آن ناحیه ایجاد کند و بعد، از طریق لوله‌ای باریک و نازک به نام کانولا چربی را خارج کند.

2. مرحله دوم

در مرحله بعد از خارج کردن چربی از ناحیه مورد نظر، با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ چربی استخراج شده از بدن تصفیه می‌شود.

3. مرحله سوم

پزشک جراح با استفاده از یک سرنگ چربی تصفیه شده را به ناحیه هدف یعنی گونه تزریق می‌کند. میزان و مقدار چربی را پزشک با توجه به نیاز گونه و معیار‌های دیگر تشخیص می دهد و تزریق می‌کند.

چربی‌های تازه تزریق شده به جریان خونرسانی بدن متصل می‌شوند و به این بافت جدید اجازه می‌دهد تا مواد مغذی مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کند. برخی از این سلول‌های چربی به طور دائمی در آن ناحیه به‌جا می‌مانند؛ به خاطر است که این روش را روشی دائمی می‌گویند.

گونه گذاری با چربی
گونه‌هایی برجسته‌تر با تزریق چربی

تزریق چربی به گونه چه عوارض و معایبی دارد؟

تزریق چربی در گونه روشی بسیار کاربردی است ولی مانند هر عمل زیبایی دیگری عوارض و معیاب خاص خودش را دارد. این معایب و عوارض آنقدر حاد و خطرناک نیست که بخواهید نگران آن باشید و یا استرس آن را بگیرید؛ معایب و عوارض این تزریق عبارتند از:

 1. خونریزی
 2. نتایج نامطلوب
 3. جای زخم قابل توجه
 4. تجمع مایع در زیر پوست
 5. چربی که در رگ گیر می‌کند و به ریه شما می‌رود (آمبولی چربی)

احتمال رخ دادن این عوارض زمانی که شما این جراحی زیبایی را به دستان ماهر و توانمند جراحان با تجربه و موفق بسپارید رخ نمی دهد و اگر هم رخ دهد درصد آن‌ها بسیار پایین است. پس در زمان انتخاب پزشک جراح بباید بسیار دقت کنید.

برای ارتباط با یک پزشک ماهر و موفق که سالهاست در این زمینه تجربه دارد، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

 مزیت تزریق چربی در گونه چیست؟

تزریق چربی به گونه یک روش مدرن و محبوب است که امروزه طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. تزریق چربی، روشی بهتر از فیلر و ژل است زیرا از چربی‌های خود بدن برای برجسته کردن گونه استفاده می‌شود. برخی از مزیت‌هایی در تزریق چربی به ناحیه گونه وجود دارد عبارت است از:

 • گونه‌های برجسته و خوش‌فرم
 • جوان و باطراوت شدن پوست
 • ماندگاری بیشتر و بهتر
 • کاهش احتمال بروز حساسیت
 • عدم نیاز به بستری شدن
برجسته كردن گونه با تزریق چربی
تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق چربی و ژل به گونه چه فرقی دارند؟

به علت اینکه چربی اغلب در همان نواحی که فیلر نیز زده می‌شود تزریق می‌شود، بیشتر افرادی که به دنبال انجام این تغییرات هستند نمی‌دانند که کدام یک از این دو روش بهتر است. درست است که تزریق فیلر و ژل نتایج ایده‌آلی دارد و مزایای منحصر به فرد خودش را دارد ولی یکی از روش‌های خیلی عالی برای ایجاد این تغییرات تزریق چربی است. در تزریق چربی هیچ‌گونه مواد مصنوعی و ایمپلتی وارد بدن نمی‌شود و چربی‌های خود بدن این برجستگی‌ها را ایجاد می‌کند.

Cheek augmentation is typically performed for one or more of the following reasons:

-To define and contour the face

-To correct pre-existing facial asymmetries, thereby creating a more balanced profile

-To rejuvenate the face by serving as a countermeasure to the visible signs of facial aging, which tend pull the cheeks downward, and often produce the appearance of hollowed, tired eyes and prominent lines and creases around the mouth

گونه‌گذاری معمولاً به یکی یا چند دلیل زیر انجام می‌شود:

– برای شکل‌دهی و کانتور صورت

-برای اصلاح عدم تقارن‌های موجود در صورت و ایجاد تعادل بیشتر

-برای جوانسازی صورت و مقابله با علائم پیری که باعث افتادگی گونه‌ها، ظاهر خسته چشم‌ها و خطوط برجسته –اطراف دهان می‌شوند

منبع:

http://www.drmotykie.com

چه کسانی می‌توانند تزریق چربی به گونه را انجام دهند؟

اگر شما هم می خواهید این تزریق ماندگار را انجام دهید بهتر است قبل از آن به این موضوع پی به برید که آیا شما برای انجام این تزریق مناسب هستید؟. راه‌های اطلاع از این موضوع عبارتند از:

 • کسانی که وضعیت جسمانی مناسبی داشته باشند
 • افرادی که وزن ثابتی داشته باشند
 • اشخاصی که سیگار مصرف نمی‌کنند
 • افرادی که گونه‌های خیلی صاف و آویزان دارند
 • کسانی که از چربی بدنی مناسبی برخوردار هستند
تزریق چربی به گونه
صورتی زیبا‌تر با انجام تزریق چربی

تزریق چربی به گونه را باید پیش چه کسی انجام داد؟

برای تزریق چربی به گونه باید جراحی را انتخاب کرد که سال‌ها در این زمینه تجربه داشته باشد و عمل‌های زیبایی زیاد و موفقی را پشت سر گذاشته باشد. علت این انتخاب توانایی و مهارت پزشک است زیرا تجربه چندین ساله و انجام جراحی برای مراجعین مختلف باعث می‌شود که جراح تخصص و مهارت بیشتری پیدا کند و از انواع شرایط خاص مراجعین مطلع شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و نوبت از یک پزشک متخصص در زمینه تزریق چربی به گونه، با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

مراقبت‌های تزریق چربی به گونه چگونه است؟

برای گونه گذاری با چربی یک‌سری مراقبت‌های وجود دارد که با انجام درست و به موقع آن‌ها هم عوارض احتمالی کمتر می‌شود و هم نتیجه تزریق بهتر می‌شود. مراقبت‌های قبل و بعد از گونه گذاری با چربی عبارتند از:

مراقبت‌های قبل از تزریق

 • عدم مصرف داروهای مکمل‌
 • عدم مصرف آسپرین یا ایبوپروفن
 • نوشیدن مقدار زیادی آب
 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم مصرف مشروبات الکلی

مراقبت‌های بعد از تزریق

 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم
 • استفاده از مسکن‌هایی کخ پزشک تجویز کرده است
 • استفاده از مواد مغذی و استراحت کافی
تزریق چربی در گونه
تزریق چربی در گونه چقدر ماندگار است؟

آیا تزریق چربی به گونه روشی دائمی است؟

برجسته كردن گونه با تزریق چربی یک نوع روش دائمی است. اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم، احتمال ماندگاری دائمی این روش تقریبا 60 درصد است زیرا این ماندگاری از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. این درصد ماندگاری به‌خاطر تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و PRP به صورت همزمان که از خون زیباجو برداشته می‌شود و پردازش می‌شود، است.

تزریق چربی به گونه چقدر درد دارد؟

در ابتدا باید بگوییم که تزریق چربی به گونه هیچ گونه دردی ندارد زیرا در این عمل از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود به همین خاطر است که زیباجو دردی را احساس نمی‌کند و در طول تزریق آرامش دارد. بعد از تزریق چربی به گونه نیز شما درد چندانی را تحمل نخواهید کرد، اگر هم دردی به سراغ‌تان آمد می‌توانید با داروها و یا پمادهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است آن را کنترل کنید.

گونه گذاری با چربی
چگونه افتادگی گونه را رفع کنیم؟

سخن پایانی

برجسته كردن گونه با تزریق چربی یکی از روش‌های بروز در دنیا است که افراد زیادی را به سمت و سوی خودش جذب کرده است. در روش تزریق چربی به ناحیه گونه تهاجم کمتری وجود دارد و به علت اینکه چربی مورد استفاده از خود بدن گرفته می‌شود، حجیم و خوش‌فرم شدن گونه طبیعی‌تر و بهتر بنظر می‌رسد. در این روش شما دوران نقاهت کمتری را تجربه می‌کنید و نیازی نیست تا بعد از انجام جراحی چندین ساعت را در کلینیک و یا بیمارستان سپری کنید.

نتیجه این جراحی زیبایی یکی از مواردی است که باعث می‌شود خیلی از افراد به سراغ آن نروند؛ ولی باید گفت که با انتخاب یک پزشک خبره و ماهر نیازی به این نگرانی نیست زیرا اگر شما این جراحی را به دستان توانمند پزشکی مانند دکتر رسول هاشمی بسپارید، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد. دکتر رسول هاشمی یکی از بهترین و معتبرترین پزشکان در حوزه زیبایی هستند که شما با خیالی آسوده و راحت می‌توانید نه تنها این جراحی را بلکه سایر جراحی‌های زییایی را پیش‌ ایشان انجام دهید. برای ارتباط با دکتر هاشمی کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. میزان ماندگاری تزریق چربی در گونه چقدر است؟

تا زمانی که بیشتر سلول‌های چربی از این فرآیند جان سالم به در می‌برند و زنده می‌مانند، فرآیند انتقال چربی گونه می‌تواند دائمی باشد و برای سال‌ها ادامه داشته باشد.

2. تزریق چربی در گونه چه خطراتی و عوارضی را به همراه دارد؟

خطرات و عوارضی که این روش برای زیباجویان به همراه دارد یک‌سری عوارض طبیعی است که در هر عمل جراحی قابل رویت است؛ این عوارض می‌توانند تورم، کبودی، احساس بی‌حسی موقت در ناحیه گونه باشد.

3. آیا تزریق چربی به گونه از تزریق ژل و فیلر طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد؟

بله! یکی از مزایایی که این روش دارد و باعث محوبیت آن شده است همین موضوع طبیعی‌تر بودن آن است.

برای مطالعه

CHEEK FAT TRANSFER

Structural Fat Grafting for Lower Eyelids and Cheeks

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *