پروتز سینه اشکی

زمان مطالعه: 6 دقیقه

اگر دوست دارید بدانید بهترین مدل پروتز سینه چه مدلی است، لازم است که با پروتز سینه اشکی آشنا شوید. پروتز اشکی سينه شبیه شکل طبیعی سینه است و با حجم بیشتر در پایین و قسمت بالایی باریک شکل جالب و طبیعی را به سینه می‌دهد و بانوانی که طرفدار اندام ایده‌آل و طبیعی هستند از این مدل استقبال می‌کنند. پروتز سينه مدل اشکی برای افرادی که به هر دلیل فرم سینه‌شان از دست رفته است، مناسب است و باعث می‌شود که زیبایی به اندام فرد برگردد. برای آشنایی بیشتر با پروتز اشکی سینه و مزایا و معایب‌های آن تا پایان مطلب همراه ما باشید.

پروتز اشکی سينه
معایب و مزایا پروتز سینه اشکی

انواع پروتز سینه اشکی

پروتز اشکی سینه بر حسب جنس به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. انواع جنس در پروتز سینه مدل اشکی عبارت است از:

1. سالین

مدل سالینی کم خطرترین نوع پروتز سینه است ولی به نسبت مدل‌های سیلیکونی دارای سفتی زیادی است. در مدل پروتز سینه سالینی سینه‌ها را با آب نمک یا سالین پر می‌کنند. در صورتی که پروتز خالی شود، مواد جذب بدن می‌شود و جذب مواد مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند. اندازه برشی که در حین جراحی برای گذاشتن این پروتز روی بدن ایجاد می‌شود، کم است و دردسرساز نیست. از این جنس پروتزها برای مدل سینه اشکی کمتر استفاده می‌‎شود.

2. سیلیکونی

پروتز اشکی سینه مدل سیلیکونی شبیه ژل چسبنده است. معمولا این مدل محبوبیت بیشتری بین خانم‌ها دارد. بهترین گزینه برای جنس پروتز سینه اشکی، پروتز سیلیکونی است و برای افراد بالای 22 سال توصیه می‌شود.

3. سینه ثابت

پروتز سینه ثابت برای مدل اشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد چون قسمت پایین آن دارای برجستگی بیشتری است ولی میزان زیبایی و جذابیت آن از مدل سیلیکونی کمتر است. در مدل سینه ثابت پروتز دچار تغییر شکل، پارگی و خالی شدن نخواهد شد و میزان دوام و ماندگاری آن بالاست.

جدول مزایا و معایب پروتز سینه اشکی

هر عمل زیبایی یک سری مزایا و معایب دارد. اگر انتخاب شما برای زیبایی اندام، پروتز سینه اشکی است باید از مزایا و معایب آن اطلاعات کافی داشته باشید. در جدول زیر مزایا و معایب پروتز سینه مدل اشکی را برای شما لیست کردیم و در زیر جدول توضیح جامعی برای این موارد آورده‌ایم تا شما بتوانید آگاهانه انتخاب کنید.

مزایا معایب
نتایج طبیعی‌تر دارد و باعث زیبایی اندام می‌شود. در صورت چرخیدن پروتز شکل سینه تغییر می‌کند.
پری سینه و خطوط آن طبیعی‌تر است. در صورت خوابیدن فرد شکل سینه ظاهر طبیعی ندارد.
باعث برگشتن حجم از دست رفته سینه می‌شود هزینه آن بیشتر است.
دوام و ماندگاری بالا  
پروتز سينه مدل اشکی
مزایا پروتز سینه مدل اشکی

مزایا پروتز سینه

مزایا پروتز سینه مدل اشکی عبارت است از:

1. نتایج طبیعی‌تر

برای بانوانی که سینه تخت و صافی دارند، پروتز سينه مدل اشکی باعث می‌شود که سینه‌ها حالت شکل جذابی بگیرند. حسن این مدل این است که سینه‌ها حالت طبیعی دارند.

2. برگشتن حجم از دست رفته سینه

گاهی بخاطر شیردهی، کاهش وزن و مواردی مثل مصرف سیگار بخشی از حجم سینه از دست می‌رود. استفاده از پروتز سینه مدل اشکی بهترین راه برای برگرداندن حجم از دست رفته سینه است.

3. زیبایی اندام

معمولا بانوانی که ریز نقش هستند، بافت سینه‌شان تخت است. توصیه خیلی از افراد به این بانوان این هست که از پروتز سینه اشکی استفاده کنند تا بتوانند شکل و شمایل طبیعی به سینه بدهند.

4. دوام و ماندگاری بالا

در مدل‌های سیلیکونی و ثابت میزان دوام و ماندگاری پروتز بالا است. بخاطر همین بیشتر مراجعین به کلینیک‌های زیبایی خواهان این مدل پروتزها هستند. یکی از مهمترین مزایای پروتز سینه اشکی دوام بالای آن است.

معایب پروتز سینه

معایب پروتز اشکی سينه شامل موارد زیر است:

1. تغییر شکل پروتز سینه در حالت چرخش

احتمال چرخش در پروتز سینه زیاد هست چون پروتز سینه مدل اشکی ظاهر یکسانی ندارد و دارای شیب است. وقتی پروتز مدل اشکی بچرخد باعث تغییر در شکل و ظاهر سینه می‌شود و نیاز به اصلاح دارد.

2. تغییر شکل ظاهری سینه در بعضی حالت‌ها

ایمپلنت‌های گرد زمانی که یک زن خوابیده است هم طبیعی هستند ولی در مدل‌های پروتز سینه اشکی زمانی که فرد می‌خوابد، فرم سینه طبیعی به نظر نمی‌رسد.

3. هزینه زیاد و زمان بهبودی طولانی

از معایب پروتز اشکی سينه می‌توان به هزینه زیاد آن اشاره کرد. علاوه بر این هنگام عمل برش بزرگی ایجاد می‌شود و زمان بهبودی آن طولانی‌تر می‌شود.

پروتز سینه اشکی
پروتز اشکی سينه

کاندید مناسب برای عمل پروتز سینه اشکی

افرادی که برای عمل پروتز سینه اشکی کاندیدهای مناسبی هستند و به سراغ این عمل می‌روند، ویژگی‌هایی را دارند که برای آشنایی با این ویژگی‌ها توصیه می‌شود موارد زیر را مطالعه کنید:

  1. خانم‌های ریز نقشی که سینه‌های کوچکی دارند.
  2. بانوانی که حداکثر سن آن‌ها بالای 22 سال است.
  3. بانوانی که سینه‌هایشان دارای تقارن نیست و یکی از دیگری کوچکتر است.
  4. خانم‌هایی که بخاطر بیماری‌ها مثل سرطان، سینه‌هایشان را برداشته‌اند.
  5. افرادی که ژنتیکی سینه‌هایشان کوچک است.
  6. مادرانی که بخاطر شیردهی یا زایمان سینه‌های شل و افتاده‌ای دارند.

ویژگی‌های جراح خوب برای انجام عمل پروتز سینه اشکی

پروتز سینه یک عمل حساس است. پزشک زمانی که این عمل را انجام می‌دهد در نواحی زیر بغل، اطراف نوک پستان و چین زیر سینه چند تا برش ایجاد می‌کند و پروتز را در جای مناسب قرار می‌دهد. اگر پزشکی که عمل را انجام می‌دهد تبحر کافی نداشته باشد ممکن است پروتز را طوری قرار بدهد که با گذشت زمان جابه‌جا شود، بنابراین باید به سراغ یک پزشک خوب بروید تا این عمل را انجام بدهد. ویژگی‌های پزشک خوب عبارت است از:

1. تجربه و مهارت

پروتز سینه مدل اشکی رده سنی دارد. مثلا در سن 22 سال به بالا انجام این عمل مناسب است. پزشکی که تجربه و مهارت کافی دارد این موارد را می‌داند و به واسطه تجربه‌اش برای بیمار مشکلی ایجاد نمی‌کند.

2. دانش و تخصص

تخصص گرایی یک ویژگی مهم برای پزشک است. پزشکی که در حوزه کاری خود تخصص زیادی دارد و مدام در حال کسب علم است بهتر می‌تواند با استفاده از دانش به روز در سلامت افراد و زیبایی آن‌ها نقش داشته باشند. پزشکی که متخصص نباشد با نا بلدی در انجام عمل هزینه‌ها را چند برابر می‌کند چون مراجع باید بارها پروتز را اصلاح کند تا نچرخد و در جای درستی قرار بگیرد.

3. اخلاق خوب و سازگاری با بیمار

پزشکی که اخلاق خوبی دارد، کاندید مناسبی برای انجام عمل جراحی پروتز سینه اشکی است چون با روحیه خوبش شرایط امن و راحتی را برای انجام عمل جراحی فراهم می‌کند. پزشکی که با بیمار سازگار است، حرف‌های او را با حوصله می‌شنوند و در ویزیت بیمار شرایط جسمی و خواسته‌های او را در نظر می‌گیرند و جراحی را در مسیر درست پیش می‌برد.

پروتز اشکی سينه
عمل جراحی پروتز سینه اشکی

4. فراهم کردن مسیر ارتباطی با بیمار در مواقع ضروری

بیمار ممکن است پس از عمل با مشکلاتی مواجه شود که اگر پزشک برای مشاوره در دسترسش نباشد، بیمار استرس زیادی می‌گیرد. پزشکی که سلامت بیمار برایش اهمیت دارد، یک راه ارتباطی برای ارتباط با بیمار فراهم می‌کند.

5. کار کردن در یک تراپی خوب و مجهز

پزشک خوب می‌داند که استفاده دستگاه‌های پیشرفته فرایند درمان بیمار سریع‌تر انجام می‌شود. پزشکانی که به سلامت بیمار اهمیت می‌دهند، از دستگاه‌های مجهز در تراپی‌شان استفاده می‌کنند تا استفاده از این دستگاه‌ها باعث شود که بیمار در یک محیط امن روند درمانی‌شان را طی کنند.

6. توجه به سلامت بیمار

عمل جراحی برای بعضی از مراجعین مضر است. متخصصین زیبایی سابقه بیماری‌های زمینه‌ای مراجع را بررسی می‌کنند و بر اساس وضعیت سلامتش در خصوص جراحی زیبایی به او مشاوره می‌دهند. گاهی عمل جراحی بدون تحقیق می‌تواند صدمات جبران نا‌پذیری را به بار بیاورد.

دکتر سید رسول هاشمی یکی از بهترین متخصص‌های جراحی در حوزه زیبایی است. این پزشک متخصص جوان به علم روز دنیا مسلط است و به دلیل مطالعات زیادش در حوزه زیبایی عمل‌های جراحی مربوط به این حوزه را بدون نقص و با کمترین درد و عوارض انجام می‌دهد. دکتر هاشمی در کلینیک خود یک تیم متخصص و کاردان را استخدام کرده تا بیماران بتوانند در یک محیط سالم و حرفه‌ای زیبایی اندامشان را بیشتر کنند.

پروتز سينه مدل اشکی
معایب پروتز اشکی سینه

نتیجه‌گیری

پروتز سینه اشکی یک مدل خوب برای زیبایی سینه است که باعث می‌شود اندام افراد طبیعی‌ به نظر برسد. بانوانی که زیبایی طبیعی را دوست دارند از این مدل استقبال می‌کنند. شاید پروتز سينه مدل اشکی، طبیعی و زیبا باشد ولی شما باید قبل از اقدام برای عمل حتما با یک پزشک یا جراح متخصص صحبت کنید و مشورت بگیرید. دکتر سید رسول هاشمی سالهاست در زمینه زیبایی و جراحی سینه تخصص دارد و می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. برای ارتباط با این پزشک متخصص با کلینیک او تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

پروتز سینه اشکی مناسب چه افردای است؟

افرادی که بالای 22 سال سن دارند.

جذاب‌ترین مدل پروتز اشکی سینه چه مدلی است؟

پروتزهای جنس سیلیکونی که حالت ژله‌ای دارند، شکل جذابی به سینه می‌دهند.

بزرگترین عیب پروتزهای سینه اشکی چیست؟

برش بزرگی روی سینه ایجاد می‌شود و زمان بهبودی آن طولانی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *