تزریق چربی به بغل ران

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر از فرم ران‌های‌تان ناراحت هستید و به دنبال راهکار برای پر و خوش‌فرم کردن آن‌ها هستید؛ دیگر نیازی به گشتن نیست. در این صفحه بهترین و دائمی‌ترین راهکار خوش‌فرم کردن ران را برای شما توضیح می‌دهیم. این راهکار معجره‌آسا، تزریق چربی به بغل ران است. تزریق چربی یکی از تکنیک‌های مدرن در زمینه پر و تغییر شکل اندام است. تزریق چربی روشی ایمن است زیرا از چربی‌های خود بدن در آن استفاده می‌شود و هیچ شیء خارجی وارد بدن نمی‌شود. این روش با مزیت‌های زیادی که دارد باعث شده است تا محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کند. اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با این روش بدانید و ببینید مناسب شما است یا نه، تا انتها همراه ما باشید. در این مقاله ما تمام مواردی که نیاز است در رابطه با این تکنیک مدرن بدانید را نوشته‌ایم.

منظور از تزریق چربی به بغل ران چیست؟

تزریق چربی به بغل ران یک عمل جراحی است که در آن چربی اضافی از نواحی مانند شکم، پهلو، بازو و… با روش لیپوساکشن برداشته می‌شود و به ناحیه هدف (گودی بغل ران) منتقل می‌شود. بنابراین، این عمل باید در اتاق عمل و تحت بیهوشی انجام شود.

در این تکنیک، ابتدا نواحی که باید چربی از آن‌ها برداشته شود و نواحی که باید به آن‌ها تزریق شود، علامت‌گذاری می‌گردند. سپس کانولاهای لیپوساکشن وارد نواحی مشخص شده می‌‌شود و چربی استخراج می‌شود. چربی تصفیه شده و برای ایجاد تقارن به گودی بغل ران تزریق می‌شود.

تزریق چربی به گودی بغل ران
تزریق چربی کنار ران

Fat transfer

Also known as a fat grafting procedure, this treatment involves your plastic surgeon performing liposuction to remove unwanted fat in areas like your abdomen, thighs or flanks. This extracted fat then becomes your body’s own natural filler, processed and purified for safe re-injection into your hip dips. This plastic surgery offers long-lasting results, as the transferred fat cells typically survive and integrate into the new location.

انتقال چربی

انتقال چربی که با عنوان پیوند چربی نیز شناخته می‌شود، درمانی است که در آن جراح پلاستیک با استفاده از لیپوساکشن، چربی‌های ناخواسته را از مناطقی مانند شکم، ران یا پهلوهای شما خارج می‌کند. سپس این چربی استخراج شده پس از فرآوری و تصفیه به عنوان فیلر طبیعی بدن شما، برای تزریق مجدد به ناحیه گودی بغل ران (Hip Dip) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل جراحی پلاستیک نتایج ماندگاری را به همراه دارد، زیرا سلول‌های چربی منتقل شده به طور معمول در محل جدید زنده مانده و با آن ناحیه ادغام می‌شوند.

منبع:

advancedcosmeticsurgery-sc.com

فرآیند تزریق چربی به بغل ران چگونه است؟

عمل تزریق چربی به بغل ران معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و حدود سه تا چهار ساعت طول می‌کشد.

گام ابتدایی این فرایند، لیپوساکشن است. پزشک، برش‌های بسیار کوچکی در نزدیکی ناحیه‌ای که قرار است چربی از آن برداشته شود ایجاد می‌گردد. سپس از یک لوله بلند و نازک به نام کانولا برای شکستن و کشیدن ملایم چربی‌های ناحیه استفاده می‌شود.

 پس از خارج کردن چربی، آن را در دستگاه سانتریفیوژ تصفیه می‌کنند. ملکرد دستگاه سانتریفیوژ به این صورت است که چربی را می‌چرخاند تا مایعات و خون را بدون آسیب رساندن به سلول‌های چربی جدا کند. در نهایت، سلول‌های چربی در سرنگ قرار گرفته و به ناحیه هدف یعنی بغل ران تزریق می‌شوند.

چربی تازه تزریق شده به خونرسانی جدید بدن متصل می‌شود و به این بافت جدید اجازه می‌دهد تا مواد مغذی مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کند. برخی از این سلول‌های چربی به طور دائمی در آن ناحیه باقی می‌مانند. به همین خاطر است که این روش را روشی دائمی حساب می‌کنند.

تزریق چربی کنار ران
تزریق چربی به ران ها

تزریق چربی به بغل ران را باید پیش چه کسی انجام داد؟

بهتر است تزریق چربی به ران را پیش جراحان زیبایی که سالها در این زمینه تخصص و مهارت دارند، انجام داد، زیرا این گونه پزشکان به علت انجام جراحی‌های متعدد، مهارت‌های خاصی پیدا کرده اند و می‌دانند که چه چیزی برای چه بیماری و با چه شرایطی مناسب است. اگر پزشکی که انتخاب می‌کنید توانایی و تجربه لازم را در کار خود نداشته باشد ممکن است باعث به وجود آمدن عوارض سخت برای شما شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و نوبت از یک پزشک متخصص در زمینه تزریق چربی به سینه، با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

تزریق چربی به بغل ران چه مزایایی دارد؟

تزریق چربی به بغل ران یک عمل دو منظوره به حساب‌ می‌آید که علاوه بر برطرف کردن خوش‌فرم کردن ران، مزیت حذف چربی‌های ناخواسته در یک ناحیه خاص را نیز به همراه دارد. به همین دلیل، تزریق چربی به گودی بغل ران نسبت به ایمپلنت یا فیلر برتری دارد. برخی از مزایای تزریق چربی به گودی بغل ران عبارتند از:

 1. ماندگاری بسیار بالا
 2. ظاهری بسیار طبیعی
 3. عدم ورود مواد خارجی به بدن
 4. رفع دو مشکل به طور همزمان
 5. دوره نقاهت کوتاه و کمترین ناراحتی
 6. کم‌تهاجمی بودن نسبت به سایر روش‌ها
 7. دستیابی به فرم ساعت شنی زیبا و برجسته
 8. عدم نیاز به بیهوشی عمومی یا بستری شدن در بیمارستان
 9. فرم‌دهی بهتر و خوش‌تراش‌تر شدن ناحیه‌ای که چربی از آن برداشته شده است

تزریق چربی به بغل ران چه عوارض دارد؟

مانند سایر جراحی‌های زیبایی، تزریق چربی کنار ران نیز داری یک‌سری عوارض و معایب است که این عوارض و معایب عبارتنداز:

 1. کبودی
 2. خونریزی
 3. تورم
 4. قرمزی
 5. بروز آمبولی
 6. احتمال عفونت در نواحی تزریق
 7. احتمال جمع شدن چربی در یک ناحیه از بخش تزریق شده
تزريق چربي به هيپ ديپ
تزریق چربی به ران ها

آیا شما کاندیدای مناسب تزریق چربی به بغل ران هستید؟

اگر شما هم قصد دارید به سراغ انجام این عمل بروید، باید حتما قبل از آن بدانید که آیا کاندیدای مناسب برای این جراحی هستید؟. در این بخش چند فاکتور برای اینکه چه کسانی برای انجام این جراحی مناسب هستند نوشته شده است.

1. وضعیت سلامت

 شما باید از سلامت جسمانی خوبی برای انجام این جراحی برخوردار باشید و هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته باشید که بتواند جراحی یا بهبودی را با مشکل مواجه کند.

2. وزن بدن

 برای داشتن نتیجه مطلوب از این جراحی باید حتما وزن ثابتی داشته باشید زیرا اضافه وزن و کاهش وزن بر روی این جراحی تاثیر می‌گذارد.

3. کیفیت پوست

 خاصیت ارتجاعی خوب پوست برای ماندگاری بهتر پیوند چربی اهمیت دارد.

4. چربی قابل برداشت

 شما باید در جای دیگری از بدن خود به اندازه کافی چربی داشته باشید تا به ناحیه بغل ران پیوند زده شود.

5. سیگار نکشیدن

سیگار کشیدن می‌تواند روند بهبودی را مختل کند و خطر عوارض را افزایش دهد. توصیه می‌شود مصرف سیگار را مدت‌ها قبل و بعد از جراحی ترک کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان از دکتر رسول هاشمی، متخصص و جراح عمل‌های زیبایی، با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

اگر بیشتر این معیارها را دارید، مرحله بعدی مشورت با یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی است. آنها می‌توانند آناتومی فردی شما را به طور کامل ارزیابی کنند، اهداف خاص شما را مورد بحث قرار دهند و تعیین کنند که آیا افزایش حجم ران گزینه مناسبی برای شما است یا خیر.

آیا تزریق چربی به بغل ران خطرناک است؟

مانند همه جراحی‌ها، تزريق چربي به هيپ ديپ نیز با برخی خطرات همراه است. با این حال، به طور کلی، تزریق چربی به ران‌ها زمانی که روی افراد مناسب انجام شود، یک جراحی نسبتاً ایمن و کم خطر است. دکتر رسول هاشمی یکی از جراحانی است که تجربه زیادی در انجام عمل‌های تزریق چربی دارند. اگر می‌خواهید این جراحی را به دستان کسی بسپارید که سال‌های تجربه دارد و در این زمینه تعداد زیادی عمل موفق انجام داده است، می‌توانید به دکتر رسول هاشمی مراجعه کنید.

تزریق چربی به ران ها
قبل و بعد از تزریق چربی

تزریق چربی به بغل ران چقدر ماندگاری دارد؟

تزريق چربي به هيپ ديپ را می‌توان روشی دائمی دانست. احتمال دارد پنج تا شش ماه زمان ببرد که نتایج نهایی قابل مشاهده شوند. در این بازه زمانی، سلول‌های چربی در مکان جدید خود قرار می‌گیرند.

به دلیل اینکه برخی از سلول‌ها پس از تزریق شدن از بین می‌روند، پزشکان بیشتر از میزان لازم، سلول‌های چربی را در طول انتقال تزریق می‌کنند.

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران چقدر است؟

قیمت و هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران در بهار سال 1403بستگی به موارد مختلفی دارد و تعیین یک قیمت مشخص برای انجام آن، میسر نیست. برخی از علت‌های اینکه نمی‌توان قیمت واحد و مشخصی را برای این تزریق مشخص کرد این است که انجام این تزریق به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 1. حجم چربی تزریق شده
 2. هزینه بیهوشی و اتاق عمل
 3. میزان هزینه دستمزد پزشک
 4. هزینه کلینیک و یا بیمارستان
 5. میزان چربی مورد نیاز برای جراحی
 6. هزینه آزمایش های قبل از عمل جراحی
برای اطلاع از هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران در سال 1403 به صورت اختصاصی و با درنظر گرفتن شرایط خاص خود، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

هزینه تزریق چربی به گودی بغل ران
بغل ران خوش فرم با تزریق چربی

سخن آخر

ما در این مقاله تمام نکات لازم و مرتبط با تزریق چربی به هیپ دیپ را به شما گفتیم تا اگر تصمیم برای انجام این روش دارید به صورت کامل از آن آگاهی داشته باشید. تزریق چربی به گودی کنار ران یک روش بسیار پرطرفدار در دنیا به حساب می‌آید که به زیبا‌تر شدن و بهتر شدن فرم ران کمک بسزایی می‌کند. این تزریق ماندگاری دائمی دارد، البته تا زمانی که بدن دچار تغییر اساسی نشود زیرا با به وجود آمدن تغییر در بدن ممکن است چربی‌های تزریق شده ازبین بروند و یا کاهش پیدا کنند. یکی از موارد بسیار مهم که در این مقاله نیز به مراتب آن را تکرار کردیم، انتخاب پزشک است. انتخاب پزشک ارتباط مستقیمی با نتیجه جراحی شما دارد زیرا اگر پزشک مناسبی را انتخاب نکنید نتیجه عمل ممکن است مطلوب و مورد پسندتان نباشد. برای انجام این تزریق حتما باید به پزشکان متخصص و با تجربه بروید. یکی از پزشکان با تجربه که می‌توانید این جراحی را به دستان تواند‌مند او

سوالات متداول

1. آیا با برداشته چربی از طریق لیپوساکشن ناحیه مورد استفاده لاغر می‌شود؟

در روش تزریق چربی به بغل ران به علت اینکه چربی از خود بدن و از یکی از نواحی شکم، پهلو، بازو و… گرفته می‌شود، تا حدی این نواحی دچار لاغری می‌شوند.

2. در چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در زمانی که یکی از نشانه‌هایی مانند درد شدید، تهوع و استفراغ، عفونت یا تورم شدید را داشتید، بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

3. تزریق ژل و فیلر بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق ژل و فیلر دارای یک بازه زمانی محدود است و نیازمند ترمیم مجدد است؛ در صورتی که تزریق چربی روشی دائمی است و ماندگاری بیشتر و بهتری دارد.

برای مطالعه

HIP DIP FAT TRANSFER SEATTLE

Leg Fat Injection

Fat Transfer

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *