تزریق چربی به سینه

زمان مطالعه: 7 دقیقه

به دنبال راهی طبیعی و دائمی برای بزرگ کردن سینه هستید؟ پس تزریق چربی به سینه می‌تواند راه حلی مناسب برای شما باشد زیرا در این روش، از چربی‌های بدن خود شما برای حجیم سازی یا فرم‌دهی به سینه‌ها کمک می‌گیرند. تزریق چربی به سینه یک روش دائمی است و نیازی به نگرانی در رابطه با از بین رفتن آن در طول زمان نیست. تزریق چربی یکی از روش‌های جدید برای پر و خوش‌فرم کردن سینه‌ها است؛ به همین خاطر ممکن است که شما با آن خیلی آشنایی نداشته باشید. برای آشنایی کامل با این روش، این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا در این مقاله ما به بررسی مزایا، معایب، کاندیدای مناسب، هزینه جراحی و… به صورت جامع پرداخته‌ایم، پس همراه ما باشید.

روش تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه یک جراحی زیبایی است که برای افزایش اندازه و حجم سینه و همچنین بهبود شکل ظاهری آن، انجام می‌شود. هدف از این جراحی پلاستیک تغییر ظاهر شماست.

انتقال چربی برای بزرگ کردن سینه روشی است که در آن از چربی بدن خود شما برای افزایش سایز سینه استفاده می‌کند. جراحان سلول‌های چربی را از نواحی مختلف بدن شما مانند کمر، ران، شکم، پهلو و… با استفاده از روش ساکشن خارج می‌کنند. سپس این سلول‌های چربی را به سینه‌های شما تزریق می‌کنند. در نتیجه سینه‌های شما بزرگتر و خوش‌فرم‌تر می‌شود و نواحی که چربی از آنها خارج شده است، کوچکتر می‌شوند

هزینه تزریق چربی به سینه
بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

What is fat transfer breast augmentation?

A fat transfer breast augmentation uses fat from your body to enlarge your breasts. Surgeons suction fat cells from several areas of your body. They then inject the fat cells into your breasts. Your breasts get bigger while the areas of your body that lost fat cells get smaller.

روش افزایش اندازه سینه با انتقال چربی چیست؟

در افزایش اندازه سینه با انتقال چربی، از چربی بدن شما برای بزرگ‌نمایی سینه‌هایتان استفاده می‌شود. جراحان سلول‌های چربی را از چند نقطه از بدن شما برمی‌دارند و سپس این سلول‌های چربی را به سینه‌های شما تزریق می‌کنند. سینه‌های شما بزرگ‌تر می‌شوند در حالی که نواحی دیگر بدن که سلول‌های چربی آنها کمتر شده، کوچک‌تر می‌شوند.

منبع:

my.clevelandclinic.org

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی
برداشت چربی از پهلو با لیپوساکشن

چه کسانی نباید جراحی تزریق چربی انجام دهند؟

افرادی که چربی بدن کمی دارند ممکن است گزینه‌های مناسبی برای انتقال چربی نباشند. پزشک شما باید بتواند سلول‌های چربی بیشتری نسبت به مقداری که استفاده خواهد شد، از بدن بردارد زیرا برخی از سلول‌ها در طول فرآیند ممکن است از بین بروند. افرادی که چربی بدن کمی دارند ممکن است به جای انتقال چربی، به ایمپلنت‌های سینه یا همان پروتز سینه نیاز داشته باشند.

افرادی که چاق هستند، تغییرات وزنی شدید دارند یا سیگار می‌کشند نیز گزینه‌های مناسبی برای انجام این جراحی نیستند. به طور ایده‌آل، شما باید در وضعیت سلامت خوبی و مناسبی باشید، سیگار نکشید و بتوانید وزنی که برای شما سالم است را حفظ کنید تا بتوانید این جراحی زیبایی را انجام دهید.

تزریق چربی به سینه را باید پیش چه کسی انجام داد؟

جراحان زیبایی که سالها در این زمینه تخصص و مهارت دارند، تزریق چربی به سینه را انجام می‌دهند. این جراحان پلاستیک، پزشکانی هستند که در انجام روش‌های زیبایی که ظاهر فرد را بهبود می‌بخشند، تخصص کافی دارند. اگر پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید، مهارت لازم برای انجام این کار را نداشته باشد ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای شما رخ دهد زیرا ناحیه سینه یک بخش خیلی حساس و نزدیک به قلب است.

برای دریافت مشاوره رایگان و نوبت از یک پزشک متخصص در زمینه تزریق چربی به سینه، با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

افزايش سايز سينه با تزريق چربي
فرآیند تزریق چربی به بافت سینه چگونه است؟

در فرآیند تزریق چربی به سینه چه اتفاقی می‌افتد؟

بزرگ کردن سینه با روش انتقال چربی، یک عمل سرپایی است و شما بدون نیاز به بستری همان روز به خانه باز می‌گردید. در طول فرآیند جراحی پزشک برای کمک به خوابیدن در طول جراحی، از بیهوشی عمومی استفاده می‌کنید و بعد از آن با استفاده از روش لیپوساکشن، رسوبات چربی را از چندین ناحیه بدن شما که قبل توسط پزشک مشخص شده است، برداشت می‌کند.

پزشک، سلول‌های چربی برداشته شده را از طریق دستگاه سانتریفیوژ عبور می‌دهد تا هرگونه ناخالصی را از بین ببرد. با استفاده از سرنگ‌های ویژه، سلول‌های چربی تصفیه شده را به لایه‌های مختلف بافت داخل سینه‌های شما تزریق می‌کند و باعث ایجاد ظاهری بهتر و پرتر می‌شود.

تزریق چربی به سینه چقدر ماندگاری دارد؟

بزرگ کردن سینه با روش انتقال چربی، یک روش دائمی است. ممکن است تا شش ماه زمان ببرد که نتایج نهایی قابل مشاهده شوند. در این مدت، سلول‌های چربی در مکان جدید خود قرار می‌گیرند و برای همیشه در آنجا باقی می‌مانند.

به دلیل اینکه برخی از سلول‌ها پس از تزریق از بین می‌روند، همانطور که گفیتم، پزشکان بیشتر از مقدار لازم سلول‌های چربی را در طول انتقال تزریق می‌کنند. اغلب افرادی که روش تزریق چربی به سینه را تجربه کرده‌اند، از نتایج آن راضی هستند.

تزریق چربی به سینه
میزان ماندگاری تزریق کردن چربی به سینه

تزریق چربی به سینه چه عوارض و معایبی دارد؟

مانند هر جراحی دیگری، تزریق چربی به سینه نیز داری یک‌سری معایب است که این معایب عبارتنداز:

 1. کبودی
 2. خونریزی
 3. تورم
 4. قرمزی

تزریق چربی به سینه چه مزایایی دارد؟

مزیت‌های که روش تزریق چربی به سینه دارد باعث محبوبیت آن در بین افراد مختلف و همچنین باعث رشد درصد انجام آن شده است. مزایا تزریق چربی به سینه عبارتند از:

 1. بزرگ‌کردن سینه می‌تواند اندازه و شکل سینه را بهبود دهد و عدم تقارن بین دو سینه را درمان کند.
 2. تزریق چربی روشی طبیعی‌تر است. در این روش به جای استفاده از سالین یا سیلیکون، چربی را از بدن خودتان می‌گیرند. این اقدام از رد شدن جراحی انجام شده جلوگیری می‌کند و زخم کمتر به جا می‌گذارد.
 3. تزریق چربی نتیجه‌ای دائمی‌تر دارد. در حالی که سایر ایمپلنت‌ها ممکن است در طول زمان نیاز به جایگزینی و تمدید داشته باشند.
 4. انتقال چربی به سینه شکل‌دهی بهتر دارد. در مقایسه با ایمپلنت‌ها که گزینه‌های محدودی را ارائه می‌دهند، پیوند چربی ساختاری به جراح اجازه می‌دهد تا یک نگاه سفارشی برای شما ایجاد کند.
هزینه تزریق چربی به سینه
بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

در چه زمانی باید مجدد به پزشک مراجعه کرد؟

ممکن است بعد از انجام جراحی اتفاقی برای شما رخ دهد که نیاز باشد به پزشک گزارش دهید و پزشک از وضعیت شما بعد از جراحی مطلع باشد. موقعیت‌هایی که شما باید در آن با پزشک جراح خود تماس بگیرید عبارتند از:

 1. درد شدیدی داشته باشید
 2. احساس تهوع و استفراغ داشته باشید
 3. علائم عفونت مانند ترشح زرد یا تب داشته باشید
 4. خونریزی، تورم یا کبودی بیش از حد داشته باشید

در صورت بروز این مشکلات، شما می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

آیا تزریق چربی به سینه بر خطر ابتلا به سرطان سینه یا عمل‌کرد ماموگرافی تأثیر می‌گذارد؟

در جواب به این سوال باید گفت: انتقال چربی برای بزرگ‌کردن سینه خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی‌دهد. همچنین، برای اکثر افراد، ماموگرافی پس از این روش همچنان به خوبی عمل می‌کند، پس جای نگرانی نیست.

سینه‌ها شامل بافت چربی و خود بافت سینه هستند. بافت چربی در ماموگرافی به صورت تیره ظاهر می‌شود و تومورها در مقابل این بافت تیره، به صورت سفید قابل مشاهده هستند. حتی در صورتی که این روش انتقال چربی باعث افزودن بیشتر چربی به سینه‌ها شود، تومورها همچنان به راحتی قابل تشخیص هستند.

اما انتقال چربی برای بزرگ‌کردن سینه ممکن است باعث ایجاد میکروکلسیفیکاسیون شود که این رسوبات کلسیمی به صورت نقاط سفید کوچک در ماموگرافی ظاهر می‌شوند.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی
هزینه افزايش سايز سينه با تزريق چربي

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است؟

قیمت و هزینه تزریق چربی به سینه در بهار سال 1403 از جراحی تا جراحی دیگر و همچنین از کلینیکی تا کلینک دیگر متفاوت است و تعیین یک قیمت مشخص برای انجام آن، سخت است. حتی امکان دارد علاوه‌بر این موارد، هزینه این جراحی برای یک پزشک جراح از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت و گوناگون باشد؛ چرا؟

علت اینکه نمی‌توان قیمت واحد و مشخصی را برای این تزریق مشخص کرد این است که انجام این تزریق به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 1. حجم چربی تزریق شده
 2. هزینه بیهوشی و اتاق عمل
 3. میزان هزینه دستمزد پزشک
 4. هزینه کلینیک و یا بیمارستان
 5. میزان چربی مورد نیاز برای جراحی
 6. هزینه آزمایش های قبل از عمل جراحی

برای اطلاع از قیمت تزریق چربی به باسن در سال 1403 به صورت اختصاصی و با درنظر گرفتن شرایط خاص خود، می‌توانید از مشاوره رایگان دکتر رسول هاشمی استفاده کنید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

افزايش سايز سينه با تزريق چربي
افزايش سايز سينه با تزريق چربي

کلام پایانی

تزریق چربی به سینه روشی برای افزایش حجم سینه‌ها یا اصلاح عدم تقارن آنها با استفاده از چربی‌های بدن خود فرد است. در این تکنیک زیبایی، چربی از ناحیه‌ای مانند شکم، ران یا پهلو با روش لیپوساکشن برداشته شده و سپس به سینه‌ها تزریق می‌شود. استفاده از چربی‌های خود بدن برای افزایش حجم سینه بسیار کم‌خطر از روش پروتز است زیرا این چربی از خود بدن گرفته می‌شود و ضرری ندارد.

 بزرگ و خوش‌فرم کردن سینه به روش تزریق چربی، روشی دائمی است و نیاز به ترمیم ندارد. تزریق چربی به سینه نیز مانند هر جراحی زیبایی دارای یک‌سری عوارض است که اگر این جراحی به دستان پزشکی خبره و ماهر سپرده شود، درصد و میزان رخ دادن این عوارض به صورت چشمگیری کاهش میابد. اگر شما هم به دنبال یک پزشک متخصص و ماهر برای انجام این کار می‌گردید، می‌توانید با دکتر رسول هاشمی تماس بگیرید. دکتر هاشمی یکی از معتبرترین وبهترین پزشکان در این حوزه است. برای درسافت نوبت و مشاوره رایگان از ایشان با شماره زیر تماس بگیرید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. مهمترین اقدام قبل از تزریق چربی به سینه چیست؟

یکی از اقدامات مهم قبل از تزریق چربی به بافت سینه، انجام آزمایش نوشته شده توسط پزشک به صورت کامل است.

2. آیا ممکن است این روش باعث سرطان سینه شود؟

خیر! این روش خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی‌دهد و همچنین، برای اکثر افراد، ماموگرافی پس از این روش همچنان به خوبی عمل می‌کند.

3. آیا تزریق چربی به سینه نیازمند به ترمیم است؟

خیر، این روشی هیچ گونه نیاز به ترمیم و انجام مجدد ندارد زیرا این تکنیک، دائمی است و ماندگاری آن محدود نیست.

مطالعه بیشتر

Fat Grafting

Fat Transfer Breast Augmentation

Breast Augmentation With Autologous Fat Injection

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *