تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

آیا به دنبال روشی برای پیدا کردن اندام اید

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

ه‌آل‌تان هستید؟ لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی دو روش محبوب برای رهایی از چربی‌های اضافه و رسیدن به تناسب اندام هستند. اما کدام یک بهتر است و تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چیست؟ کدام یک از این دو روش برای شما مناسب است؟ آیا شما کاندیدای این دو جراحی هستید؟

برای رسیدن به جواب تمامی این سوالات فقط کافیست این صفحه‌ را تا انتها ادامه دهید و مطالب آن را با دقت بخوانید زیرا ما در این مقاله به صورت کامل به توضیح تفاوت بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی پرداخته‌ایم.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چیست؟

برای اینکه بهتر و درست‌تر تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی را درک کنیم باید ابتدا تعریف هر کدام از این جراحی‌ها را بدانیم. ما در این بخش قصد داریم تا مفهوم این دو عمل زیبایی شکم را برای شما توضیح دهیم.

1. لیپوماتیک (لیپوساکشن) چیست؟

در روش لیپوماتیک یا همان لیپوساکشن، چربی‌های سفت و سختی که با هر گونه رژیم غذایی و برنامه ورزشی از بین نرفته و کم نشده است را ساکشن می‌کنند. در این روش نواحی رایجی که شامل شکم، باسن، ران، بازو و غبغب می‌شود را ساکشن می‌کنند.

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

2. ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

تامی تاک یا همان ابدومنیوپلاستی یک جراحی برای برداشتن پوست و چربی اضافه ناحیه شکم و سفت کردن ماهیچه‌های زیرین است. مخاطبان هدف این نوع جراحی زیبایی شکم، افرادی هستند که کاهش وزن چشمگیر و قابل توجهی را تجربه کرده‌اند و یا بانوانی که بعد از زایمان و تولد فرزند دچار شل شدن پوست و افتادگی شکم شده‌اند.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در میزان عوارض

یکی از تفاوت‌های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در میزان عوارض و خطرات است. جراحی ابدومینوپلاستی به نسبت جراحی لیپوماتیک مقداری تهاجمی‌تر است ولی اگر جراح خوب و متخصصی را برای این ‌کار انتخاب کرده باشید، عمل ابدومنیوپلاستی عوارض و خطرات کمی به همراه خواهد داشت.

ولی به‌طور کلی، عوارضی مانند ورم، کبودی، درد و  … در هر دو این جراحی‌ها وجود دارد و موقتی است که با رعایت کردن اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی و انتخاب یک پزشک متخصص می‌توان تمام این عوارض را کاهش داد و دوران نقاهت بهتری را تجربه کرد.

برای دریافت نوبت از یک پزشک حرفه‌ای و متخصص در زمینه جراحی‌های زیبایی شکم، کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک
ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در محل جراحی

در دو روش لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی منطقه هدف جراحی متفاوت است و شما با توجه به ناحیه‌ای که قصد دارید بر روی آن جراحی صورت بگیرید می‌توانید روش مناسب خودتان را، البته با نظر پزشک انتخاب کنید.

در روش ابدومینوپلاستی بیشتر تمرکز و اولین ناحیه هدف، شکم است. در این روش همانطور که در بخش‌های بالا نیز گفته شد، پوست و چربی اضافی شکم برداشتن و عضلات این ناحیه سفت می‌شود. ولی در جراحی لیپوماتیک نواحی دیگر به ‌جز شکم مانند ران، باسن، بازو و … را نیز می‌توان ساکشن کرد. روش لیپوساکشن برای رفع شلی، افتادگی و سفت شدن عضلات در نظر گرفته نشده است. هدف این نوع جراحی از بین بردن رسوبات چربی موضعی و تغییر شکل نواحی خاص بدن است.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در کاندیدای مناسب

در این قسمت برای درک بهتر اینکه چه کسانی با چه ویژگی‌هایی برای کدام نوع جراحی مناسب هستند، چهار نوع مثال برای شما می‌زنیم.

  1. تصور کنید شما دچار چاقی هستید و این چاقی نه تنها در ناحیه شکم بلکه در ناحیه پهلو، ران، بازو و … نیز وجود دارد، اما با وجود چاقی پوست شکم شما افتاده و شل نشده است بلکه سفت و کشیده است. خب در این موقعیت، بهترین عمل برای شما لیپوماتیک یا همان لیپوساکشن است.
  2. در این مورد فرض کنید شما فقط یک چاقی موضعی و در ناحیه شکم دارید. منظور از چاقی موضعی شکم این است که شکم شما برآمده، افتاده و شل است ولی بقیه نواحی بدنتان سایز مناسبی دارد. در این موقعیت و با این ویژگی‌های گفته شده بهترین روش برای شما ابدومینوپلاستی است زیرا فقط چاقی در ناحیه شکم وجود دارد.
ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک
تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
  1. در موقعیت دیگر، شما علاوه‌بر چاقی موضعی در شکم و نواحی دیگر، دچار افتادگی و شل شدن پوست شکم نیز شده‌اید. در این چنین شرایطی بهترین روش برای شما ابدومنیوپلاستی برای ناحیه شکم و سفت کردن پوست آن همراه با روش لیپوماتیک برای سایر نواحی بدن است.
  2. شرایط بعدی این است که شما وزن زیادی را از دست داده‌اید و یا در اثر زایمان و تولد فرزند پوست شکم شما دچار افتادگی و ترک شده است. در این حالت شما فقط به روش ابدومینوپلاستی نیاز دارید.
تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک

برای اینکه بدانید کاندیدای مناسب کدام نوع جراحی هستید، می‌توانید از مشاوره رایگان تیم حرفه‌ای ما استفاده کنید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چربی قابل استفاده

چربی قابل استفاده، مورد بعدی تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی است. در روش لیپوماتیک (لیپوساکشن) چربی تخلیه شده از بدن را مجدد می‌توان برای نواحی دیگر بدن مانند صورت یا باسن نیز استفاده کرد. ولی در روش ابدومینوپلاستی این قابلیت امکان‌پذیر نیست و نمی‌توان چربی تخلیه شده را مجدد استفاده کرد.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در روش انجام عمل

در نحوه انجام نیز این دو تکنیک با یکدیگر متفاوت هستند. در ابدومنیوپلاستی، یک برش افقی در قسمت تحتانی شکم ایجاد می‌شود که اغلب از مفصل ران تا لگن کشیده می‌شود و برخی اوقات، ممکن است از برش دوم استفاده شود که این برش دوم دراطراف ناف ایجاد می‌شود. بعد از اعمال برش‌ها، پوست و چربی بلند می‌شود و قبل از برداشتن پوست اضافی و بسته شدن برش ایجاد شده، عضلات شکم سفت و محکم می‌شوند.

ولی در روش لیپوماتیک، سوراخ‌های کوچکی بر روی ناحیه هدف ایجاد می‌شود و با استفاده از لوله نازکی به نام کانولا، چربی‌های اضافی ساکشن می‌شوند. تکنیک لیپوماتیک امکان دارد بسته به نظر پزشک متفاوت باشد، از جمله لیپوساکشن سنتی، به کمک اولتراسوند یا UAL و لیزی یا LAL که هر کدام نتایج و ویژگی‌های خاصی دارد.

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در هزینه و قیمت

مبنا قرار دادن مناطق و نواحی هدف هر جراحی برای برآورد هزینه، کار درستی نیست زیرا هزینه این دو عمل با این معیار سنجیده نمی‌شود، پس اگر فکر می‌کنید که جراحی لیپوماتیک به علت داشتن نواحی هدف بیشتر، گران‌تر است، سخت در اشتباه هستید، زیرا این دو عمل روش کار متفاوتی دارند.

اگر بخواهیم به طور حدودی و تقریبی بیان کنیم، می‌توان گفت، هزینه لیپوساکشن کل نواحی قابل جراحی با هزینه جراحی ابدومینوپلاستی تقریبا یکسان و مساوی است. اما قیمت هر کدام از این روش‌ها به تنهایی به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

اگر می‌خواهید قیمت دقیق جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک را منحصرا نسبت به خودتان و شرایطی که دارید، بدانید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

ابدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک
فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در زمان بهبودی

به طور خیلی خلاصه در این رابطه می‌توان گفت، زمان بهبودی در لیپوماتیک کوتاه‌تر از ابدومینوپلاستی است. در ابدومینوپلاستی اشخاص دوران نقاهت تقریبا 2 تا 4 هفته‌ای برای استراحت نیاز دارند و بعد از آن مدت می‌توانند به کار‌ها و فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

در لیپوماتیک دوران نقاهت کوتاه‌تر است و در عرض چند روز بیمار می‌تواند به کارها و فعالیت‌های روزمره سبک رسیدگی کند و در عرض یک هفته بعد از جراحی می‌تواند سرکار برود.

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک
ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در میزان ایجاد زخم

هر دو روش لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی جای زخم و اسکار دارند ولی میزان آن‌ها متفاوت است. در روش لیپوماتیک برش‌های کوچک تری زده می‌شود که در چین‌های طبیعی یا نواحی پنهان بدن قرار می‌گیرد و در نتیجه خیلی مشخص و قابل مشاهده نیستند.

ولی در روش ابدومینوپلاستی به علت اینکه برش‌های افقی زده می‌شود، جای‌های زخم و اسکار قابل توجه‌تر است.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
فرق لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

کلام پایانی

در این مقاله ما سعی کردیم به صورت خیلی ساده تمام تفاوت‌های بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را بیان کنیم تا شما با این دو روش بهتر و بیشتر آشنا شوید. یکی از تفاوت‌های مهمی که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم تفاوت در عوارض این دو روش بود. هر دوی این روش‌ها عوارض خاص خودشان و یک‌سری عوارض عمومی که هر جراحی دارد را در بر می‌گیرند مانند تورم، التهاب، کبودی و در برخی اوقات عفونت.

 ولی در صورتی که شما این جراحی‌ها را یعنی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را به دستان یک پزشک خبره و متخصص مانند دکتر رسول هاشمی که سال‌ها در حال انجام آن‌ها است بسپارید، درصد بروز این عوارض به شدت کاهش میابد.

دکتر رسول هاشمی یکی از متخصصان بسیار با تجربه در زمینه انجام جراحی‌های ابدومینوپلاستی هستند که شما ‌می‌توانید برای انجام جراحی ایشان را انتخاب کنید و با خیالی آسوده این جراحی‌ها را انجام دهید. برای دریافت نوبت و یا مشاوره رایگان از دکتر رسول هاشمی، شما می‌توانید با شماره زیر تماس حاص نمایید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. مناطق هدف تکنیک ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چه فرقی با هم دارند؟

در روش ابدومینوپلاستی تمرکز فقط بر روی ناحیه شکم است در صورتی که روش لیپوساکشن را برای نواحی دیگر بدن مانند بازو، باسن، ران و … نیز می‌توان استفاده کرد.

2. کاندیدای روش لیپوماتیک با روش ابدومینوپلاستی چه تفاوتی دارد؟

به طور خلاصه، کاندیدای روش ابدومینوپلاستی اغلب کسانی هستند که فقط چاقی و یا افتادگی در ناحیه شکم دارند ولی کاندیدای روش لیپوماتیک افرادی هستند که چاقی در سایر نواحی بدن دارند و لی عضلات ناحیه شکمشان شل و افتاده نیست.

3. هزینه دو روش تامی تاک و لیپوساکشن چقدر است؟

نمی‌توان گفت یک روش بیشتر و یا یک روش کمتر است زیرا هزینه این نوع جراحی‌ها به موارد گوناگونی مانند شرایط بیمار، میزان چربی، ناحیه هدف و … بستگی دارد.

مطالعه بیشتر

What is the difference between liposuction and a tummy tuck?

Tummy Tuck vs. Lipo: Which Is Right for You?

LIPOSUCTION VS LIPOMATIC: WHICH ONE IS BEST FOR YOU?

Liposuction VS Tummy Tuck: What’s the Difference?

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *