اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

زمان مطالعه: 8 دقیقه

برای اینکه اندام ایده‌آل‌تان را بدست بیاورید فقط کافیست به یک سفر کوتاه مدت بروید؛ بعد از اینکه برگشت خودتان متوجه این تغییر بزرگ خواهید شد. برای این سفر نیز مانند هر سفری دیگر نیاز است که یک‌سری اقدامات را از قبل انجام دهید. اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی یکی از مهمترین بخش‌های این سفر یعنی جراحی ابدومینوپلاستی به حساب می‌آید، برای اینکه به صورت کامل با این اقدامات آشنا شوید ما این مقاله را برای شما نوشته‌ایم و فقط کافیست تا این مقاله را تا آخر بخوانید.

اگر اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی را به صورت کلی می‌دانید و می‌خواهید اقدامات قبل از عمل مخصوص به خودتان را داشته باشید مانند رژیم غذایی و … می‌توانید از مشاوره رایگان تیم حرفه‌ای دکتر هاشمی استفاده کنید.

برای استفاده از این مشاوره فقط کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی
اهمیت اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

چرا اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی اهمیت دارد؟

فرض کنید شما قرار است امروز به دیدار شخصی مهم بروید، قبل از اینکه پیش او بروید چه کارهایی را انجام می‌دهید؟ قطعا شما هم مانند هر فرد دیگری یک‌سری اقدامات را که منحصر به خودتان است انجام می‌دهید تا در روزی که قرار است به دیدار مهم‌تان بروید کاملا حاضر و آماده باشید. اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی نیز دقیقا همینطور است؛ شما قرار است یک تغییر خیلی اساسی و مهمی را در بدن‌تان ایجاد کنید، آیا این موضوع آمادگی نمی‌خواهد؟

به همان میزان که انجام عمل مهم است، آمادگی قبل از آن نیز مهم و ضروری به حساب می‌آید زیرا اگر شما به صورت درست و اصولی برای این تغییر آماده نشده باشید ممکن است در روز انجام عمل، در روند جراحی مشکلی ایجاد شود.

نکات قبل از عمل ابدومینوپلاستی
مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی

مهمترین اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی چیست؟

اگر می‌خواهید عملی با نتیجه خوب را پشت سر بگذارید، مهم است که چقدر به مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی توجه کرده‌اید. چنانچه تمام اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی را به صورت کامل و درست انجام داده باشید نیازی به نگرانی نیست ولی اگر نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را به خوبی و با دقت انجام ندهید، امکان دارد، در فرآیند انجام عمل خللی به وجود آید. مهمترین نکات و اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

1. رسیدن به وزن مناسب جراحی

برای اینکه پزشک جراح بتواند این جراحی را انجام دهد نیاز است که بیمار به یک وزن ایده‌آل که پزشک آن را تعیین می‌کند و در اشخاص متفاوت است، برسد. پس حتما قبل از روز عمل به وزنی که پزشک به شما گفته است برسید تا در روز عمل مشکلی بابت نرسیدن به وزن مناسب جراحی پیش نیاید. دقت کنید که چندین هفته قبل از عمل نباید کاهش وزن صورت بگیرد پس اگر قرار است رژیمی گرفته شود چندین هفته قبل از انجام عمل، نباشد.

2. ترک سیگار و دخانیات

حتما شما هم می‌دانید که سیگار و دخانیات چقدر برای بدن مضر است و بر روی سلامتی تاثیر منفی می‌گذارد. به علت اینکه استعمال دخانیات و سیگار بر روی جراحی ابدومینوپلاستی تاثیر منفی مانند کاهش خون‌رسانی به بدن و … نگذارد، پزشک به شما توصیه می‌کند تا 2 تا 3 هفته قبل از عمل دخانیات را ترک کنید و اصلا مصرف نکنید. علت این توصیه این است که استعمال دخانیات باعث می‌شود تا خون‌رسانی به بدن کمتر حالت طبیعی بدن شود و دوران نقاهت شما طولانی‌تر و بیشتر شود.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی
یکی از نکات قبل از عمل ترک سیگار است.

3. ترک مصرف مشروبات الکلی

ترک کردن و پرهیز از مشروبات الکلی نیز جزء اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی است و اهمیت زیادی دارد زیرا مصرف الکل قبل از عمل باعث می‌شود تا خون رقیق‌تر از حالت عادی شود و ریسک خونریزی و طولانی شدن دوران نقاهت را بالا‌تر ببرد. برای اینکه در زمان انجام عمل خللی وارد نشود بهتر است 3 تا 4 هفته از مشروبات الکلی دور باشید.

4. قطع برخی داروها

برای داشتن عملی بهتر پزشک به شما توصیه می‌کند که از خوردن یک‌سری داروها بپرهیزید و از آن‌ها دوری کنید که اغلب این داروها مواردی همچون مسکن‌ها، آسپرین، ویتامین A و … است. مدت زمان دوری از این داروها حداقل 2 تا 3 هفته قبل از انجام عمل است. اگر شما فردی هستید که دچار بیماری خاص و زمینه‌ای است بهتر است حتما با پزشک مشورت کنید و به طور خودسرانه از خوردن برخی داروهای مهم‌تان دست نکشید.

برای مشورت با یک پزشک متخصص و حرفه‌ای در زمینه جراحی ابدومینوپلاستی می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

5. اصلاح کامل ناحیه شکم و بیکینی

یکی دیگر از اقداماتی که ممکن است یادتان برود، اصلاح و شیو کردن بدن است. اصلاح و شیو کردن بدن به تمیزی و جلوگیری از ایجاد آلودگی در ناحیه مورد نظر کمک می‌کند. به دلیل اینکه برش ایجاد شده در این جراحی کمی نزدیک به ناحیه تناسلی است بهتر است این ناحیه را نیز شیو کنید.

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی
نکات قبل از عمل ابدومنیوپلاستی

6. آزمایشات لازم قبل از ابدومینوپلاستی

انجام آزمایشات توصیه شده توسط پزشک مهمترین بخش اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی است. شما باید حتما قبل از انجام عمل، آزمایش خون بدهید و این آزمایش نیازی به ناشتا بودن ندارد. این آزمایش فقط برای بررسی وضعیت سلامتی هموگلوبین، الکترولیت، کراتین و میزان توانایی انعقاد خون در بدن است.

نکات قبل از عمل ابدومینوپلاستی
آزمایش خون قبل از جراحی

7. رعایت رژیم غذایی سالم

برای اینکه عمل بهتری را پشت سر بگذارید پزشک جراح به شما یک رژیم غذایی می‌دهد که شما حتما باید از آن تا مدت معین پیروی کنید و حتی تا مدتی بعد از جراحی نیز به رعایت کردن آن ادامه دهید، البته مدت رعایت رژیم بعد از جراحی با نظر پزشک تعیین می‌شود و نباید خودسرانه برای آن تصمیمی گرفته شود.

8. عدم مصرف غذا و مایعات

عمل ابدومینوپلاستی با استفاده از بی‌هوشی عمومی استفاده می‌شود. به همین دلیل است که حتما به مدت 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و چیزی مصرف نکنید. بهتر است سعی کنید قبل از این عمل هیچ‌گونه غذای سنگین، چرب و فست فودی استفاده نکنید. از یاد نبرید که حتما باید 2 ساعت قبل از عمل استفاده از هرگونه مایعات را قطع کنید.

یک هفته قبل از عمل باید چه اقداماتی را نباید انجام داد؟

در این عمل، سلامتی شما بسیار مهم و حائز اهمیت است، بنابراین باید بر سلامتی‌تان بیشتر از قبل توجه کنید و توجه خاصی بر روی نوع تغذیه و اوضاع جسمانی‌تان داشته باشید.

در طول فاصله زمانی انجام عمل و به خصوص یک هفته قبل از انجام عمل بهتر است دچار سرماخوردگی نشوید زیرا در این صورت، تاریخ انجام جراحی به زمان دیگر موکول می‌شود.

حواستان‌ به ثبات وزنی در یک هفته قبل از عمل ابدومینوپلاستی باشد زیرا برای انجام این عمل نیاز به وزن ثابت است.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی
رعایت رژیم غذایی قبل از ابدومینوپلاستی

یک روز قبل از جراحی ابدومینوپلاستی باید چه اقداماتی را انجام داد؟

علاوه‌بر تمام اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی که تا اینجا گفته شد، نکاتی نیز برای روز قبل از عمل وجود دارد که باید به آن‌ها نیز مانند سایر موارد توجه کنید. اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

  1. شب قبل از انجام جراحی حتما استحمام کنید و بدن‌تان را تمیز کنید.
  2. لباس‌های گشاد و راحت را از شب قبل برای روز عمل آماده کنید.
  3. از نوشیدن زیاد مایعات در شب قبل از جراحی خودداری کنید.
  4. از غذاهای پرفیبر و حاوی پروتئین استفاده کنید و از پرخوری دوری کنید.
  5. آزمایشات و تمام مدارک لازم که پزشک گفته است را کنار بگذارید تا یادتان نرود.
مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی
استحمام شب قبل از عمل

چگونه باید استرس شب قبل از جراحی ابدومینوپلاستی را کنترل کرد؟

حتی با دانستن نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی نیز ممکن است شما به هر دلیلی دچار استرس شوید و این استرس و اضطراب از استراحت و خوابیدن شما جلوگیری کند. برای اینکه استرس‌ پیش از عمل را کنترل کنید چندین راهکار وجود دارد که این راهکار‌ها عبارتند از:

  1. مطالعه مجدد نحوه انجام عمل
  2. پیاه‌روی به مدت کوتاه
  3. گوش دادن به موسیقی‌های آرام
  4. استحمام و دوش گرفتن
  5. مدیتیشن و یوگا
نکات قبل از عمل ابدومینوپلاستی
انجام مدیتیشن برای رهایی از استرس

شب قبل از عمل ابدومینوپلاستی چه غذاهایی را نباید خورد؟

درست است که رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی اهمیت بالایی دارد ولی این موضوع دلیلی بر رعایت نکردن رژیم غذایی قبل از عمل نیست. رژیم غذایی که قبل از این جراحی توصیه می‌شود شامل، استفاده از میوه وسبزیجات، پروتئین و غلات است.

سبزیجات و میوه باعث می‌شود تا بعد از اتمام عمل تورم و التهاب زیادی را تجربه نکنید، پروتئین و غلات نیز به ترمیم، ساخت مجدد بافت‌های آسیب دیده و تولید سلول‌های جدید کمک می‌کند. مواد غذایی که باید از آن‌ها قبل از انجام عمل دوری کنید شامل غذاهای شور، الکل، غذاهای شیرین و نوشابه‌ها هستند.

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی
مراقبت‌های قبل از عمل را جدی بگیرید

سخن آخر

در این مقاله ما سعی کردیم با در نظر گرفتن تجربیات سایر زیباجویان به سوالاتی که ممکن است برای شما عزیزان در رابطه با اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی رخ دهد توضیحاتی کامل بدهیم. حتما اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی را جدی بگیرید و به تک‌تک آن‌ها توجه لازم را داشته باشید زیرا این مراقبت‌ها و اقدامات به اندازه خود عمل مهم و تاثیرگذار هستند. اگر بعد از خواندن این مقاله نیز همچنان برای شما در رابطه با این موضوع سوالی باقی مانده است می‌توانید از مشاوره رایگان تیم حرفه‌ای دکتر هاشمی استفاده کنید و پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید.

برای استفاده از مشاوره رایگان دکتر رسول هاشمی فقط کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

1. آیا شیو کردن قبل از جراحی ابدو ضروری است؟

بهتر است که این کار را انجام دهید زیرا نبود موهای زائد در ناحیه شکم و تناسلی باعث می‌شود از بروز عفونت جلوگیری شود.

2. آیا نمی‌توان سیگار را کم کرد ولی آن را کنار نگذاشت؟

سیگار کشیدن باعث می‌شود تا خون‌رسانی به بدن کم شود و روند بهبودی دیرتر از حالت طبیعی خود پیش‌برود، به همین علت پزشکان توصیه می‌کنند تا از کشیدن سیگار دوری کنید.

3. آیا قبل از جراحی ابدو باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

پزشک جراح شما برای انجام این جراحی شاخص توده بدنی شما را بررسی می‌کنید و بعد از این مرحله به شما می‌گوید که تا چه حد نیاز است که وزن‌تان را کم کنید و یا تثبیت کنید. رژیم غذایی نیز به همین موضوع بستگی دارد برای برخی ممکن است خاص و سخت باشد برای برخی دیگر نیز ممکن است یک رژیم غذایی عادی باشد.

مطالعه بیشتر

How should I prepare for a tummy tuck?

Your guide to a tummy tuck – before, during and after

Pre-Op Abdominoplasty Tips: How to Get Ready for a Smooth Surgery

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *