بوکال فت غبغب

زمان مطالعه: 8 دقیقه

غبغب آورده‌اید و فرم کشیده صورتتان را از دست داده‌اید؟ و فکر می‌کنید برای از بین بردن چربی‌های زیر چانه هیچ راهکاری هنوز در علم پزشکی وجود ندارد؟ باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. یکی از عمل‌های پرطرفدار امروزی، جراحی بوکال فت غبغب است. جراحی بوکال فت غبغب به شما ظاهری زیباتر و صورت کشیده‌تر هدیه می‌دهد. تکنیک بوکال فت علاوه بر گونه بر روی غبغب نیز قابل اجرا است و مزایای زیادی برای افرادی که از دست این چربی‌های مزاحم خسته شده‌اند، دارد. اگر مشتاق هستید تا با این تکنیک جادویی آشنا شوید، پس تا آخر همراه ما باشید و جاییی نروید.

بوکال فت غبغب چیست؟

برخی از افراد به دلایل ژنتیکی، چاقی، سن، ساختار استخوان صورت و کم تحرکی ممکن است مقدار زیادی چربی در زیر چانه‌شان جمع شود. به لایه چربی جمع شده زیر چانه غبغب می‌گویند. ایجاد شدن غبغب باعث تغییراتی در صورت می‌شود، از جمله این تغییرات، شکل و فرم صورت است. برای اینکه این لایه چربی مزاحم زیبایی و فرم چهره شما نشود، جراحان پلاستیک از عمل بوکال فت غبغب استفاه می‌کنند.

مزایای بوکال فت غبغب

بوکال فت غبغب یکی از عمل‌هایی زیبایی است که مزیت‌های فراوانی برای شما به ارمغان می‌آورد. مزایای بوکال فت غبغب عبارتند از:

1. بهبود فرم و حالت چهره

با برداشتن لایه چربی زیر چانه فرم و حالت صورت شما بسیار تغییر خواهد کرد و زاویه فک شما بهتر خواهد شد.

2. ماندگاری دائمی

عمل زیبایی بوکال فت غبغب نیازی به تمدید ۳ ماه یکبار و یا ۶ ماه یکبار ندارد زیرا ماندگاری آن دائمی است.

نگران آینده و تجمع مجدد چربی در زیر چانه نباشید زیرا این عمل برگشت‌پذیر نیست و با مرور زمان از بین نمی رود.

3. دوره نقاهت کوتاه

جراحی بوکال فت غبغب نیازی به استراحت‌های طولانی مدت و بستری شدن در بیمارستان ندارد. شما بعد از انجام این جراحی به آسانی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خودتان ادامه دهید. البته به نکات و توصیه‌هایی که پزشک به شما می‌گوید حتما با دقت گوش کنید و آن را انجام دهید زیرا برخی از زیباجویان به دلیل شرایط خاصی که دارند نیاز است از بعضی فعالیت‌ها تا مدتی دوری کنند.

4. بیهوشی موضعی

در جراحی بوکال فت Double chin نیازی به بیهوشی کامل نیست زیرا در این جراحی برش‌های کوچک زده می‌شود.

تاثیر چشمگیر فرم صورت با بوکال فت ناحیه غبغب
تاثیر چشمگیر فرم صورت با بوکال فت ناحیه غبغب

معایب بوکال فت غبغب

مانند هر عمل دیگری در این جراحی نیز در کنار مزایا، عوارض و معایبی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

1. عفونت و یا ترشح غیر عادی

اگر با دقت توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از عمل که پزشک به شما گفته است را انجام ندهید، ممکن است با مواردی مثل عفونت و یا ترشح‌های غیرعادی از محل تخلیه چربی زیر چانه، روبه رو شوید.

2. تورم و قرمزی شدید

تا مدتی بعد از انجام بوکال فت تورم و قرمزی یک اتفاق کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. چنانچه مشاهده کردید این قرمزی و تورم هر روز بیشتر و شدید‌تر می‌شود حتما با پزشک خود در جریان بگذارید.

3. بی‌حسی موضعی صورت

این مورد خیلی شایع نیست و نیازی به نگرانی ندارد زیرا اگر شما انجام این عمل را به دست یک جراح باتجربه و ماهر بسپارید به هیچ وجه این اتفاق برای شما رخ نمی‌دهد.

بوکال فت غبغب
مزایا و معایب بوکال فت ناحیه غبغب

جدول مزایا و معایب

مزایا معایب
دوره نقاهت کوتاه عفونت و یا ترشح غیر عادی
بیهوشی موضعی تورم و قرمزی شدید
ماندگاری دائمی بی‌حسی موضعی صورت
بهبود فرم و حالت چهره

فرآیند بوکال فت غبغب

بوکال فت غبغب یکی دیگر از عمل‌های دنیای زیبایی است که نیاز به دقت بالا و مهارت پزشک دارد. فرآیند و نحوه انجام این جراحی شامل مراحل زیر می‌شود.

1. دیدار با پزشک

زمان اولیه برای دیدار با پزشک است. پزشک با شما در رابطه با نحوه، مزایا، معایب، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل صحبت می‌کند و به شما در رابطه با اینکه آیا شما مناسب این عمل هستید یا نه مشورت می‌دهد.

2. بیهوشی قبل از عمل

چند دقیقه قبل از انجام عمل، پزشک با درنظر گرفتن شرایط شما از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده می‌کند. در این عمل بیشتر از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود.

3. ایجاد برش

در این مرحله پزشک برشی کوچک در ناحیه زیر چانه، دقیقا منطقی‌ای که لایه چربی در آن تجمع کرده، ایجاد می‌کند تا به بافت چربی دسترسی داشته باشد.

4. مرحله آخر

بعد از تخلیه چربی غبغب و فرم دهی مناسب، پزشک کار خود را به اتمام می‌رساند و به سراغ پانسمان کردن محل برش‌ها می‌رود.

بوکال فت غبغب
بوکال فت یک راه آسان برای نجات از چربی

مدت زمان جراحی بوکال فت غبغب

مدت زمان انجام جراحی بوکال فت غبغب به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موارد پیچیدگی عمل، تکنیک مورد استفاده، تجربه و مهارت جراح و شرایط بیمار، است. به طور کلی اگر بخواهیم مدت زمانی این عمل را تخمین بزنیم می‌توانیم بگوییم ۱ تا ۲ ساعت ممکن است طول بکشد.

مراقبت‌های قبل از بوکال فت غبغب

قبل از انجام هر تغییری در بدن لازم است بدن را آماده کنیم. آمادگی و مراقبت‌های قبل از عمل بوکال فت غبغب عبارتند از:

1. انجام آزمایشات

آزمایشاتی که پزشک برای شما در جلسه اول تجویز کرده است را حتما انجام دهید. انجام این آزمایشات به دلیل این است که پزشک از سلامت و یا شرایط خاص شما آگاهی پیدا کند.

2. قطع مصرف قرص‌ها

بهتر است در رابطه با داروهایی که در حال مصرف‌ آن‌ها هستید با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است پزشک مصرف آن داروها ا تا یک هفته قبل از عمل ممنوع کند حتی داروهای ممکل و تقویتی.

3. عدم استعمال دخانیات و الکل

از هر گونه دخانیات اعم از سیگار، پاد و ویپ و همچنین مصرف الکل تا حداقل یک هفته قبل از عمل دوری کنید زیرا استفاده از این مواد در بدن شما تاثیر منفی می‌گذارد و ممکن است در حین عمل خطراتی به وجود بی‌آورد.

4. سوابق پزشکی

در رابطه با سوابق پزشکی خود با جراح صحبت کنید. هرگونه عمل، بیماری، حساسیت و یا آلرژی را به پزشک‌تان بگویید تا از آن اطلاع داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از بوکال فت غبغب

یکی از مهم‌ترین موارد بعد از انجام هرگونه عمل مراقبت‌های بعد از آن است. مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی بوکال فت غبغب عبارتند از:

  1. استفاده از غذاهای نرم و آبکی برای جلوگیری از درد شدید
  2. مصرف آب کافی و سبزیجات برای جلوگیری از یبوست
  3. استفاده از کمپرس سرد برای جلوگیری از تورم و کبودی
  4. محافظت و مراقبت از محل جراحی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی
بوکال فت غبغب
قبل و بعد از عمل بوکال فت ناحیه غبغب

میزان ماندگاری بوکال فت غبغب

میزان ماندگاری عمل بوکال فت غبغب در هر فرد ممکن است متفاوت باشد و در طول زمان دچار تغییر شود. ولی در بسیاری از موارد ( تجربیات زیباجویان) این عمل ماندگاری دائم داشته و تغییرات ایجاد شده در زیر چانه برای طولانی مدت باقی می‌ماند.

عوامل موثر در ماندگاری طولانی مدت و یا کوتاه مدت بوکال فت غبغب شامل ژنتیک، تغییرات وزنی، تحرک و فعالیت بدنی، سن و عادت غذایی، می‌شود. باید این نکته را در نظر داشت، بوکال فت غبغب نمی‌تواند از فرآیند طبیعی پیر شدن و بالا رفتن سن جلوگیری کند.

کاندیدای جراحی بوکال فت غبغب

به طور کلی افرادی که به خاطر دلایلی مانند ژنیتیک، اضافه وزن ناگهانی و افزایش سن، زیر چانه‌شان لایه‌ چربی تجمع کرده است و از ظاهر خود ناراضی هستند می‌توانند این عمل را انجام دهند. البته باید گفت تمام افرادی که عوامل بالا را دارند ممکن است مناسب برای انجام این عمل نیستند. افرادی که دارای ویژگی‌های زیر باشند کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی نیستند.

  1. افرادی که از دخانیات و نوشیدنی‌‌های الکلی استفاده میکنند.
  2. افرادی که مشکلات و یا بیماری زمینه‌ای خاص دارند.
  3. کسانی که سن‌شان بالا‌تر از ۶۰- ۷۰ سال باشد.

تفاوت دو تکنیک لیپوفیس و بوکال فت

تفاوت جراحی لیپوفیس با بوکال فت غبغب

جراحی لیپوفیس، مجموعه‌ای از روش‌های جراحی است که هدف آن کاهش چربی و اصلاح فرم و شکل صورت است. در این جراحی از تکنیک لیپوساکشن استفاده می‌کنند و چربی‌های اضافی مناطق مختلف صورت از جمله غبغب را خارج می‌کنند. در لیپوفیس یک‌سری برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود و توسط یک لوله چربی‌های آن قسمت خارج می‌شود. تنها تفاوت این دو روش یعنی لیپوفیس و بوکال در گذاشتن لوله استت. در بوکال فت نیازی به استفاده از لوله نیست.

بهترین جراح زیبایی بوکال فت غبغب

انتخاب جراح مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت عمل بوکال فت غبغب است. قبل از انتخاب کردن جراح، حتماً در رابطه با سابقه و تجربه او تحقیق و بررسی کنید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید. هرچند انتخاب کردن یک پزشک از بین تعداد زیادی جراح متخصص و باتجربه کار چندان آسانی نیست، ولی شما می‌توانید در طی یک مدت زمان چند پزشک را از طریق برنامه اینستاگرام دنبال کنید و پست‌های آن‌ها را ببینید تا مطمئن شوید کدام جراح برای شرایط شما مناسب‌تر است.

یکی از بهترین جراحانی که شما می‌توانید دنبال کنید و بازخورد زیباجویان را ببینید دکتر رسول هاشمی است. دکتر رسول هاشمی در زمینه جراحی‌های جنرال و زیبایی تخصص دارند و شما با مراجعه به پیجشان می‌توانید نمونه کارهای این جراح باتجربه را کامل ببینید.

آدرس پیج: drhashemi_surgeon

بوکال فت غبغب
هزینه بوکال فت چقدر است؟

هزینه عمل زیبایی بوکال فت غبغب

هزینه عمل‌هایی زیبایی مانند بوکال فت به موارد مختلفی بستگی و به همین دلیل اگر بخواهیم یک رقم خاص و قطعی به شما اعلام کنیم، سخت است. به طور کلی هزینه انجام عمل بوکال فت غبغب به موارد زیر بستگی دارد.

1. مهارت و تجربه جراح

یکی از موارد مهم که تاثیر زیادی در هزینه شما دارد، دستمزد جراح است. هر چقدر که تخصص، شهرت و تجربه جراح بالا باشد، دستمزد او نیز بیشتر می‌شود.

2. مکان و موقعیت جراحی

مکان و موقعیت جایی که قرار است جراحی را انجام دهید در زمینه پرداخت هزینه حائزه اهمیت است. کلینیک‌ها و بیمارستان دولتی و خصوصی در مبلغ پرداختی تفاوت دارند.

3. شرایط زیباجو

از عوامل دیگر که در هزینه پرداختی تاثیر گذار است، شرایط و میزان چربی زیر چانه زیباجو است. در برخی اوقات مراجعین شرایط خاص دارند و یا میزان چربی در غبغب آن‌ها زیاد است، در این موقعیت‌ها پزشک زمان بیشتری را برای انجام عمل می‌گذارد.

کلام آخر

بوکال فت یکی از عمل‌های زیبایی است که علاوه بر گونه در ناحیه غبغب نیز قابل انجام است. بوکال فت در ناحیه غبغب امروزه در بین مردم جای خودش را باز کرده و همه‌گیر شده است زیرا داشتن زاویه فک یکی از معیارهای مهم در زیبایی صورت است. از معیارها و عوامل مهم در جراحی بوکال فت غبغب، انتخاب پزشک و جراح باتجربه و با مهارت است زیرا اگر جراح تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشد ممکن است عوارض بعد از عمل بیشتر از حالت طبیعی آن شود.

یکی از جراحان باتجربه که می‌توایند برای انواع عمل‌های زیبایی به آن مراجعه کنید، دکتر رسول هاشمی است.

دکتر هاشمی، همان جراح و پزشک باتجربه و مهارت بالا است که هر زیباجویی برای عمل‌های زیبایی به آن نیاز دارد. برای گرفتن وقت مشاوره و یا نوبت عمل با شماره زیر تماس بگیرید.

تلفن:

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

سوالات متداول

  1. آیا بوکال فت غبغب دائمی است؟

میزان ماندگاری بوکال فت در ناحیه غبغب به مواردی از جمله شرایط خاص بیمار، ژنتیک، تغییرات وزن و افزایش سن بستگی دارد و ممکن است باعث بازگشت این عمل شود.

  1. چه کسانی می‌توانند این عمل را انجام دهند؟

بیشتر افراد قادر به انجام این عمل زیبایی هستند به جز کسانی که از دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند و بیماری‌های خاص یا زمینه‌ای دارند.

  1. آیا لیپوفیس همان بوکال فت است؟

این دو روش تقریبا مانند یکدیگر هستند و تنها تفاوت آن‌ها در گذاشتن لوله است. در تکنیک لیپوفیس بعد از ایجاد برش، پزشک از لوله استفاده می‌کند ولی در بوکال فت از لوله استفاده نمی‌شود.

برای مطالعه بیشتر

Buccal Fat Removal vs Chin Lipo – 10 Things To Know

Double Chin Surgery: What You Need to Know

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *