رینوپلاستی در قم

زمان مطالعه: 8 دقیقه

مشکل تنفسی دارید؟ از فرم بینی خود ناراضی هستید؟ بینی شما دارای پل یا قوز است؟ انحراف تیغه بینی اذیتتان می‌کند؟ سوراخ‌های بینی شما بیش از اندازه بزرگ است؟ شب‌ها راحت نمی‌توانید بخوابید؟ به فکر جراحی زیبایی بینی در قم افتاده اید؟ شاید عمل رینوپلاستی در قم راه درمان شما باشد.

اگر یکی از مشکلات بالا را دارید حتما به‌دنبال راه‌حلی برای درمان هستید. درمانی موثر، به‌صرفه و با نتایج دلخواه. حتما شما به فکر جراحی زیبایی بینی در قم افتاده‌اید، که انواع مختلفی دارد. ولی اگر شما به دنبال شیوه‌ای مناسب هستید، می‌تواند عمل رینوپلاستی در قم گزینه‌ای مناسب برای‌تان باشد. اگر انتخاب‌تان عمل رینوپلاستی در قم است، پس در ادامه همراه ما باشید تا با‌ شرایط و ویژگی‌های این عمل بیشتر آشنا شوید.

عمل رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی عملی است که بر ساختار داخلی بینی تمرکز دارد. این شیوه می‌تواند دیواره داخلی بینی، ساختار غضروف یا دیواره‌های کناری را اصلاح کند؛ در واقع به دلیل تمرکز بر روی این ساختارها، این عمل علاوه بر زیبایی و اصلاح فرم ساختار بینی، می‌تواند در رفع مشکلات تنفسی مورد استفاده قرار گیرد.

ممکن شما به دلایل زیر بخواهید جراحی زیبایی بینی در قم انجام دهید.

عمل رینوپلاستی در قم به‌دلیل به‌صرفه‌بودن و ماندگاری بالا، به سرعت رشد کرده و محبوب شده است.

 • قوز‌بینی
 • فرو‌‌رفتگی
 • شکستگی
 • عدم تقارن
 • هماهنگ نبودن بینی با صورت
 • بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
 • شکل استخوان یا نوک بینی

فواید عمل رینوپلاستی در قم

محبوبیت این شیوه به دلیل امتیازات خوبی است که به بیمار می‌دهد. در واقع رینوپلاستی فقط یک خاصیت مشخص ندارد بلکه چندین ویژگی خوب را با هم پوشش می‌دهد.

از جمله این ویژگی‌ها:

 • اصلاح اندازه بینی
 • کوچک‌کردن پره‌های بینی
 • اصلاح زاویه بینی و لب
 • برداشن افتادگی نوک بینی
 • صاف‌کردن پل‌بینی
 • از بین بردن قوز یا فرورفتگی بینی
 • حل مشکلاتی که بر تنفس تاثیر گذاشته مثل شکستگی یا ضرب‌دیدگی
 • اصلاح نقایصی که بر صدا تاثیر گذاشته
 • تاثیر بر زیبایی به دلیل صاف‌کردن دیواره‌های کناری بینی
 • کم‌کردن عرض بینی

تفاوت میان جراحی بینی و عمل رینوپلاستی در قم چیست؟

عمل رینوپلاستی با تمرکز بر ظاهر و زیبایی بینی انجام می‌شود و زیر مجموعه عمل بینی است ولی عمل بینی شیوه‌های مختلفی دارد که هر کدام به دلایل گوناگون مثل سلامتی و ….. انجام می‌شود.

عمل رینوپلاستی در قم
قبل و بعد عمل رینوپلاستی در قم

انواع عمل رینوپلاستی در قم و شیوه‌های انجام آن

حالا که انتخاب شما این روش است پس ‌بهتر است با انواع مختلف آن آشنا شوید تا تصمیم بهتری بگیرید.

1- رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز یا به روش بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود یا بی‌حسی موضعی که کل صورت را بی‌حس می‌کند. پزشک برای تغییر شکل بینی با ایجاد شکاف زیر نوک بینی (بین سوراخ ها) باید قسمتی از غضروف یا استخوان بینی را بردارد.

ممکن است پزشک به غضروف بیشتری نیاز داشته باشد که این کار با برداشتن قسمتی از غضروف گوش یا داخل بینی و یا ایمپلنت انجام می‌شود. این روش به دلیل این‌که پزشک تسلط بیشتری بر ساختار بینی دارد، می‌تواند تغیرات بیشتری ایجاد کند پس مناسب آن دسته از افرادی است‌که به دنبال تغیرات زیاد هستند.

از مزایای دیگه این شیوه زمان کم عمل جراحی (بین یک الی دو ساعت) است. اگر نگران زخم‌های عمیق و زشت بعد از عمل هستید، خیالتان راحت باشد که دچار این مشکل نمی شوید؛ چون این عمل زخم‌های کوچک، آن هم زیر نوک بینی ایجاد می‌کند. خیالتان هم راحت باشد، که زخم‌ها پس از مدتی کوتاه از بین می‌رود.

2- رینوپلاستی بسته (کلوز رینوپلاستی)

اگر شما فردی وسواسی هستید که نسبت به جای زخم روی بینی خود حساسید، این روش بهترین گزینه برای شماست چرا که این شیوه درون بینی انجام می‌شود و اثر بسیار کمی به جا می‌گذارد. در این روش، پزشک کامل بینی را باز نکرده بلکه با ایجاد شکاف‌هایی درون سوراخ بینی عمل را انجام می‌دهد.

این نوع عمل رینوپلاستی در قم نیاز به یک جراح با تجربه و ماهر دارد که بتواند عمل را از طریق همان حفره کوچک پیش برده و افزودن یا اصلاح غضروف را به درستی انجام بدهد. برای انجام این سبک از جراحی زیبایی بینی در قم حتما در نظر داشته باشید که یک جراح ماهر و قابل را انتخاب کنید.

 خوشبختانه استان قم دارای چنین جراحانی با این ویژگی است که شما با کمی دقت و جستجو می‌توانید آنها را پیدا کنید. یکی از این جراحان با تجربه و ماهر که می‌توانید برای عمل رینوپلاستی در قم به ایشان مراجعه کنید، دکتر سید رسول هاشمی متخصص زیبایی هستند.

 ایشان به صورت تخصصی از سال 1397 کار خود را در زمینه جراحی‌های زیبایی شروع کردند. تخصص ایشان در زمینه پیکرتراشی، ابدومینوپلاسی، لیپوساکشن، ترانسفر چربی، ماموپلاسی و جراحی‌های زیبایی صورت است که می‌ توانند به شما برای عمل جراحی رینوپلاستی در قم کمک کنند.

شما می‌توانید برای دیدن نمونه کار‌های ایشان به پیج اینستاگرام دکتر هاشمی سر‌بزنید.

@drhashemi_surgeon

همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی عمل رینوپلاستی در قم از طریق شماره زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

٠٩٣٥٢٨١٠٥٤٠

3- رینوپلاستی بدون جراحی (عمل بینی مایع)

آیا شما هم از آن دسته از افراد هستید که از جراحی وحشت دارید؟

این شیوه دقیقا مناسب شما است چون جراحی بر روی بینی شما صورت نمی‌گیرد، تازه زمان کمتری از شما می‌گیرد، کم خرج‌تر است. این روش از جراحی مناسب از بین بردن برجستگی شیب‌ بینی است و به وسیله تزریق ژل یا فیلر در نواحی مشخص‌شده انجام می‌شود.

این مسئله را در نظر بگیرید این سبک از عمل زیبایی در قم مناسب افرادی است که به دنبال تغییرات چشم‌گیر، زیاد و دائمی نیستند. اگر از بینی خود بعد از جراحی راضی نبودید، اصلا نگران نباشید چون فیلر‌ها پس از مدتی تجزیه شده و بینی به شکل اولیه خود بر می‌گردد.

جراحی زیبایی بینی در قم
رینوپلاستی بدون جراحی در قم

4- رینوپلاستی ترمیمی در قم

اگر بیمار از فرم بینی خود رضایت نداشته باشد، برای ترمیم فرم داخلی بینی و ایجاد شکلی جدید از این سبک استفاده می‌شود؛ البته در نظر داشته باشید رینوپلاستی ترمیمی به دقت زیادی احتیاج دارد.

5- سپتورینوپلاسی

دچار انحراف بینی هستید؟ مشکلات تنفسی دارید؟ این عمل مناسب شماست چرا که با انجام این شیوه مشکلات تنفسی شما حل شده و انحراف تیغه بینی شما بهبود پیدا می‌کند.

کدام روش عمل رینوپلاستی در قم بهتر است ؟

اگر نمی‌دانید کدام شیوه مناسب شماست بهتر است اول به چند نکته مهم توجه کنید.

 • چقدر به دنبال تغییر شکل بینی خود هستید؟
 • مقدار بودجه شما چقدر است؟
 • زمان نقاهت پس از عمل و مراقبت‌های لازم از آن.
 • میزان صبر شما برای نتیجه گرفتن.
 • انتخاب پزشک مناسب.

اگر بینی شما نیازمند به تغییرات زیاد و اساسی است و مشکلاتی مثل انحراف شدید دارد، رینوپلاستی باز برای شما مناسب‌تر است. به دلیل اینکه بینی به طور کامل باز شده و تغییرات زیادی درون و بیرون بینی اعمال‌ می‌شود، زخم‌های عمیق‌تری دارد پس نیازمند دوره بیشتری برای بهبود و مراقبت پس از جراحی است.

رینوپلاستی بسته مناسب اصلاح نقض‌های کوچک‌تر مثل قوز بینی است. این روش زخم‌ها و اثرات‌کمتری به جای می‌گذارد و فرد دوره نقاهت کوتاه‌تری را می‌گذارند.

اگر از بی‌هوشی عمومی وحشت دارید و می‌خواهید کار‌های ریزی مثل از بین بردن پل بینی را انجام دهید پس رینوپلاستی بدون جراحی مناسب شماست البته این روش ماندگاری کمی دارد.

هزینه عمل رینوپلاستی در قم

وقتی صحبت از هزینه جراحی‌ زیبایی بینی در قم می‌شود، افراد وحشت می‌کنند!

 • خیلی وقت ها افراد هزینه‌های زیادی می‌کنند، ولی به دلیل انتخاب شیوه غلط یا جراح ‌نامناسب، از انجام عمل رینوپلاستی در قم پشیمان می‌شوند.
 • مسئله مهم این است، باید ابتدا شرایط خود را در نظر بگیرید و سپس روش مناسب را انتخاب کنید.
 • اگر نکته بالا را در نظر گرفتید، پس این را هم باید بدانید، یک جراح ماهر می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند.
 • اینکه محل جراحی شما (کلینیک یا بیمارستان) باشد، به انتخاب خود شما است.
 • با توجه به همه عوامل بالا هزینه عمل شما نیز متغیر می‌شود.
 • این نکته مهم را فراموش نکنید؛ بیمه هزینه عمل رینوپلاستی در قم و سایر شهرهای ایران را پوشش نمی‌دهد، زیرا این عمل یک نوع جراحی زیبایی‌ست و جزو عمل‌های ضروری و مرتبط با سلامتی محسوب نمی‌شود.
رینوپلاستی در قم
جراحی زیبایی بینی در قم

قبل از عمل رینوپلاستی چه باید کرد؟

 • در ابتدا شما باید با یک پزشک ماهر صحبت کرده و انتظاراتتان را بیان کنید و ببنید این شیوه جراحی زیبایی بینی در قم مناسب است یا خیر.
 • قبل از عمل از شما یک سری آزمایش‌ها و عکس‌ها به دستور پزشک از شما گرفته می‌شود.
 • ناشتا بودن روز عمل را فراموش نکنید.

عمل رینوپلاستی در قم چگونه انجام می شود؟

 1. ابتدا جراح شما را بی‌هوش کرده یا از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. (البته استفاده از بی هوشی عمومی بیشتر رواج دارد چون فشارخون راحت‌تر کنترل شده و ترشحات بینی به حلق ریه وارد نمی‌شود.)
 2. با توجه به سبک جراحی که انتخاب کرده‌اید پزشک بینی را برش می‌دهد.
 3. در اینجا پزشک با توجه به ساختار بینی شما (بینی استخوانی، بینی گوشتی) غضروف یا استخوان‌های بینی را برای اصلاح فرم برمی‌دارد؛ یا حتی ممکن است در مواردی که نیاز به پیوند غضروف یا استخوان باشد، از غضروف‌های گوش کمک می‌گیرد.
 4. این نکته را در نظر بگیرید که در بینی استخوانی به دلیل اینکه پوست نازکی دارد، تغییرات بهتر اعمال شده و بیشتر به چشم می‌آید.
 5. اگر مشکل تنفسی داشته باشید پزشک با اصلاح انحراف تیغه بینی این موضوع را حل می‌کند.
 6. در نهایت پوست و لایه‌ها پس از اعمال تغییرات به جای خود بازگشته و پزشک زخم‌ها را بخیه می‌زند.

بعد از عمل رینوپلاستی در قم چه اتفاقی می‌افتد؟

 • پس از عمل شما به اتاق ریکاوری منتقل شده و اگر همه‌چیز خوب باشد شما پس از چند ساعت مرخص می‌شوید .
 • ممکن است روی بینی یا درون آن آتل‌هایی قرار بدهند تا شکل بینی جدید شما حفظ شود.
 • بهتر است تا یک روز بعد از عمل رینوپلاستی در ‌قم به دلیل تاثیر داروی بی‌هوشی کسی همراه و مراقب شما باشد.
 • تا یک هفته شما باید از آتل و پانسمان استفاده کنید.
 • پزشک ممکن است به شما پد قطره‌ای بدهد که زیر بینی بگذارید، تا خون و مخاط بعد از جراحی را جذب کند.
 • پزشک برای شما مسکن تجویز می‌کند چون ممکن است پس از عمل دچار سردرد شوید.
عمل رینوپلاستی در قم
مراقبت های پس از عمل رینوپلاستی

جمع‌بندی عمل رینوپلاستی در قم

عملی رینوپلاستی در قم یک نوع جراحی زیبایی در قم است که با هدف تاثیر بر ساختار بینی انجام می‌شود. این شیوه با اصلاح ساختار‌ها و غضروف‌ها، فرم بینی را زیبا‌تر کرده و مشکلات تنفسی را بهبود می‌بخشد. عمل رینوپلاستی در قم انواع مختلفی دارد که پراستفاده‌ترین آن‌ها، رینوپلاستی باز و بسته است. شما می‌توانید با توجه به هدفتان از جراحی و بودجه خود شیوه مناسب عمل رینوپلاستی در قم را انتخاب کنید.

در انتخاب پزشک اصلا عجله نکنید، شما باید اول مطمئن شوید می‌خواهید این جراحی زیبایی بینی در قم را انجام دهید یا نه، پزشکی که انتخاب می کنید باید مطمئن و دارای تجربه کافی باشد، مجوز‌های لازم را داشته باشد و نمونه‌های خوبی در سابقه‌کاری خود داشته باشد.

حتما در انتخاب پزشک به نمونه‌ها توجه کرده و ببنید تاثیر عمل چقدر بوده، زیرا نمونه‌ها بیان‌گر مهارت پزشک است.

در پیج زیر نمونه‌های خوبی وجود دارد که به شما موفقیت و تاثیر عمل رینوپلاستی در قم را نشان می‌دهد.

@drhashemi_surgeon

صحبت‌های بسیاری می‌توان راجب عمل رینوپلاستی کرد ولی شما قبل از انجام این عمل باید شرایط زندگی، سلامتی، انتظارات خود، انتخاب پزشک مناسب و بودجه را در نظر بگیرید.

تجربه شما از جراحی زیبایی در قم چیست؟ لطفا در قسمت کامنت تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در مورد عمل رینوپلاستی

 • چقدر عمل رینوپلاستی در قم روی بینی تاثیر دارد؟

میزان تاثیر این شیوه جراحی زیبایی بینی در قم به‌مشکل شما، نوع بینی و روش رینوپلاستی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

 • هزینه عمل رینوپلاستی در قم چقدر است؟

هزینه عمل رینوپلاستی در قم تا حد زیادی به دستمزد جراح، شیوه جراحی، محل جراحی و نوع بینی شما بستگی دارد.

 • بیمه هزینه عمل رینوپلاستی در قم را پوشش می‌دهد؟

خیر، چون این عمل با تجویز پزشک انجام نمی‌شود و جزو جراحی‌های زیبایی است.

 • عمل رینوپلاستی در قم عوارضی هم دارد؟

کم شدن حس بویایی، خونریزی و عفونت از جمله عوارض شایع این عمل است.

البته این نکته را فراموش نکنید، شما با انتخاب یک جراح کاربلد و انجام درست دستور‌های مراقبت پس از عمل تا حد زیادی می‌توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *